Mówi: | Claudia Adaszewska |
Funkcja: | projektantka, blogerka modowa |
Claudia Adaszewska o wyróżnieniu w „Vanity Fair”: wstawiałam zdjęcia na portale i czekałam, aż coś się wydarzy
Polka Claudia Adaszewska znalazła się na liście najlepiej ubranych ludzi na świecie według prestiżowego magazynu o modzie „Vanity Fair”. Pojawiła się obok takich gwiazd, jak Emma Watson, księżna Kate Middleton, Karl Lagerfeld czy Cate Blanchett. Studentka projektowania ubioru od roku prowadzi blog Splendor by Claudia, ale nie zdobyła dotąd popularności. Teraz ma nadzieję, że sukces otworzy jej drzwi do kariery projektantki.
Claudia Adaszewska wygrała w kategorii Editors' Picks. Kilka miesięcy temu otworzyła na portalu „Vanity Fair” konto i systematycznie wrzucała swoje zdjęcia.
– Edytorzy co piątek wybierają stylizacje na najlepszy look tygodnia. Po tygodniu wybrali moją pierwszą stylizację, a w ciągu 4 miesięcy 10 stylizacji na najlepszy look tygodnia. Później dostałam dwie nominacje na look miesiąca i wygrałam czerwcową. Miałam też artykuł o sobie na głównej stronie „Vanity Fair” – wspomina Claudia Adaszewska.
Od roku wraz z siostrą, która robi jej zdjęcia, prowadzi bloga Splendor by Claudia, na którym prezentuje swoje stylizacje. W kraju nie zdobyła jednak popularności jak inne polskie blogerki, np. Kasia Tusk, Jessica Mercedes, Maffashion.
– Grono moich fanów było malutkie, byli to przede wszystkim znajomi. Wszystkie swoje zdjęcia wstawiałam na różne portale polskie i zagraniczne i po prostu czekałam, aż coś się wydarzy, aż ktoś zobaczy to, co robię – mówi Claudia Adaszewska.
Doceniona przez „Vanity Fair” Polka pochodzi z Warszawy. Studiuje projektowanie ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU). W przyszłości chciałaby zostać projektantką. Adaszewska ma nadzieję, że to wyróżnienie otworzy jej drzwi do międzynarodowej kariery.
– Jeśli ktoś zaprosi mnie na jakiś pokaz, to bardzo chętnie pójdę, nie tylko żeby pokazać się ubrana, lecz także dlatego że interesuje mnie, jak to jest zrobione, jak jest uszyte. W przyszłości chciałabym projektować wszystko – spodnie, marynarki, bluzki, jakieś płaszcze, więc naprawdę to byłaby taka fajna, luźna marka. Na blogu można zobaczyć to, jak wyglądam. Mam swoje pomysły, które chcę wprowadzić, ale to wszystko będzie bardzo podobne i poprawne. To będzie moda codzienna – mówi Klaudia Adaszewska.
Blogerka inspiruje się stylem z londyńskich ulic. Wśród projektantów ceni Oliviera Rousteinga, tworzącego dla Balmain. Jej ulubione marki to m.in. Chloe, Valentino, Fendi, Miu Miu. Marzy o tym, aby jeden z krawców sławnej londyńskiej ulicy Savile Row szył dla niej ubrania.

Rafał Maślak: świat mody mnie wciąga i nie przejmuję się uwagami Michała Witkowskiego

Joanna Horodyńska o blogerkach: Nie mam w sobie takiej histerii jak one

Zwycięzca programu „Project Runway” Jakub Bartnik otrzymał propozycję współpracy od stylisty Lady Gagi
Czytaj także
- 2023-12-29: Od 1 stycznia obowiązuje nowa lista substancji zakazanych w sporcie. Znalazł się na niej popularny, silny lek przeciwbólowy
- 2019-03-05: Wirtualni prezenterzy na razie nie zastąpią influencerów. Zmiana związana z nowymi technologiami jest jednak nieunikniona
- 2018-11-22: W Polsce narasta konsumpcjonizm. Widać to szczególnie w Black Friday i przed świętami
- 2018-11-09: Coraz więcej marek modowych stawia na fair trade. Niewielu Polaków ma jego świadomość
- 2018-08-09: Podróżnicy udzielający się w mediach społecznościowych mają coraz większy potencjał reklamowy. Liderem rankingu Martyna Wojciechowska
- 2018-08-07: Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes. Najlepszą opcją zarabiania na nim jest sprzedawanie swoich towarów i usług
- 2018-08-21: Samodzielnie wydawanie książek daje duże szanse debiutantom. Publikacja własnym sumptem szybko przynosi wymierne korzyści
- 2017-11-28: Magdalena Antosiewicz: Tamten rok był intensywny, więc byłam zmęczona. Już odpoczęłam i wracam z nową energią
- 2017-08-07: Łukasz Kędzior: Telewizja zawsze była mi bliska. W tę stronę chciałbym pójść
- 2017-03-30: Kamil Pawelski: Lubię twarde, zdecydowane kobiety. Imponuje mi ich pewność siebie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.