Newsy

Krzysztof Gojdź: Daliśmy sobie z Asią Horodyńską po razie i tyle. Czasami w show-biznesie jest szorstka przyjaźń

2016-08-08  |  06:33

Znany lekarz medycyny estetycznej zapewnia, że nie ma wojny między nim a Joanną Horodyńską. Po wymianie zdań Krzysztof Gojdź uważa sprawę za zamkniętą. Jego zdaniem w show-biznesie takie sytuacje nie są niczym zaskakującym. Twierdzi też, że na luzie podchodzi do życia i nie przejmuje się negatywnymi opiniami innych ludzi.

Na czerwcowym pokazie Roberta Kupisza dr Krzysztof Gojdź pojawił się w swobodnej stylizacji – miał na sobie krótkie spodenki, bluzę, luźną marynarkę i sportowe buty. Lekarz uważa, że jego strój był odpowiedni na pokaz, w którym jako dress code podane były morze i plaża. Joanna Horodyńska stwierdziła jednak, że słynny chirurg wygląda jakby się wybierał na działkę pod miastem. W odpowiedzi lekarz napisał, że stylistka powinna lepiej dobierać zabiegi medycyny estetycznej.

Mówimy sobie cześć, przed chwilą się minęliśmy, uśmiechnęliśmy się do siebie. Nie ma między nami żadnej wojny – mówi dr n. med. Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Znany lekarz zapewnia, że on uważa sprawę za zamkniętą. Zaznacza też, że podobne sytuacje często zdarzają się w show-biznesie.

– Nie zawsze jest przyjaźń, czasami jest szorstka przyjaźń. Myślę, że daliśmy sobie po razie w cudzysłowie, jeśli chodzi o docinki, i tyle – mówi Krzysztof Gojdź.

Gwiazdor TVN Style znany jest z odważnego wypowiadania swoich opinii. Nie waha się publicznie krytykować wyglądu znanych osób ze świata show-biznesu, kultury i polityki. Sporządził nawet listę kobiet z polskiej sceny politycznej, które wymagają poprawek. Wśród internautów coraz częściej pojawiają się głosy, że lekarzowi nie wypada tak się zachowywać. On sam jednak nie przejmuje się tego typu krytyką.

– Mam bardzo luzackie podejście do życia, do tego, co mówię, co robię. Wali mnie to, co inni o mnie mówią, jakkolwiek to teraz zabrzmiało – mówi Krzysztof Gojdź.

Chirurg twierdzi, że jego praca to nie tylko upiększanie ludzi. Czasami musi także skrytykować prezencję pewnych osób, by uświadomić im, że źle dobierają zabiegi medycyny estetycznej i zamiast ulepszania pogarszają swój wygląd. Swój zawód porównuje do pracy stylistki, która ocenia styl i sposób ubierania ludzi.

– Może trochę różnię się od innych lekarzy, bo jestem też lekarzem celebrytą, wy zrobiliście ze mnie celebrytę, ale okej. Myślę, że chyba powiało czymś nowym na rynku show-biznesu – mówi Krzysztof Gojdź.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.