Newsy

Jakub Kucner: moja mama mówi, że najlepiej tańczę po północy na weselu

2019-02-12  |  06:06
Mówi:Jakub Kucner
Funkcja:drugi wicemister w konkursie Mister Global 2018
  • MP4
  • Taniec nie jest moją mocną stroną  przyznaje Mister Polski 2017. Mimo to zdecydował się na udział w programie „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami”, który już teraz określa jako hardcore. Ma jednak świetną nauczycielkę, liczy więc, że zdąży się dobrze przygotować do pierwszego odcinka. Nie wyklucza też, że kiedyś zostanie królem parkietu.

    W 9. edycji programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” wezmą udział takie gwiazdy, jak Tamara Gonzales Pereira, Anna Jagodzińska, Agnieszka Radwańska, Daniel Kuczaj czy Joanna Mazur. Taneczne show będzie można oglądać dopiero wiosną, uczestnicy rozpoczęli już jednak przygotowania. Jakub Kucner, wraz z partnerką Lenką Klimentovą, ma za sobą cztery treningi i nie ukrywa, że zadanie, jakiego się podjął, nie należy do łatwych.

    Dużo osób mnie pyta, dlaczego się zdecydowałem, bo to jest faktycznie taki hardcore, no i jest. Muszę powiedzieć, że czuję to wszystko – mówi model agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Mister Polski 2017 twierdzi, że trudno określić go mianem króla parkietu. Nigdy nie umiał dobrze tańczyć, na dyskotekach i szkolnych potańcówkach wolał trzymać się z dala od parkietu, teraz ma jednak nadzieję, że opanuje tę umiejętność. Podkreśla, że ma cudowną nauczycielkę, która wie, jak do niego trafić – nie wyklucza więc, że poradzi sobie w tanecznym show Polsatu.

    Moja mama mówi, że najlepiej tańczę po północy na weselu, to wiadomo, dlaczego jestem najbardziej gibki wtedy. Ale faktycznie to nie była moja jakaś najmocniejsza strona – mówi Jakub Kucner.

    Model ma już za sobą naukę kroków walca oraz technik tańców latynoamerykańskich m.in. jive’a. Podobają mu się przede wszystkim tańce klasyczne, w pozostałych też jednak radzi sobie coraz lepiej. Jego partnerka w programie „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” twierdzi, że Kucner odznacza się dobrą pamięcią do kroków i szybko zapamiętuje poszczególne sekwencje taneczne.

    Trzeba pracować jeszcze nad detalami, ale myślę, że do pierwszego odcinka wyrobimy się ze wszystkim i może nie będzie to wyglądało tak źle i nawet, nawet, nawet – mówi model.

    Jakub Kucner podkreśla, że aktywność fizyczna zawsze leżała w kręgu jego zainteresowań. Jako nastolatek uprawiał wioślarstwo i piłkę nożną, na studiach zaczął pracować jako trener personalny. Zdrowy styl życia jest jego codziennością od wielu lat, odpowiednie nawyki wchodzą bowiem w krew i trudno jest z nich zrezygnować. Model twierdzi, że dziś nie potrafi już nie przestrzegać zdrowej diety lub nie trenować przez dłuższy czas. Podczas przygotowań do występów w „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” przykłada szczególną uwagę do diety, treningi są bowiem wymagające fizycznie.

    To są naprawdę codziennie po kilka godzin bycia, skakania na tej sali, więc potrzeba energii jest bardzo duża, więc faktycznie teraz jest sporo kalorii. Jest pięć posiłków dziennie, jest zdrowe odżywianie, żeby po prostu mój organizm poradził sobie z tym wszystkim – mówi Jakub Kucner.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Farmacja

    Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej

    Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią  raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

    Edukacja

    RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów

    Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.