Newsy

Filip Mettler: z Mają Hyży łączy mnie tylko przyjaźń

2013-10-23  |  10:00
Filip Metler zaprzecza plotkom. Z Mają Hyży łączy go tylko przyjaźń. Wokalista przypomina, że Maja ma męża, zatem nie ma mowy o żadnym romansie. Współpraca artystów, którzy poznali się w programie "X Factor" jest jednak wyjątkowo udana.

Jak zapewniają jednak wokaliści, mimo wspólnego projektu muzycznego, na razie nie planują wspólnego pojawienia się na scenie.

–  Koncerty się na razie skończyły, ale to nie znaczy, że ich nie będzie. Bardzo dobrze nam się razem współpracuje, dzięki przyjaźni i dzięki temu, że nasze głosy się fajnie dogrywają – mówi Filip Metler w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Oboje muszą się teraz skupić na własnej karierze. Jednak Filip nie wyklucza współpracy w przyszłości.

Fajnie się dogadujemy, bawimy się razem na scenie, to nas napędzało, ale musimy skupić się na sobie, żeby wejść na rynek muzyczny w Polsce – przekonuje Filip Metler.

Maja Hyży i Filip Metler poznali się na planie trzeciej edycji programu "X Factor", oboje byli podopiecznymi Kuby Wojewódzkiego, jednak odpadli jeszcze przed finałem. Już podczas programu artyści zapewniali, że chcieliby razem współpracować. Pierwszą okazję mieli w czasie przygotowań do występu dla podopiecznych fundacji "Mam Marzenie". Od tego czasu zagrali kilka wspólnych koncertów, na których wykonali covery znanych wykonawców.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.