Newsy

Karolina Korwin-Piotrowska: wielokrotnie podejmowano próby podkupienia mnie, załatwienia różnymi sposobami przychylnej opinii

2017-03-29  |  06:55

Polscy celebryci chcieliby czytać laurki na swój temat uważa dziennikarka. Twierdzi też, że wiele gwiazd opłaca pozytywne doniesienia medialne na swój temat. Sama niejednokrotnie otrzymała propozycję wydania pozytywnej opinii w zamian za gratyfikację finansową.

Karolina Korwin-Piotrowska od wielu lat zajmuje się światem polskiego show-biznesu. Napisała na ten temat książkę zatytułowaną „Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu”, prowadzi ponadto magazyn „Magiel towarzyski”, w którym komentuje bieżące wydarzenia z branży rozrywkowej. Obecnie na antenie TVN Style oglądać można już 22. sezon tego programu, wciąż w tej samej formule jak dotychczas.

– Wszystko zostaje po staremu, naprawdę, nie zmienia się koni, które dobrze ciągną, tym bardziej w biegu, tak że wszystko jest po staremu. Jest niebieski dywan, dywan jest nowy –  mówi Karolina Korwin-Piotrowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Program „Magiel towarzyski” obecny jest na antenie TVN Style od jedenastu lat. Jego gospodyni twierdzi jednak, że mimo upływu lat wciąż nie czuje znudzenia poruszaną w nim tematyką. Jej zdaniem świat show-biznesu jest fascynujący, wiele mówi bowiem nie tylko o samych gwiazdach, lecz także o społeczeństwie, które wynosi je na piedestał. Dziennikarka często spotyka się natomiast z zarzutem, że mówiąc o celebrytach, w dużym stopniu kreuje ich popularność.

– Polscy celebryci chcieliby czytać laurki na swój temat. Niektóre zresztą opłacają sowicie w różnych mediach, ja tego nie robię. Ja wychodzę z założenia, że ludzie mają prawo wiedzieć, że to jest fajne, a to jest niefajne i tyle, a że kogoś to boli, to już jest problem tej osoby, ale na pewno nie mój mówi Karolina Korwin-Piotrowska.

Zdaniem dziennikarki polscy celebryci oczekują, że media będą ich kochały. Osoba wypowiadająca słowa krytyki pod ich adresem naraża się na miano hejtera. Gospodyni programu „Magiel towarzyski” nie przejmuje się jednak takim podejściem gwiazd do mediów. Zawsze szczerze wyraża swoją opinię, nawet jeśli w ten sposób naraża się na niechęć ze strony niektórych celebrytów. Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że nie wszyscy ludzie cenią szczerą ocenę.

– Wielokrotnie podejmowano próby podkupienia mnie i zapłacenia mi, załatwienia różnymi sposobami przychylnej opinii, albowiem podobno coś znaczy, wielokrotnie różne osoby próbowały się ze mną spotkać, niektórym się to nawet udało mówi Karolina Korwin-Piotrowska.

Premierowe odcinki programu „Magiel towarzyski” można oglądać w każdą sobotę o godzinie 22.30 na antenie TVN Style. Powtórki emitowane są w niedziele, środy, czwartki i soboty.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Transport

Polska drugim największym rynkiem dla Mercedesa-Maybacha w Europie. Liczba zamówień na nowego kabrioleta SL 680 wskazuje na duże zainteresowanie klientów

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszego modelu Mercedes-Maybach – SL 680 Monogram Series. To najbardziej sportowy Maybach w historii. – Liczba zamówień składanych w systemie wskazuje, że premierowe auto cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – podkreślają przedstawiciele marki. Polska jest drugim największym rynkiem dla luksusowych samochodów Maybacha w Europie.

Handel

Polacy przerzucają się na piwa bezalkoholowe. Segment rośnie o 17 proc., podczas gdy cały rynek piwa się kurczy

Rynek piwa skurczył się w 2024 roku o prawie 2 proc. To m.in. efekt wzrostu średniej ceny tego alkoholu, która jest dziś o ponad 40 proc. wyższa niż w 2019 roku. Na tle rynku zdecydowanie wyróżnia się segment bezalkoholowy, który wolumenowo i wartościowo rośnie o ok. 17 proc. w ujęciu rocznym. – Ten segment, wart 1,7 mld zł, jest nadzieją na poprawę wyników branży piwowarskiej – ocenia Igor Tikhonov, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. I podkreśla, że rynek pozostaje pod presją rosnących kosztów produkcji i zmian legislacyjnych.