Newsy

Do białej koszuli najlepiej sprawdza się bielizna w kolorze beżowym, a nie białym

2014-04-24  |  06:40
Biustonosz towarzyszy kobietom przez 2/3 doby i ważne jest, aby był idealnie dopasowany i komfortowy. Jednak przy wyborze bielizny istotnym elementem jest nie tylko rodzaj biustonosza, lecz także jego kolor. Wbrew obiegowej opinii do białej koszuli najlepiej będzie pasować bielizna nie biała, a w kolorze ciała.

W przypadku strojów biznesowych, gdzie najczęściej wybiera się białe koszule, należy wybrać biustonosz, który nie będzie przebijać się swoim kolorem przez materiał koszuli. Najbardziej polecana jest bielizna beżowa, która jest najbardziej dyskretna.

Kobiety biznesu powinny zwracać uwagę na bieliznę, jaką zakładają pod strój. Najlepiej, żeby była to bielizna gładka, która nie odznacza się pod białą odzieżą. Należy również zwrócić uwagę na miski, żeby były idealnie dobrane oraz żeby obwód był idealnie dopasowany – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Marek, brafitterka firmy Dalia.

Ważne jest również, aby dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza do ubrania. Przy bluzkach z odkrytymi plecami najodpowiedniejszy będzie biustonosz, który obniży stan całego obwodu poniżej linii łopatek. Takie biustonosze nie są jednak polecane dla kobiet z dużym biustem, ponieważ model ten nie utrzyma ciężaru piersi. Do bluzek z odkrytymi ramionami najlepszym wyborem będzie bardotka.

Specyfika bardotki polega na tym, że do obwodu wszyta jest guma silikonowa, która utrzymuje biust bez udziału ramiączek. Właśnie za sprawą gumy silikonowej obwód utrzymany jest w jednej linii, nie przesuwa nam się ani do góry, ani na dół – tłumaczy Beata Marek.

Podstawą w doborze bielizny jest poznanie swoich wymiarów. Dobrze dobrany biustonosz spełnia nie tylko walory estetyczne, lecz także zdrowotne. Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety przy zakupie biustonosza jest źle dobrany obwód.

Musimy pamiętać o tym, że 80% ciężaru biustu spoczywa właśnie na obwodzie i to on powinien być dobrze dopasowany. Nie może być zbyt luźny, bo wtedy kark nam ucieka do góry. Nie może być też za ciasny, ponieważ wtedy wychodzą tłuszczyki mniejsze lub większe  radzi brafitterka.

Drugi błąd popełniany przez kobiety to źle dobrana miseczka. Pierś powinna znaleźć się w niej w całości. Prawidłowe włożenie piersi do biustonosza wymaga pochylenia się, a następnie wyciągnięcia piersi spod pachy do środka miseczki.  Poprzez odpowiednią regulację ramiączek miseczka będzie lepiej przylegać do piersi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.