Mówi: | Agnieszka Włodarczyk, aktorka Maria Konarowska, aktorka |
Agnieszka Włodarczyk: mam ogromny szacunek dla wszystkich uczestników „Azja Express” za odwagę i determinację
Aktorka uważa, że udział w programie „Azja Express” był jednym z najlepszych momentów jej życia. Podróż po Azji, którą odbyła w towarzystwie Marii Konarowskiej, nauczyła ją radzenia sobie w trudnych sytuacjach i szybkiego reagowania. Agnieszka Włodarczyk darzy szacunkiem wszystkich uczestników wyścigu – docenia ich determinację i odwagę do podjęcia tak ekstremalnego wyzwania.
„Azja Express” to według szefów TVN najdroższy format w historii polskiej telewizji. W programie wzięło udział osiem par, których celem było odbycie podróży po Laosie, Wietnamie, Kambodży i Tajlandii. Uczestnicy mieli jak najszybciej pokonać wyznaczone trasy oraz wykonać szereg zadań specjalnych. Na życie mogli przeznaczyć wyłącznie jednego dolara dziennie na osobę. Agnieszka Włodarczyk odbyła tę podróż w towarzystwie Marii Konarowskiej. Aktorka twierdzi, że nie namyślała się długo przed wyrażeniem zgody na udział w programie.
– Bardzo chciałam pojechać do Azji, dokładnie w tym samym czasie, w związku z tym ten program pojawił się jak na zawołanie – mówi Agnieszka Włodarczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Aktorka nie żałuje swojej decyzji. Twierdzi, że miesiąc spędzony w Azji był jednym z najlepszych momentów w jej życiu i nigdy go nie zapomni. Z początku drażniła ją stała obecność kamery, obecnie cieszy się jednak, że będzie miała tak niesamowitą pamiątkę z wyjazdu. Ma też ogromny szacunek do wszystkich osób, które wzięły udział w tym projekcie.
– Po pierwsze za jaja, jakie mieli, żeby tego dokonać i tam pojechać, za odwagę, za determinację. Niesamowici ludzie – mówi Agnieszka Włodarczyk.
Pierwszym zadaniem uczestników było przejechanie autostopem z dworca do odległego o kilkaset kilometrów miasta. Jeden z mężczyzn stwierdził wówczas, że kobietom jest w takich przypadkach łatwiej ze względu na ich walory fizyczne. Agnieszka Włodarczyk nie zgadza się jednak z tym stwierdzeniem – jej zdaniem kobietom bynajmniej nie było łatwiej ukończyć wyścigu.
– Każdy się uczył, jak sobie radzić w tym programie na bieżąco, trzeba było się ogarniać w każdej minucie tego programu i kombinować, co byłoby najlepsze w danej sytuacji – mówi Agnieszka Włodarczyk.
– Ten program w ogóle bardzo uczy elastyczności i takiej szybkości reakcji. Bo naprawdę, w jednym momencie z jednym człowiekiem działa to, a z drugim działa tamto – dodaje Maria Konarowska.
Ze względu na brak pieniędzy uczestnicy „Azja Express” musieli się zdawać na pomoc miejscowej ludności. Maria Konarowska zaznacza, że był to jeden z trudniejszych elementów ich podróży.
– Trzeba myśleć nad komunikacją z drugim człowiekiem, bo musisz przekonać kogoś, żeby cię zabrał ze sobą do swojego samochodu albo, żeby cię wpuścił do swojego domu, to nie jest takie łatwe – mówi aktorka.
Wszyscy uczestnicy reality show TVN twierdzą, że spotkali się z ogromną gościnnością ze strony Azjatów: obcy ludzie oferowali im darmowe noclegi, posiłki, a nawet transport. Agnieszka Włodarczyk twierdzi jednak, że zdarzały się momenty, gdy życzliwość ta działała na ich niekorzyść. Wielu miejscowych nie umiało czytać map, nie znali też innych miejscowości poza własnym miejscem zamieszkania.
– Ale dalej byli tacy pomocni, że brali te mapy i na nie patrzyli, bo mi się wydaje, że oni tak chcieli pomóc, a nam zabierali czas – mówi Maria Konarowska.
– I jest ta wdzięczność, a z drugiej strony musisz powiedzieć, dziękuję bardzo, ale ja muszę uciekać – dodaje Agnieszka Włodarczyk.
Program „Azja Express” będzie można oglądać w każdą środę, od 7 września, o godz. 21.30. W roli gospodyni widzowie TVN zobaczą Agnieszkę Szulim. Oprócz Agnieszki Włodarczyk i Marii Konarowskiej w wyścigu po Azji wzięli też udział m.in. Hanna Lis, Łukasz Jemioł, Przemysław Saleta, Pascal Brodnicki, Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan i Renata Kaczoruk.
Czytaj także
- 2024-11-13: Katarzyna Dowbor: Mamy z synem umowę, że nie rozmawiamy o pracy. Cieszę się, że został ciepło przyjęty przez widzów TVN i ma dobre wyniki oglądalności
- 2024-10-24: Agata Młynarska: Kobiety coraz odważniej rozmawiają na trudne tematy. Bardzo odważnie bronią swojego zdania
- 2024-10-17: Krzysztof Skórzyński: Wkrótce planuję co najmniej dwa nowe single. Jeżeli moja muzyka nie znajdzie słuchaczy, to nie będę miał do nikogo pretensji
- 2024-09-03: Jessica Mercedes: Mój brat został potrącony na pasach, mimo że miał zielone światło. Była to dla nas strasznie stresująca sytuacja
- 2024-09-11: Jessica Mercedes i Justin Kirschner: Ludzie w Azji są bardzo szczęśliwi i doceniają to, co mają. A w Polsce wciąż na coś narzekamy i jesteśmy niezadowoleni
- 2024-09-09: Gabi Drzewiecka: Wysiłek fizyczny podczas realizacji zdjęć do „Azja Express” był straszny. Całe moje jestestwo czuło ten ból wyjazdu
- 2024-09-19: Gabi Drzewiecka i Jagna Niedzielska: Filipińczycy są ludźmi otwartymi i im mniej mają, tym więcej chcą ci dać. To jest wzruszające i na pewno dające do myślenia
- 2024-09-30: Daria Ładocha: Część uczestników już dużo wcześniej chciała wziąć udział w „Azja Express”. To powoduje, że pojawia się determinacja i motywacja
- 2024-09-24: Aleksandra Adamska: Mój kalendarz zapełniony jest po brzegi. Mam taką ilość zobowiązań zawodowych, że nie jestem już w stanie zrobić nic dodatkowego
- 2024-10-04: Aleksandra Adamska i Ewelina Adamska-Porczyk: Na Filipinach spałyśmy z karaluchami i innymi robakami. Brakowało nam moskitiery na całe ciało
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.