Newsy

Jolanta Kwaśniewska, Barbara Kurdej-Szatan i Beata Pawlikowska w nowym sezonie „Pytania na śniadanie"

2014-04-04  |  07:00
Mówi:Jolanta Kwaśniewska (była pierwsza dama)
Barbara Kurdej-Szatan (aktorka)
Mikołaj Roznerski (aktor)
Beata Pawlikowska (podróżniczka)
  • MP4
  • Siedem nowych cykli będzie można zobaczyć w telewizji śniadaniowej TVP 2 „Pytanie na śniadanie”. Wśród nich znajdzie się m.in. program kulinarny podróżniczki Beaty Pawlikowskiej oraz krótkie reportaże z treningów aktora Mikołaja Roznerskiego. Nową gwiazdą została także Barbara Kurdej-Szatan, która będzie testować zachowania mężczyzn wobec kobiet. Na antenę powróci również Jolanta Kwaśniewska.

    Oprócz stałych elementów telewizji śniadaniowej, takich jak gotowanie, ćwiczenia, podróże i porady, w „Pytaniu na śniadanie” pojawią się także reportaże z ukrytą kamerą. Barbara Kurdej-Szatan wcieli się w tajną agentkę i za każdym razem inaczej ucharakteryzowana będzie sprawdzać zachowania mężczyzn wobec kobiet.  

     – Będziemy sprawdzać, jak mężczyźni reagują na kobiety, np. jak się wywróci, czy jej pomogą, czy są kulturalni, dobrze wychowani, czy przepuszczą staruszkę albo czy jej pomogą. Myślę, że będę się dobrze bawiła – opowiada aktorka.

    Podróżniczka Beata Pawlikowska będzie radzić, co gotować, aby zyskać energię i dobre samopoczucie.

    Ktoś mnie zapytał, jak to się stało, że podróżniczka zajęła się gotowaniem. To bardzo proste. Podróżniczka jest człowiekiem, człowiek musi jeść. Kiedy podróżowałam po świecie i przyglądałam się temu, co jedzą ludzie w różnych częściach świata, nagle zorientowałam się, że zależnie od tego, co ludzie jedzą, to mają różny poziom energii, inaczej wyglądają. W niektórych krajach są tacy oklapnięci, otyli, powolni. A w innych krajach są bardzo zwinni, mają takie bystre spojrzenie, są inteligentni i używają tej swojej inteligencji. Potem połączyłam fakty – mówi Beata Pawlikowska, która poprowadzi program „W dżungli zdrowia”.
     
    W ramówce „Pytania na śniadanie” nie zabraknie także porad dotyczących tego, jak dbać o ciało. W roli trenera tym razem widzowie zobaczą Mikołaja Roznerskiego. Aktor znany z  „M jak miłość” pokaże, jak efektywnie ćwiczyć na otwartej przestrzeni m.in. w lesie, w starej fabryce, na warszawskim Barbakanie. Będzie także opowiadał o swoim życiu zawodowym. Zapowiada jednak, że nie zamierza być męskim wydaniem Ewy Chodakowskiej.

    Nie jestem znawcą fitnessu, mogę tylko sprzedać to, co jest dla mnie dobre, bo już to wypróbowałem. Natomiast wszelkie rzeczy fitnessowe i takie klubowo-fitnessowe zostawiam Ewie Chodakowskiej, bo jest w tym naprawdę bardzo dobra. – mówi Roznerski.

    Swój czas antenowy będą także mieli m.in. mała podróżniczka Nela (pokaże reportaże z podróży), top modelka Kamila Szczawińska (podpowie, jak być szczęśliwą mamą), Paulina Drażba (poprowadzi cykl „Fryzury i makijaże gwiazd dla każdej z was”), a także David Gaboriaud, który w każdy weekend będzie gotował tradycyjne potrawy z różnych regionów świata w myśl zasady slow food.

    Na antenie pozostaną także stare cykle m.in. „Jolanta Kwaśniewska oswaja starość”. 

    W pierwszym programie będziemy mówić na temat budżetu seniora, gdzie szukać oszczędności. Kolejny temat to odchodzenie, oswajanie się z myślą, że ktoś, kto był z nami przez kilkadziesiąt lat w pewnym momencie życia odchodzi. Będziemy mówili o zdrowej kuchni, o konieczności ćwiczeń, o geriatrii, która w Polsce, niestety, ciągle jest w powijakach i bardzo niewielu jest geriatrów. – wylicza Jolanta Kwaśniewska.

    Swoje stałe cykle poprowadzą też Mariola Bojarska, Maria Czubaszek, Alicja Resich-Modlińska i Paulina Drażba. Wśród prowadzących również nie zaplanowano żadnych zmian.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Finanse

    Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń

    Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.