Newsy

Edyta Górniak o sylwestrze we Wrocławiu: Nigdy nie sięgnęłabym po disco z lat 70.

2013-12-31  |  08:15
Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Marika, a także Kamil Bednarek, Wojciech Gąssowski czy grupa VOX – to tylko część gwiazd, które zaśpiewają dziś dla widzów TVP2 oraz publiczności zgromadzonej na wrocławskim rynku. Wszyscy artyści zmierzą się z repertuarem disco.

Wielką gwiazdą sylwestrowego wieczoru będzie Edyta Górniak, która zaśpiewa dwa utwory przed północą i dwa na samo rozpoczęcie 2014 roku. Jednym z nich będzie niezapomniany hit grupy ABBA „The Winner Takes It All”.

Nigdy normalnie nie sięgnęłabym po taki repertuar - mówi Edyta Górniak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. To chyba jeden z niewielu utworów, które zostały napisane w latach 70’, i które w ogóle lubię i mogłabym się w jakiś sposób identyfikować. Bardziej moje dobre wrażenie i przywiązanie zaczyna się od utworów z lat 80’ i 90’.

„Express Yourself” to hit Madonny, który na koncertach królowej popu cieszy się ogromną popularnością. O jego wykonanie w sylwestrową noc dyrekcja TVP poprosiła Justynę Steczkowską.

Drugą piosenkę już wybrałam sama i to jest „Biała flaga” Republiki zdradza Justyna Steczkowska. Cieszę się, że mogę ją wykonać. Po pierwsze kocham tę piosenkę, a po drugie zawsze miałam ochotę ją zaśpiewać. Będę grała też na skrzypcach i zrobię to bardziej rockowo.

Z repertuarem prawdziwych ikon muzyki zmierzy się także Rafał Brzozowski, który zaśpiewa utwory George'a Michaela oraz zespołu A-ha.

„Take On Me” A-ha, sztandarowy utwór lat 80’. To mi się zawsze kojarzyło z taką prawdziwą prywatką z lat mojej młodości mówi Rafał Brzozowski. Byłem dzieckiem na początku lat 80., więc gdzieś ta muzyka sobie leciała. Ja dokładnie pamiętam, kiedy numer był grany w radiu, ponieważ mój ojciec nagrywał listę przebojów na Kasprzaka.

Sylwestrowy koncert TVP2 we Wrocławiu poprowadzi duet znany z muzycznego show „The Voice of Poland”: Marika i Tomasz Kammel. Marika wykona ponadto dwa przeboje: „Aleję gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej oraz „I'm Every Woman” Chaki Khan.

Oprócz Justyny Steczkowskiej, Rafała Brzozowskiego, Mariki i Edyty Górniak na wrocławskiej scenie podczas sylwestra 2013 usłyszymy także zespół Kombii, Marka Piekarczyka, Kapitana Nemo, Korę, Izabelę Trojanowską, Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Gąssowskiego, grupę VOX, Marię Sadowską, Kamila Bednarka, Krzysztofa Jaryczewskiego, Misię Furtak, Ireneusza Dudka oraz Midge'a Ure i Ray'a Wilsona.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Dowbor: Kiedy odchodziłam z TVP, to była to taka rodzinna telewizja. Teraz to już jest porządna fabryka, ale ja się szybko przestawiłam

Prezenterka nie ukrywa, że telefon z propozycją prowadzenia „Pytania na śniadanie” bardzo ją ucieszył, bo ma do tego programu duży sentyment i zna go od podszewki. Pamięta, jak powstawał, jak wyglądały pierwsze wydania, miała też przyjemność być już jego gospodynią razem z Jolantą Fajkowską. Teraz więc z przyjemnością ponownie zasiadła na kanapie w studiu TVP i jak zaznacza, bardzo brakowało jej formatu realizowanego na żywo, który jest dla prowadzących prawdziwym sprawdzianem i wyzwaniem, zwłaszcza gdy trwa cztery godziny. Katarzyna Dowbor chwali organizację pracy w redakcji, bo z doświadczenia wie, że ze zgranym zespołem można tworzyć nawet najbardziej wymagające projekty.

Zdrowie

Tomasz Ciachorowski: Publiczna służba zdrowia wymaga reform. Kiedy chciałem zapisać się do gastrologa, to okazało się, że na wizytę muszę czekać pół roku

Zdaniem aktora publiczna służba zdrowia w wielu kwestiach rzuca pacjentom kłody pod nogi. Aby bowiem zadbać o swoje zdrowie, korzystając z usług lekarzy mających podpisane umowy z NFZ, trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości. Jego samego najbardziej męczą kolejki do rejestracji i długi czas oczekiwania na wizyty u specjalistów. Tomasz Ciachorowski zaznacza, że kiedy koniecznie musiał się skonsultować z gastrologiem, to okazało się, że taka możliwość jest dopiero za pół roku.

Handel

Rynek zastępników mięsa jest pełen wysoko przetworzonych produktów. Wkrótce mogą one zniknąć ze sklepowych półek

Wysoko przetworzone produkty pochodzenia roślinnego, które są substytutem tych pochodzenia zwierzęcego, zaczną znikać z rynku. Zrobią w ten sposób na sklepowych półkach miejsce dla produktów 2.0, które nie będą tak mocno przetworzone, a do tego będą się cechowały dużo lepszymi walorami odżywczymi i smakowymi. To szansa również dla polskich firm spożywczych, które już dziś stawiają na innowacyjność.