Newsy

Gwiazdy pojawiły się na premierze Volvo XC90

2015-02-18  |  06:50
Mówi:Urszula Dudziak, wokalistka

Ewa Gawryluk, aktorka

Waldemar Błaszczyk, aktor

 • MP4
 • Volvo to jedna z najchętniej wybieranych przez polskie gwiazdy marek samochodów. Do jej sympatyków należą m.in. Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Urszula Dudziak i Ewa Gawryluk. Większość z nich ceni szwedzkie auto za bezpieczeństwo i komfort jazdy. Najnowszy model Volvo XC90 zachwycił polskich artystów także nowoczesnym i eleganckim designem. 

  Nowy model Volvo XC90 to luksusowy, siedmiomiejscowy SUV, wyposażony w szereg innowacyjnych systemów bezpieczeństwa, a przy tym odznaczający się eleganckim designem. Na jego warszawskiej premierze w Hali EXPO XXI pojawiło się wielu sympatyków Volvo, m.in. Urszula Dudziak, Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk. Gwiazdy zachwyciły się nowym modelem samochodu.

  Urszula Dudziak przyznaje, że szwedzkiej marce jest wierna już od lat 60. Wtedy jeździła Volvo Amazonem i sportowym Volvo P1800, którym poruszał się Simon Templar w kultowym serialu „Święty”.

  – Święta nie jestem, ale Volvo to po prostu marka, która była, jest i będzie jedną z najlepszych, jeżeli nie najlepsza na świecie, bo ma wszystko. Ma elegancję, bezpieczeństwo i jest praktyczna w użyciu. Bałam się, że ten najnowszy model będzie tak skomplikowany, że trudno go będzie rozgryźć. Ale okazuje się, że nie. Wygląda zjawiskowo, polecam – mówi Urszula Dudziak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

  Ewa Gawryluk zaczęła się interesować samochodami odkąd uzyskała prawo jazdy. Marka Volvo zawsze kojarzyła się jej przede wszystkim z bezpieczeństwem i ze związanymi z poruszaniem się innowacjami, które często wprowadza na rynek właśnie szwedzki koncern samochodowy. Aktorka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że nie zgadza się z poglądem, że dla kobiet idealne są małe samochody. Ona sama preferuje duże auta, które zapewnią bezpieczeństwo jej i jej rodzinie.

  – Tak jest cała Szwecja, która jako pierwsza wprowadzała wszelkie innowacje w zakresie poruszania się, czyli dotyczące nawierzchni czy zabezpieczeń, i taka też jest właśnie szwedzka marka Volvo, która chyba jako pierwsza stosowała najbezpieczniejsze rozwiązania w swoich autach, mówię o tych dotyczące życia i zdrowia użytkowników. Nadal tę markę z tym kojarzę – mówi Ewa Gawryluk.

  W nowym modelu Volvo XC90 wprowadzono najnowsze rozwiązania technologiczne i standardy bezpieczeństwa, m.in. zmodyfikowany system City Safety  połączenie kamery i radaru, które razem monitorują otoczenie auta i pomagają uniknąć wypadku czy kolizji. Ewa Gawryluk docenia jednak nie tylko jego walory techniczne, lecz także design. Jej zdaniem uwagę zwraca unowocześnione nadwozie oraz możliwość dobrania własnych zestawów stylizacyjnych.

  – To, co się rzuca w oczy, to elegancja. Myślę, że to jest bardzo elegancki samochód. SUV zawsze będzie się kojarzy z takim roboczym samochodem, a tutaj zadbano o szczegóły. Mnie bardzo podobają się przednie światła i gałka biegów z kryształkiem – mówi Ewa Gawryluk.

  Waldemar Błaszczyk, podobnie jak żona, kojarzy markę Volvo przede wszystkim z bezpieczeństwem. W nowym modelu docenia takie walory techniczne jak silnik i napęd. Nowy model XC90 oferuje trzy podstawowe opcje napędowe, silniki diesla, benzynowe i hybrydowe. Aktor zwraca także uwagę na elegancki design czy udogodnienia, takie jak deska rozdzielcza, która umożliwia kobietom położenie torebki w jej przedniej części, oraz przypominający tablet ekran dotykowy, który sprawia, że obsługa samochodu jest bardzo prosta. 

  – To, co od razu rzuca się w oczy, to fotele, to jak są wyprofilowane, sposób przeszyć czy rozmieszczenia skóry, bardzo ładnie to wygląda. Do tego duży ekran dotykowy w centralnej części deski rozdzielczej, a człowiek coraz starszy, wzrok coraz gorszy, więc fajnie, że to jest duże i można z tego spokojnie korzystać. Fajnym pomysłem są zegary, bo w miejscu zegarów tradycyjnych jest ekran LED, na który można wszystko dowolnie konfigurować, wygląda to bardzo imponująco mówi Waldemar Błaszczyk.

  Czytaj także

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Handel

  Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

  Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

  Media

  Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

  Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

  Media

  Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

  Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.