Mówi: | Aleksandra Szwed |
Funkcja: | aktorka |
Aleksandra Szwed: Nigdy nie wiem, co przyniesie jutro. Czasem są to fantastyczne rzeczy
Aktorka przyznaje, że ze względu na liczne obowiązki zawodowe wolnego czasu ma jak na lekarstwo, ale wcale nie martwi ją taka sytuacja. Realizuje jednocześnie kilka projektów, a w planach ma już kolejne. Swoich fanów zaprasza przed telewizory – bo będzie ją można oglądać w dwóch serialach oraz do kin, gdyż wkrótce odbędzie się premiera kolejnego filmu z jej udziałem. Z kolei ci, którzy doceniają jej zdolności wokalne, mogą się z nią spotkać na koncertach. Aktorka poprowadzi też nowe reality show w telewizji Polsat.
Aleksandra Szwed tłumaczy, że nie ma w zwyczaju snuć dalekosiężnych planów na przyszłość, bo teraźniejszość pochłania ją w takim stopniu, że nie zastanawia się, co będzie za rok. Skupia się przede wszystkim na bieżących projektach i docenia możliwość współpracy z fantastycznymi ludźmi.
– Plany na przyszłość, z tym jest zawsze problem, bo nigdy nie wiem, co przyniesie jutro, a czasem przynosi fantastyczne rzeczy, chociażby jak to, że jestem tutaj, na planie serialu „Miłość na zakręcie”. W najbliższym czasie wiem, że jestem tu, na planie, kontynuujemy zdjęcia. Po krótkiej przerwie wracam też do „Leśniczówki”. Niebawem będą państwo mogli zobaczyć w kinie kolejną premierę filmu z moim udziałem. Dopiero co skończyliśmy świętować „Fightera”, a już niebawem wchodzi do kin „Raz, jeszcze raz”, tym razem bardziej na zabawnie, komedia, ale też z elementami akcji, w związku z tym będzie co oglądać – mówi agencji Newseria Lifestyle aktorka.
Aleksandra Szwed przyznaje, że spełnia się nie tylko na polu aktorskim, ale również doskonale porusza się po różnych innych płaszczyznach artystycznych. Sporym wyzwaniem jest dla niej chociażby możliwość poprowadzenia reality show „Ninja warrior”, opartym na japońskim formacie.
– Od 3 września w Polsacie największy projekt, nad którym ostatnio pracowałam, czyli „Ninja Warrior”, więc zapraszam wszystkich serdecznie. Poza tym skończyłam audiobooka, następnego właśnie nagrywam. Jeżdżę też ze swoim zespołem „The CzadMakers” w trasy, mamy 3 koncerty, z którymi jeździmy po Polsce. No dużo, dużo, dużo, a co jeszcze? – to się, mam nadzieję, niebawem okaże – mówi Aleksandra Szwed.
Aktorka tłumaczy jednak, że duża aktywność zawodowa nie męczy jej, a wprost przeciwnie – motywuje do dalszej wytężonej pracy. Jeden projekt ciągnie za sobą kolejne, a co za tym idzie – przybywa chęci i pomysłów. Poza tym, potrafi sobie tak zorganizować czas, by sumiennie wypełnić swoje obowiązki i znaleźć również chwile na odpoczynek.
– Wedle mojego doświadczenia jest tak, że im więcej masz czasu zajętego, tym lepiej gospodarujesz tym, co zostało. I tak u mnie jest, że teoretycznie, im więcej mam projektów, im więcej mam na głowie, tym okazuje się, znacznie sprawniej organizuję sobie czas wolny i znacznie pełniej z niego korzystam. Bo mając świadomość ogromu obowiązków po prostu każdą wolną chwilę staram się wykorzystać i zwrócić uwagę na to, że ona w ogóle jest, żeby nie przepadła w tym biegu, więc absolutnie mi taki typ pracy jak najbardziej odpowiada. Bo gorzej jest właśnie jak jest trochę tu, trochę tu, jest tak powoli i ten czas tak między palcami przelatuje – mówi Aleksandra Szwed.
Aktorka nie lubi tracić czasu i dokonywać zbędnej selekcji. Jeśli jakiś projekt czy scenariusz ją wciągnie, nie zastanawia się zbyt długo, tylko przystępuje do jego realizacji. Jej zdaniem, w żadnym zawodzie nie wolno zatrzymywać się w miejscu. Trzeba być aktywnym, rozwijać swoje umiejętności, czerpać przyjemność z pracy i nauczyć się doceniać to, co się ma.
– Ja uważam, że praca i to wszystko, co się w tej chwili dzieje w moim życiu zawodowym jest absolutnie tego warte. A rodzina nie narzeka, więc chyba nie jest tak źle – mówi Aleksandra Szwed.
Czytaj także
- 2024-11-18: Maciej Rock: „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów. Szczególnie wspominam Korę
- 2024-11-25: Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny
- 2024-11-21: Miuosh: Czegoś takiego jak w studiu „Must Be the Music” jeszcze nie przeżyłem. To jest inny świat, to jest rozmach
- 2024-11-15: Anna Lewandowska: Są aż trzy odsłony „Czerwonego dywanu” w „Pytaniu na śniadanie”. Ten punkt naszego programu ma bardzo dobrą oglądalność
- 2024-11-19: Qczaj: Nie lubię oglądać horrorów. Ich negatywna energia powoduje u mnie rozedrganie
- 2024-10-09: Qczaj: Siedem lat temu pod wpływem jesiennej chandry rozpocząłem swoją karierę. Teraz dostaję od życia dużo fajnych niespodzianek
- 2024-10-01: Margaret: Wymowa języka francuskiego jest dla mnie bardzo wymagająca. Teraz znowu zaśpiewam w tym języku i mam nadzieję, że pójdzie mi lepiej
- 2024-10-08: Magda Bereda: Chcę się totalnie poświęcić muzyce. Właśnie Piotr Rubik w Miami, a ja w Warszawie tworzymy wspólną płytę
- 2024-10-18: Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku
- 2024-09-23: Monika Miller: Troszkę odeszłam z polskiego show-biznesu, bo ja nie do końca do niego pasuję. Na co dzień nie czytam i nie mówię po polsku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.