Mówi: | Beata Marek |
Funkcja: | brafitterka marki Dalia |
Do białej koszuli najlepiej sprawdza się bielizna w kolorze beżowym, a nie białym
W przypadku strojów biznesowych, gdzie najczęściej wybiera się białe koszule, należy wybrać biustonosz, który nie będzie przebijać się swoim kolorem przez materiał koszuli. Najbardziej polecana jest bielizna beżowa, która jest najbardziej dyskretna.
– Kobiety biznesu powinny zwracać uwagę na bieliznę, jaką zakładają pod strój. Najlepiej, żeby była to bielizna gładka, która nie odznacza się pod białą odzieżą. Należy również zwrócić uwagę na miski, żeby były idealnie dobrane oraz żeby obwód był idealnie dopasowany – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Marek, brafitterka firmy Dalia.
Ważne jest również, aby dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza do ubrania. Przy bluzkach z odkrytymi plecami najodpowiedniejszy będzie biustonosz, który obniży stan całego obwodu poniżej linii łopatek. Takie biustonosze nie są jednak polecane dla kobiet z dużym biustem, ponieważ model ten nie utrzyma ciężaru piersi. Do bluzek z odkrytymi ramionami najlepszym wyborem będzie bardotka.
– Specyfika bardotki polega na tym, że do obwodu wszyta jest guma silikonowa, która utrzymuje biust bez udziału ramiączek. Właśnie za sprawą gumy silikonowej obwód utrzymany jest w jednej linii, nie przesuwa nam się ani do góry, ani na dół – tłumaczy Beata Marek.
Podstawą w doborze bielizny jest poznanie swoich wymiarów. Dobrze dobrany biustonosz spełnia nie tylko walory estetyczne, lecz także zdrowotne. Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety przy zakupie biustonosza jest źle dobrany obwód.
– Musimy pamiętać o tym, że 80% ciężaru biustu spoczywa właśnie na obwodzie i to on powinien być dobrze dopasowany. Nie może być zbyt luźny, bo wtedy kark nam ucieka do góry. Nie może być też za ciasny, ponieważ wtedy wychodzą tłuszczyki mniejsze lub większe – radzi brafitterka.
Drugi błąd popełniany przez kobiety to źle dobrana miseczka. Pierś powinna znaleźć się w niej w całości. Prawidłowe włożenie piersi do biustonosza wymaga pochylenia się, a następnie wyciągnięcia piersi spod pachy do środka miseczki. Poprzez odpowiednią regulację ramiączek miseczka będzie lepiej przylegać do piersi.
Czytaj także
- 2019-10-30: Comiesięczne samobadanie piersi jest najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu. Nawyk ten należy wyrabiać już u nastolatek
- 2018-09-24: Polski rynek brafittingu dynamicznie się rozwija. Rośnie świadomość kobiet na temat dopasowania biustonosza
- 2018-09-28: Źle dobrane okulary mogą powodować bóle oka i upośledzenie widzenia. Przy ich wyborze warto się zdać na pomoc lekarza
- 2014-04-04: Bielizna wymodeluje sylwetkę. Wbrew stereotypom bielizna wyszczuplająca może być modna i delikatna
- 2014-03-13: Źle dobrany biustonosz w czasie ciąży może spowodować zniekształcenie piersi
- 2014-01-28: O wyborze perfum decyduje nawet sposób odżywiania czy pora roku
- 2013-10-31: Polki nieodpowiedzialnie używają kosmetyków
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.