Newsy

Norbert Hawryluk (Wicemister Polski 2015) marzy o karierze prezentera telewizyjnego

2016-08-03  |  06:50

Wicemister Polski 2015 liczy na szybką karierę w modelingu. Ma nadzieję na udział w zagranicznych pokazach mody i sesje dla Calvina Kleina. Docelowo pragnie jednak zostać prezenterem telewizyjnym. Jego zdaniem tytuł pomaga w rozwoju kariery – po konkursie dostał kilka propozycji współpracy zawodowej.

Norbert Hawryluk otrzymał tytuł drugiego Wicemistera Polski w listopadzie 2015 roku. Od tego czasu zdobył nie tylko sporą liczbę fanek, lecz także nowe, ciekawe propozycje zawodowe w zakresie modelingu. Po konkursie zainteresował się nim menadżer, z którym obecnie współpracuje, otrzymał także propozycje sesji zdjęciowych i udziału w pokazach mody. Zdaniem modela udział w konkursie może być niezłym punktem wyjścia do dalszej kariery.

 Myślę, że jest to na pewno trampolina, na pewno to nie podcina skrzydeł, myślę, że parę osób się o mnie dowiedziało. Pojawiły się rzeczywiście telefony o współpracę, więc z pewnością mogę to nazwać trampoliną – mówi Norbert Hawryluk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

22-letni szczecinianin nie ukrywa, że najbliższą przyszłość zawodową wiąże z modelingiem. Liczy też, że dzięki tytułowi jego kariera w tej dziedzinie rozwinie się szybko. Docelowo marzy jednak o pracy w telewizji.

– Liczę na światowe wybiegi, sesje dla Calvina Kleina, a docelowo chciałbym być prezenterem telewizyjnym – deklaruje Norbert Hawryluk.

Pozytywne oddziaływanie konkursów takich jak Mister Polski nie ograniczania się – zdaniem modela – do stwarzania jego uczestnikom szansy na karierę. Wpływają one bowiem także na mentalność innych mężczyzn, pokazując, że warto dbać o siebie, a przywiązywanie wagi do wyglądu nie powinno być wyłączną domeną kobiet.

– Pokazują, że to nie jest temat tabu, że fajnie czuć się dobrze we własnej skórze, dobrze wyglądać, podobać się kobietom – mówi Norbert Hawryluk.

Model uważa, że dobry wygląd ma duże znaczenie i wpływa na to, jak postrzegają człowieka inni ludzie. Nie ukrywa też, że świadomość, że jest dobrze zbudowany i dobrze ubrany, poprawia jego samoocenę, sprawia też, że staje się bardziej pewny siebie w relacjach z kobietami. Model ma jednak świadomość, że konkursy takie jak Mister Polski wciąż postrzegane są przez pryzmat stereotypów.

– My jesteśmy jeszcze, niestety, postrzegani, my, misterzy, przez pryzmat tego, że nie mamy nic do powiedzenia, tylko że wyglądamy. Staram się przełamywać to wszystko, bo uważam, że mam dużo więcej do powiedzenia niż do pokazania, wygląd to nie wszystko – mówi Norbert Hawryluk.

Zwycięzcą konkursu Mister Polski 2015 w listopadzie ubiegłego roku został 18-letni Rafał Jonkisz, tytuł pierwszego Wicemistera otrzymał natomiast Dominik Maj.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Nauka

Dog parenting jest skutkiem szerszych zmian społecznych. U źródeł rosnąca samotność i trudności w budowaniu relacji [DEPESZA]

Naukowcy z Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie uważają, że dzięki specyficznym cechom wyglądu niektórych psów, zachowaniom komunikacyjnym zbliżonym do niemowląt i zależności od człowieka mogą one budzić w nas instynkt opiekuńczy porównywalny z tym, jaki wywołują dzieci. Obserwowane w bogatych i rozwiniętych krajach zjawisko dog parentingu budzi wiele kontrowersji, ale zdaniem naukowców nie ma ono wpływu na rodzicielstwo.

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły

Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.