Newsy

Kacper Kuszewski: Udział w „Tańcu z gwiazdami” był najbardziej wyczerpującym jobem, jakiego kiedykolwiek się podjąłem. Piękne doświadczenie, ale bardzo, bardzo trudne

2019-01-18  |  06:50

Aktor wspomina, że udział w „Tańcu z gwiazdami” choć kosztował go dużo wysiłku, to przyniósł ogromną satysfakcję i wzbogacił o nowe doświadczenia. Nie udałoby mu się jednak dojść na sam szczyt, gdyby nie ciężka praca, godziny treningów i silna wola. Umiejętności zdobyte przed 7 laty na parkiecie wykorzystuje teraz w pracy aktora.

Kuszewski wspomina, że długie, męczące treningi skończyły się dla niego niezwykle bolesną kontuzją mięśnia pleców, która uniemożliwiała skręcenie tułowia czy podnoszenie partnerki. Ból był tak silny, że na próbach przed finałowym odcinkiem nie mógł wykonać nawet najprostszych ruchów. Nie udałoby się wyjść na parkiet gdyby nie pomoc fizjoterapeutki.

Udział w tym show był najbardziej wyczerpującym jobem, jakiego kiedykolwiek się podjąłem. Piękne doświadczenie, ale bardzo, bardzo trudne – mówi agencji Newseria Kacper Kuszewski, aktor.

Dzięki zastrzykom ból udało się stłumić, a finałowy występ okazał się bezkonkurencyjny. Kacper Kuszewski zwyciężył 13. Edycję „Tańca z gwiazdami”.

Ogromnie dużo nauczyłem się w „Tańcu z gwiazdami”. To takie doświadczenie i umiejętności, które teraz wykorzystuję również w spektaklach teatralnych, więc to bardzo cenna rzecz, którą jako aktor wyniosłem z tego doświadczenia dla siebie – mówi Kacper Kuszewski.

Kuszewskiemu partnerowała Anna Głogowska. Podczas kilkunastu odcinków para niejednokrotnie zachwycała widzów i zdobywała najwyższe noty jurorów.

– Niezwykle cenną rzeczą, którą wyniosłem z programu, jest przyjaźń z Anią Głogowską. Uwielbiamy się, zdarza nam się jeszcze czasem razem występować, gramy razem „Berlin, czwarta rano”. Spotykamy się też prywatnie, kilka razy zatańczyliśmy w programie „Jaka to melodia?”, więc gdzieś ta współpraca ciągle jakoś istnieje – mówi Kacper Kuszewski.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Marcin Miller: Nigdy nie podejrzewałem, że spełnią się najczarniejsze scenariusze z różnych filmów apokaliptycznych. W czasie pandemii wiele osób nauczyło się pokory

Muzyk uważa, że pandemia koronawirusa na wiele miesięcy zmieniła nasze życie i to w taki sposób, jakiego nikt się nie spodziewał. Jeśli chodzi o jego grafik zawodowy, to sytuacja epidemiologiczna zweryfikowała plany i zagrał zaledwie 20 koncertów, podczas gdy rok temu było ich 10 razy więcej. Zyskało na tym z kolei jego życie prywatne. Piosenkarz więcej czasu spędził z rodziną i przyjaciółmi oraz docenił uroki swojego ogrodu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Dariusz Kordek: Zawsze korzystam z pomocy prawnika w tych sprawach, gdzie moje kompetencje się kończą. Nieznajomość prawa zawsze obraca się przeciwko nam

Aktor podkreśla, że nieznajomość prawa może nas dużo kosztować. Często bowiem w starciu z ubezpieczycielami bądź nieuczciwymi pracodawcami jesteśmy na przegranej pozycji, bo nie wiemy, jak uzyskać odszkodowanie, które nam się należy, bądź jak wynegocjować korzystne warunki finansowe. Aktor ze swojego doświadczenia wie, że w sytuacjach, w których czujemy się niepewnie, nie warto podejmować ryzyka i działać na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej.

Żywienie

Maciej Nowak: Z powodu pandemii z rynku wypadło sporo lokali gastronomicznych, które były kaprysami eleganckich pań i panów. Ta selekcja nie jest zła

Krytyk kulinarny podkreśla, że pandemia z ogromną siłą dotknęła przede wszystkim rynek lokali gastronomicznych. W efekcie wiele restauracji zakończyło swoją działalność. Jego zdaniem wypadły przede wszystkim te, które były chwilowym kaprysem właścicieli. W obliczu kryzysu zabrakło im jednak determinacji, by powalczyć o lepsze jutro. Z kolei w tych lokalach, które nadal funkcjonują, zostało znacznie ograniczone menu. Dominują w nim lokalne produkty, które łatwiej i szybciej dostać.

Konsument

Ludzki mózg jest w stanie utrzymać wysoki poziom koncentracji przez 12 minut. To wyzwanie zwłaszcza podczas nauki zdalnej

Nauka zdalna to duże wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych w proces kształcenia. Wykorzystanie najnowszych technologii nie gwarantuje utrzymania odpowiedniego poziomu koncentracji wśród uczniów. Z badań wynika, że ludzki mózg potrafi utrzymać wysoki poziom koncentracji jedynie przez 12 minut, podczas gdy zajęcia trwają o wiele dłużej. To wyzwanie zwłaszcza dla nauczycieli i wykładowców, którzy muszą na różne sposoby próbować angażować uczniów i studentów.