Newsy

Rafał Maślak: Na wsi budziło mnie pianie koguta i szczekanie psa. Tęskno mi za tym

2015-10-22  |  06:55

Model tęskni za rodzinną wsią. Brakuje mu zwłaszcza charakterystycznej wiejskiej ciszy i spokoju. Twierdzi, że zaczął zwracać na to uwagę dopiero wtedy, gdy zamieszkał w wielkim mieście.

Rafał Maślak urodził się i dorastał w niewielkiej miejscowości Gorzyca w województwie lubuskim. Nigdy nie wstydził się swojego pochodzenia i otwarcie mówi o życiu młodych ludzi na polskiej wsi. Twierdzi też, że czasami tęskni za niektórymi aspektami wiejskiej egzystencji.

Teraz, kiedy zasypiam, to słyszę szum miasta. Samochody, sygnały, karetki, trąbienie i taki typowy miejski głos, hałas. A na wsi zawsze jak się budziłem, to kogut zapiał, pies zaszczekał, wieczorem świerszcze cykały, a przede wszystkim panowała taka cisza – mówi Rafał Maślak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Model przeprowadził się do Warszawy kilka miesięcy temu, gdy jego medialna kariera nabrała rozpędu. Twierdzi, że właśnie wtedy zaczął doceniać niektóre zalety życia na wsi.

Teraz jak jadę na wieś, to jest to tak wyczuwalne, tak charakterystyczne, że tęskno mi za tym. To są takie rzeczy, na które kiedyś w ogóle bym nie zwrócił uwagi – mówi Rafał Maślak.

Model twierdzi jednak, że lubi życie w stolicy, w której panuje więcej pozytywnej energii niż na wsi. Nie ukrywa też, że wielkomiejskie życie wpłynęło na jego światopogląd.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.