Newsy

Polskie gwiazdy kochają zegarki. Mają po kilka sztuk na różne okazje

2015-10-15  |  06:45

Dla polskich gwiazd zegarek to coś więcej niż zwykły czasomierz. Większość traktuje go jako biżuterię podkreślającą klasę i osobowość właściciela. Gwiazdy takie jak Rafał Maślak czy Agnieszka Kałuża mają po kilka modeli, które pasują na różne okazje. Waldemar Kasta przywiązany jest natomiast do 70-letniego zegarka otrzymanego po przodkach.

Współcześnie zegarki na rękę nie są już tak potrzebne jak kilka lat temu, doskonale zastępują je bowiem telefony komórkowe. Zegarki nie tracą jednak na popularności, a nawet mają swoich zagorzałych wielbicieli. Należy do nich Agnieszka Kałuża jej zdaniem zegarek to doskonała biżuteria dla każdej kobiety. Można nim ozdobić zarówno zwykły, codzienny strój, jak i wieczorową kreację.

– Naprawdę uwielbiam zegarki i lubię jak trochę się świecą, kiedy są lekko pozłacane, kiedy mają jakieś kamyczki. Uważam, że to jest piękna biżuteria – mówi Agnieszka Kałuża agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenterka jest posiadaczką sześciu modeli zegarków, które zakłada w zależności od okazji lub wybranej stylizacji. Do klasycznej sukienki o prostym fasonie wybiera zegarki i biżuterię bardziej bogate i ozdobne, by były dobrze widoczne. Do strojniejszej kreacji dobiera natomiast bardziej stonowane w formie dodatki, także zegarki.

– Ich dobór zależy od stroju, dnia, pogody i koloru, bo mam też przeróżne bransolety w tych zegarkach. One stanowią świetny dodatek do ubioru – mówi Agnieszka Kałuża.

Miłośnikiem zegarków na rękę jest także Rafał Maślak. Jego zdaniem jest to typowy element męskiej biżuterii, który doskonale podkreśla klasę mężczyzny. Model ma kilka zegarków, od sportowych, które nosi podczas ćwiczeń na siłowni, do bardzo eleganckich, które zakłada na wyjątkowe okazje. Ma też modele uniwersalne, z bransoletką zamiast paska, które zakłada zarówno do casualowych stylizacji, jak i do garnituru.

– Większość zegarków, które ma, to chyba klasyczne modele. Bez żadnych ozdób, nie miewam jakichś busoli, dużych zegarków. Myślę, że siła tkwi w prostocie i naprawdę dobrze się z tym czuję., zresztą otrzymałem już niejeden komplement typu: „Słuchaj, Rafale, fajne nosisz zegarki” – mówi Rafał Maślak.

Waldemar Kasta również ma kilka zegarków, jest jednak przywiązany szczególnie do jednego modelu. Zegarek ten, marki Doxa, ma ponad 70 lat i należał jeszcze do dziadka wokalisty. Zdaniem Kasty dawniej robiono zegarki z większą dbałością, dzięki czemu są one w stanie bez większego problemu sprawnie działać nawet po wielu latach.

– Boję się, że ten zegarek przeżyje również mnie, czyli może mieć 140 lat i działać nadal bezbłędnie. Nie wiem, czy wszystkie współczesne firmy robiące zegarki mogą się pochwalić takimi wynikami. Bo jest to imponujące, że po 70 latach zegarek po prostu nakręcasz i działa – mówi Waldemar Kasta.

Wokalista jest wielkim fanem zegarków marki Doxa, które ceni nie tylko za wyjątkowy design, lecz także precyzję wykonania i trwałość.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.