Newsy

Rafał Maślak: Krzysztof Gojdź to świetny gość. Pomógł mi, jak nie miałem gdzie mieszkać po przyjeździe do Warszawy

2017-06-28  |  06:47

Trzymamy sztamę – mówi model o swojej przyjaźni z Krzysztofem Gojdziem. Twierdzi, że słynny lekarz był pierwszą osobą, która pomogła mu w Warszawie – pozwolił mieszkać w swoim domu i jeździć swoim samochodem. Rafał Maślak zapewnia, że nigdy nie zawiódł się na Gojdziu oraz że obaj do dziś się wspierają wzajemnie.

Rafał Maślak wkroczył do świata polskiego show-biznesu w 2014 roku, gdy zdobył tytuł Mistera Polski. Dalsza kariera wymagała od niego przeprowadzki z rodzinnego miasteczka Międzyrzecz w województwie lubuskim do Warszawy. Model nie ukrywa, że początki jego nowego życia w stolicy nie należały do łatwych, głównie z powodów finansowych.

Nie miałem gdzie mieszkać, spałem w hostelach, które kosztowały, a ja nie miałem pieniędzy, przyjechałem z tysiącem złotych do Warszawy – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Model mógł jednak liczyć na wsparcie. Jedną z pierwszych osób, jakie poznał po przeprowadzce, był Krzysztof Gojdź, wówczas już znany lekarz medycyny estetycznej. Udostępnił on początkującemu modelowi swoje warszawskie mieszkanie oraz luksusowy samochód. Rafał Maślak przyznaje, że był pozytywnie zaskoczony otwartością i ufnością nowego znajomego.

Swoim fajnym, amerykańskim podejściem pomógł chłopakowi, którego w ogóle nie znał. Na początku byłem troszeczkę przerażony, ale stwierdziłem, że zaryzykowałem, przyjeżdżając do Warszawy, więc skorzystam z pomocy – mówi model.

Rafał Maślak zapewnia, że słynny lekarz jest wspaniałym człowiekiem i nigdy w ciągu trzyletniej znajomości nie zawiódł się na nim. Twierdzi, że do dziś pomagają sobie nawzajem i liczy, że będzie tak jeszcze przez wiele lat.

Trzymamy sztamę. On wie, że zawsze może do mnie zadzwonić o każdej porze dnia i nocy, ja to również wiem – mówi Rafał Maślak.

Model był gościem imprezy z okazji otwarcia nowej warszawskiej kliniki Krzysztofa Gojdzia, która miała miejsce na początku czerwca.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy

Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Podróże

Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie

Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.