Mówi: | Karolina Gliniecka, autorka bloga Charlize Mystery Omenaa Mensah, prezenterka |
Ulubione bajki gwiazd z dzieciństwa: Charlize Mystery nie mogła się oderwać od telewizora podczas „Gumisiów”. Omenaa Mensah uwielbiała „Krecika”
Gwiazdy doskonale pamiętają ukochane bajki z dzieciństwa. Rodzice Karoliny Glinieckiej nie mogli oderwać jej od telewizora w czasie emisji „Gumisiów”, Omenaa Mensah uwielbiała natomiast oglądać m.in. „Misia Uszatka” i „Krecika”. Prezenterka twierdzi, że gdyby miała obecnie małe dziecko z pewnością nakłaniałaby je do oglądania dobranocek sprzed lat.
Wśród ukochanych bajek z dzieciństwa polskich gwiazd znajdują się zarówno produkcje polskie, jak i zagraniczne. Karolina Gliniecka wspomina, że jako mała dziewczynka uwielbiała animowany serial ze studia Disneya zatytułowany „Gumisie”. Bajka, opowiadająca o przygodach małych stworków przypominających niedźwiadki, emitowana była po raz pierwszy w 1990 roku, a w kolejnych latach wielokrotnie powtarzana.
– To były moje czasy i pamiętam, że czekałam na „Wieczorynkę” i oglądałam bajkę przyklejona do telewizora – mówi Karolina Gliniecka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Omenaa Mensah regularnie oglądała natomiast inny animowany serial ze studia Walta Disneya. Była to bajka pt. „Chip i Dale. Brygada RR” opowiadająca o dwóch wiewiórkach, które założyły agencję detektywistyczną. Polska premiera miała miejsce w czerwcu 1990 roku. Prezenterka równie chętnie oglądała także inne bajki.
– Bardzo lubiłam oczywiście „Misia Uszatka”, „Reksia” i „Krecika”, który był moim ulubionym – mówi Omenaa Mensah.
Córka prezenterki, 13-letnia dziś Vanessa, nie zna bajek, które oglądała jej mama. Dziewczynka wychowała się bowiem na znacznie nowszych produkcjach emitowanych na kanale Mini Mini. Omenaa Mensah nie ma jednak wątpliwości, że zarówno jej córce, jak i innym dzieciom animacje sprzed lat przypadłyby do gustu. Ona sama uważa je za znacznie bardziej odpowiednie dla dzieci niż wiele współczesnych, przesyconych przemocą bajek.
– Jestem przerażona, jak czasami patrzę na agresję, która się w niektórych bajkach pojawia. Gdybym miała teraz malutkie dziecko, na pewno bym się wróciła i włączyła mu „Reksia”, żeby zobaczyło, jak wygląda – mówi Omenaa Mensah.
Gwiazda uważa, że dawne animacje byłyby dla maluchów znacznie lepszą formą edukacji niż współczesne produkcje.
Czytaj także
- 2024-02-21: Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek znowu małżeństwem. Aktorzy grają parę w spektaklu „Jak Zabłocki na mydle”
- 2023-12-20: Edyta Zając: Prezenty świąteczne dla bliskich kolekcjonuję już od pół roku. Po prostu lubię być przygotowana
- 2022-10-14: Karolina Malinowska: Dzień zaczynam od wypicia filiżanki kawy. Robiła tak moja mama, babcia i ja też tak teraz robię
- 2022-10-07: Karolina Malinowska: Jeżeli ma się partnera, który jest faktycznym partnerem, to nie musimy sobie wyszarpywać wolnego czasu. W partnerstwie chodzi o uzupełnianie się
- 2022-10-03: Karolina Malinowska: Zamiast iść na imprezę i prowadzić rozmowy, z których niewiele wynika, wolę wrócić do domu i mieć czas dla siebie
- 2022-06-22: Rafał Zawierucha: Wracam do bajek, uwielbiam je oglądać. No jaki byłby świat bez „Kubusia Puchatka”?
- 2022-06-28: Krzysztof Zalewski: Mam mnóstwo znajomych, którzy kochają Marvela. To nie do końca jest mój typ rozrywki
- 2022-06-20: Andrzej Smolik: Mało seriali wciąga mnie od początku do końca. Zazwyczaj oglądam trzy pierwsze odcinki
- 2022-06-30: Karolina Gruszka: Lubię seriale przedstawiające ciekawe portrety psychologiczne postaci i z poczuciem humoru. Podobały mi się „Małe kłamstewka” i „Biały lotos”
- 2022-06-10: Karolina Gruszka: Bardzo brakuje mi przyrody. Zamierzam wyjechać nad jeziora, w lasy i trochę się tam zaszyć
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.