Newsy

Rafał Maślak zaprojektuje linię koszul dla mężczyzn

2015-06-15  |  06:50

Rafał Maślak został ambasadorem marki produkującej garnitury. Model nie ograniczy się jednak wyłącznie do sygnowania produktów swoim nazwiskiem. Sam zaprojektuje linię koszul męskich. Maślak jest zafascynowany stylem ubierania się mieszkańców Mediolanu, dlatego w jego kolekcji na pewno znajdzie się kilka modeli w żywych kolorach.

Rafał Maślak został ambasadorem marki PAWO, produkującej elegancką odzież dla mężczyzn. Model nie ograniczy się jednak wyłącznie do sesji zdjęciowej, która będzie promowała markę. Sam zaprojektuje limitowaną linię koszul, która w sprzedaży dostępna będzie w październiku. Twierdzi, że jest bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem i traktuje je bardzo ambicjonalnie.

– To jest ogromne wyzwanie. Mam nadzieję, że podołam i że kolekcja się spodoba. Będzie sygnowana moimi inicjałami, dlatego bardzo chcę, żeby wyszła jak najlepiej. Będę ogromnie dumny, kiedy już będzie wisiała w sklepie, i ogromnie dumny, kiedy kogoś zobaczę, kto mi zaufa, ubierze się i będzie mu się to podobało – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Model twierdzi, że projektując koszule, zamierza wyjść poza przyjęty w tej dziedzinie mody standard. W czasie pobytu w Mediolanie zachwycił się sposobem ubierania mieszkańców tego miasta, zwłaszcza faktem, że nie boją się oni kolorów. Włoskie inspiracje Maślak wykorzysta przy tworzeniu kolekcji.

– W Polsce jeszcze tego trochę brakuje. Może w tej kolekcji uda mi się je wprowadzić i nie będzie to terapia szokowa, bo wiem, że wtedy to by się nie przyjęło. Myślę, że krok po kroku, za pomocą pewnych detali, uda mi się jednak przekonać Polaków do takich barw – mówi Rafał Maślak.

Model nie ukrywa, że chce być inspiracją dla polskich mężczyzn. Już teraz panowie bardzo często zwracają się do niego z prośbami o poradę w kwestii stylu ubierania. W e-mailach pytają, jak powinni się ubrać na daną okazję, a nawet przysyłają zdjęcia znanych osób z prośbą o wskazanie, co mieli na sobie. 

– Już jestem jakimś przykładem, inspiracją i takim wzorem dla panów, co dla mnie jest ogromnym sukcesem. Bo to, że dziewczyny piszą, lubią mnie, to jest jakby normalne, ale trudniej uzyskać sympatię facetów i być dla nich może nie autorytet, bo to zbyt wiele powiedziane, ale na pewno inspiracją – mówi Rafał Maślak.

Aby jeszcze bardziej inspirować polskich mężczyzn, Rafał Maślak zamierza mocno skupić się na prowadzeniu swojego bloga. Model porusza na nim m.in. zagadnienia z dziedziny mody, fitnessu i zdrowego stylu życia.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.