Newsy

Elżbieta Romanowska: „Ranczo” to serial, który łączy pokolenia

2014-08-21  |  07:05

Trwają zdjęcia do 9. serii „Rancza”. Nowe odcinki zostaną wyemitowane na antenie TVP1 w marcu 2015 roku. W kolejnym sezonie nie zabraknie serialowej Joli, odgrywanej przez Elżbietę Romanowską. Aktorka zdradza, że pojawią się nowe postaci i konflikty, a jej bohaterka będzie musiała odnaleźć się w zupełnie innej roli.

Serial „Ranczo” od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Według Romanowskiej fenomen serialu polega na jego uniwersalności. Perypetie bohaterów interesują różne pokolenia i przed telewizorem solidarnie zasiadają dziadkowie, rodzice, a nawet wnuki.

Myślę, że tajemnicą i fenomenem tego serialu jest to, że jest o ludziach. Fantastycznie dobrana obsada, fenomenalnie napisany scenariusz, bardzo fajny dowcip, lekki, łatwy i przyjemny. Większość tych sytuacji rzeczywiście mogłaby się wydarzyć. Bardzo często słyszymy na przykład: „O, mój stary też tak czasami robi, a ja go też tak ścierą, dokładnie tak jak pani, bo facetów trzeba trzymać krótko”. I to jest fantastyczne, bo ludzie relaksują się przy tym serialu, po prostu dobrze się bawią – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Elżbieta Romanowska.

Aktorka zdradziła szczegóły dotyczące 9. sezonu serialu. W kolejnych odcinkach „Rancza”, do których zdjęcia rozpoczęły się w lipcu, pojawią się nowi bohaterowie oraz inne problemy i zabawne sytuacje.

Będzie głośno, gwarno, wesoło i smutno, więc myślę, że widzowie nie będą rozczarowani. Jola będzie miała okazje sprawdzić się w całkowicie nowej dla siebie roli nauczycielki, ale czego i kogo będzie uczyć, to już trzeba zobaczyć przed telewizorami – mówi Romanowska.

Zdjęcia do kolejnej serii potrwają do połowy października. 9. sezon „Rancza” pojawi się w telewizji wiosną 2015 roku.

Więcej na temat
Film Ilona Felicjańska chce zagrać u Wojciecha Smarzowskiego Wszystkie newsy
2014-08-05 | 07:20

Ilona Felicjańska chce zagrać u Wojciecha Smarzowskiego

Oprócz pisania książek i powrotu do modelingu Ilona Felicjańska ma również plany aktorskie. Modelka marzy o roli u Wojciecha Smarzowskiego, reżysera „Pod Mocnym
Gwiazdy Karolina Gilon („Miłość na bogato”): chciałabym zagrać kobietę z problemami emocjonalnymi
2014-07-31 | 07:20

Karolina Gilon („Miłość na bogato”): chciałabym zagrać kobietę z problemami emocjonalnymi

Karolina Gilon, występująca w serialu „Miłość na bogato”, chciałaby zagrać rolę z prawdziwą fabułą – najlepiej kobiety z problemami emocjonalnymi. Wie,
Gwiazdy Aktorka „M jak Miłość” Agnieszka Sienkiewicz opiekuje się porzuconymi niemowlętami
2014-07-28 | 07:10

Aktorka „M jak Miłość” Agnieszka Sienkiewicz opiekuje się porzuconymi niemowlętami

Agnieszka Sienkiewicz uwielbia przebywać z dziećmi. Aktorka długo pracowała jako niania, a od kilku miesięcy jest wolontariuszką w ośrodku dla niechcianych dzieci. Gwiazda

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Monika Richardson: Prawdziwi dziennikarze są już dzisiaj rzadkością. Często nie umieją pisać, to zawód wymierający

Byli dziennikarze i prezenterzy po odejściu z zawodu często próbują swoich sił w agencjach PR. Monika Richardson podkreśla, że w jej przypadku nie był to wybór, tylko konieczność. Kiedyś była gwiazdą Telewizji Polskiej, dziś jako specjalistka public relations realizuje projekty biznesowe, walczy o klientów i wie, że jest to bardzo trudny kawałek chleba. Prezenterka z żalem zauważa też, że na rynku jest coraz mniej dziennikarzy z prawdziwego zdarzenia, dla których ważna jest misja, którzy potrafią posługiwać się słowem i zachowywać obiektywizm.

Problemy społeczne

Pandemia przyspieszyła rozwój rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Coraz częściej Polacy są skłonni płacić za nie z własnej kieszeni

Po III kwartale 2021 roku wartość składki przypisanej brutto na prywatne ubezpieczenia zdrowotne przekroczyła 760 mln zł. To nieduży wydatek w porównaniu z kosztem usług medycznych opłacanych prywatnie przez pacjentów, który w 2020 roku wyniósł 44 mld zł. Liczba Polaków korzystających z prywatnych pakietów medycznych zwiększyła się o 17 proc. rok do roku, do czego wydatnie przyczyniła się także pandemia. Zdrowie już wcześniej było jednym z głównych obszarów trosk polskich respondentów, a w ubiegłym roku udział osób, dla których przedmiotem największej obawy jest brak dostępu do usług medycznych, wzrósł o 5 pkt proc. i przekroczył 70 proc.

Żywienie

Health coach: Często poczucie głodu wywołują stres i emocje. Aby rozpoznać prawdziwy głód, trzeba się wsłuchać w potrzeby swojego organizmu

Najczęściej mówi się o dwóch rodzajach głodu – fizjologicznym i emocjonalnym. By sięgnąć po jedzenie i dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, trzeba więc wsłuchać się w jego potrzeby. Musimy się zastanowić, kiedy jedliśmy ostatni posiłek, czy był wystarczająco zbilansowany i czy nie jesteśmy właśnie w jakiejś sytuacji stresowej, która może być mylnym sygnałem. Wszelkie decyzje żywieniowe powinny więc być podejmowane z rozwagą.