Newsy

Jacek Rozenek pracuje nad słuchowiskiem. Gra rolę wikinga

2014-05-08  |  07:00
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream Type LIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
00:00
Mute
Playback Rate
1
    Aktor Jacek Rozenek przyznaje, że praca nad słuchowiskiem „Thorgal” jest ciekawym i twórczym doświadczeniem. Rozenek gra tytułową rolę wikinga Thorgala. U jego boku występują również Maria Niklińska, Sonia Bohosiewicz i Arkadiusz Jakubik.  

    Jacek Rozenek, gra w słuchowisku, w którym wciela się w wikinga Thorgala – legendarną postać komiksową. Aktor przyznaje, że jako dziecko czytał komiks i decyzję o udziale w przedsięwzięciu podjął natychmiast. Dodaje również, że praca nad słuchowiskiem wymaga ogromnych umiejętności, ale dzięki wysokiej poprzeczce aktor bardziej się rozwija.


    To bardzo interesujące wyzwanie aktorskie. Jak przyszła propozycja, żeby go zagrać, nie wahałem się ani chwili. Jeżeli chodzi o słuchowisko i dubbing, to się różnią absolutnie wszystkim. Wszystko trzeba zbudować w wyobraźni. I postać, i ruch, i dźwięki, więc jest to praca bardzo interesująca i ciekawa, niosąca ze sobą wiele ograniczeń z jednej strony, ale z drugiej otwierająca wyobraźnię – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle aktor Jacek Rozenek, który w słuchowisku gra tytułowego Thorgala.

    „Thorgal” to seria komiksowa z gatunku fantasy, których autorami jest belgijski scenarzysta komiksowy Jean Van Hamme i polski rysownik Grzegorz Rosiński. Komiksy o wikingu trafiły na rynek polski pod koniec lat 80., a sam Thorgal był jednym z najpopularniejszych bohaterów komiksowych.

    Thorgala pamiętam jeszcze jako trzynastolatek. Czytałem z wypiekami na twarzy „Kapitana Żbika”, „Kapitana Klossa”, „Janosika” i oczywiście „Thorgala”, bo on był najbardziej egzotyczny z tego całego zestawu i niósł za sobą powiew science-fiction, które było dla nas jeszcze wtedy czymś zupełnie nowym, innym światem – tłumaczy Rozenek.

    Słuchowisko obejmuje adaptacje dwóch pierwszych albumów serii o Thorgalu czyli „Zdradzona czarodziejka” i „Wyspa wśród lodów.” U boku Jacka Rozenka grają również Maria Niklińska, Sonia Bohosiewicz i Arkadiusz Jakubik. Realizacji słuchowiska podjęło się warszawskie studio nagraniowe Sound Tropez, które na swoim koncie ma również nagrania takich słuchowisk, jak „Conan Barbarzyńca” czy „Żywe Trupy.” Premiera dwóch pierwszych albumów serii odbyła się 30 kwietnia.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Zdrowie

    Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

    Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

    Moda

    Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

    Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

    Infrastruktura

    Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

    Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

    Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć