Newsy

Ewa Chodakowska rusza za granicę. Poprowadzi treningi m.in. w Tokio i Londynie

2014-06-16  |  07:20

Popularna trenerka fitness Ewa Chodakowska po sukcesie w Polsce planuje rozruszać resztę świata. W najbliższych miesiącach odwiedzi między innymi Anglię i Szwecję. Z kolei w listopadzie będzie trenowała kilka tysięcy Japończyków w Tokio. Chodakowska ma nadzieję, że jej japońska przygoda nie skończy się na jednym evencie i uda jej się nawiązać długofalową współpracę.

Ewa Chodakowska niedawno udzielała wywiadu japońskiemu magazynowi „Rising Polska”, który promuje polską kulturę i polskie osobistości. Dzięki temu została zaproszona do Tokio, aby poprowadzić trening. Wcześniej jednak odwiedzi Wielką Brytanię.

We wrześniu planuję trening w Londynie, natomiast w listopadzie w Tokio. Wybieram się tam na ogromny event, który ma zgromadzić 7 tys. osób. Mam wielkie marzenie, aby zachęcić Japonki, a może i Japończyków, do aktywności fizycznej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ewa Chodakowska.

Trenerka liczy na nawiązanie kontaktów w Japonii i podjęcie dalszej współpracy, co na pewno byłoby dla niej szansą na międzynarodową karierę. W Londynie spodziewa się głównie mieszkających na Wyspach Polaków, którzy już ją znają i często stosują jej ćwiczenia.

Zakładam, że w Londynie zbiorę wokół siebie Polonię mieszkającą w Anglii, nie tylko w Londynie. Przypuszczam, że pojawi się dużo osób, nie wiem jednak dokładnie ile, bo event nie jest organizowany przeze mnie. Mam się tam tylko pojawić i dać z siebie wszystko – dodaje trenerka.

Ewie Chodakowskiej udało się wykreować wśród Polaków modę na codzienne ćwiczenia i prowadzenie zdrowego trybu życia dzięki programom treningowym przynoszącym widoczne efekty i swojej mentorskiej postawie.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Gwiazdy

Piotr Żyła: Ostatni sezon był bardzo dobry i udało mi się zrealizować dużą część mojego planu. Ale cały czas jest jeszcze coś do poprawy i chcę być na coraz wyższym poziomie

Sportowiec podkreśla, że każdy medal w skokach narciarskich ma swoją niepowtarzalną wartość, jest okupiony ciężką pracą i kosztuje wiele wyrzeczeń. Każde zwycięstwo smakuje inaczej i nie da się porównać, co przyszło łatwiej, a co trudniej. On sam w minionym sezonie dopisał do swojego konta kolejne sukcesy, między innymi obronił wywalczony przed dwoma laty w Oberstdorfie tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Piotr Żyła nie ukrywa, że treningi pochłaniają mnóstwo czasu, ale nie wyobraża sobie już bez nich życia. I choć osiągnął bardzo dużo, to nie zamierza odcinać kuponów od sławy, wciąż chce się rozwijać i doskonalić.

Problemy społeczne

Młode Polki rzadziej chcą zostawać mamami. Decyzji o macierzyństwie towarzyszy mnóstwo obaw

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 32 proc. ankietowanych kobiet w wieku 18–45 lat planuje potomstwo w bliższej lub dalszej perspektywie, natomiast 68 proc. nie ma takich planów. Pary nie chcą w tym momencie decydować się na dziecko z wielu powodów. Biorą pod uwagę m.in. kwestie finansowe, czyli problem z uzyskaniem kredytu i zakupem mieszkania, ale także wysokie ceny najmu. Kobiety obawiają się także tego, czy zniosą trudy porodu, poradzą sobie z opieką nad dzieckiem, partner zapewni im poczucie bezpieczeństwa i czy po urlopie macierzyńskim uda im się wrócić do pracy.