Newsy

Michał Milowicz: Zawód artysty jest niepewny. Milowicz Development jest moim zabezpieczeniem na przyszłość

2015-01-19  |  06:55

Przede wszystkim jestem artystą, ale muszę zabezpieczyć się na przyszłość – twierdzi Michał Milowicz. Aktor i wokalista od 12 lat jest właścicielem klubu muzycznego Maska, a od 8 zajmuje się także działalnością deweloperską. Obecnie jego firma buduje II etap osiedla w podwarszawskim Piastowie. Milowicz twierdzi, że praca w biznesie nie jest w Polsce łatwa, głównie ze względu na biurokrację, a znane nazwisko nie zawsze ją ułatwia. Zdarza się bowiem, że ludzie specjalnie nie chcą pomóc artyście.

Spółka Milowicz Development powstała w 2006 roku. Wybudowała m.in. apartamentowiec na warszawskim Grochowie, w którym wszystkie mieszkania zostały szybko sprzedane. Budynek powstał na działce, którą aktor i jego cioteczne rodzeństwo otrzymali od babci. Na inwestycję zdecydowali się ze względu na dobrą koniunkturę na rynku nieruchomości. Blisko rok trwało załatwianie formalności, prace ruszyły dopiero w 2008 roku.

W 2011 roku Milowicz rozpoczął budowę osiedla w podwarszawskim Piastowie, obecnie trwają prace nad II etapem inwestycji. Drugie osiedle nie cieszy się jednak aż takim zainteresowaniem jak pierwsze. Aktor twierdzi, że przyczyną jest przede wszystkim kryzys, który dotknął branżę budowlaną.

 Teraz prowadzimy nieustanną walkę, ale kiedy zaczynaliśmy było dobrze, bo to był 2007 rok. Niestety, później przyszedł kryzys i nastał bardzo niekorzystny czas dla deweloperów. Apanaże jakiekolwiek z tego tytułu dopiero będą wtedy, kiedy wszystko się uda. Ale nie poddajemy się, cały czas walczymy, bo choć konkurencja jest wielka, to już część deweloperów samoistnie odpadła po tym kryzysie. My jeszcze walczymy, nie poddaliśmy się i jako optymista myślę, że damy radę. Wszystko na to wskazuje – mówi Michał Milowicz w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Aktor zapewnia, że nie ogranicza się do firmowania spółki swoim nazwiskiem, lecz aktywnie w niej pracuje: jest współwłaścicielem i inwestorem. Przyznaje też, że najgorszą częścią pracy w branży budowlanej jest walka z biurokracją. Znane nazwisko natomiast nie zawsze ułatwia tę walkę.

– Niektórzy po złości mogą zrobić coś na naszą niekorzyść, inni chcą pomóc, a jeszcze inni po prostu nie mogą, ponieważ sami mają tyle obwarowań i problemów. Pan burmistrz czy pan wójt choć chce pomóc, to nie może, bo ma różne ograniczenia. Tego jest tyle, że ręce opadają narzeka Milowicz.

Od 12 lat aktor i wokalista jest także właścicielem klubu muzycznego Maska. Jeszcze niedawno starał się bywać w nim jak najczęściej, niemal w każdy weekend. Twierdził, że nie chce być tylko twarzą klubu, lecz także pragnie się integrować z klientami, rozmawiać z nimi i bawić się. Teraz przyznaje, że ze względu na firmę deweloperską musiał ograniczyć bywanie w tym miejscu. Twierdzi, że ma dryg do biznesu, ale przede wszystkim uważa się za artystę, a nie za biznesmena.

– Urodziłem, żeby grać i śpiewać, to jest moje powołanie. A działalność deweloperska, jeśli Bóg da, to zapewni mi byt na przyszłość, bo wiadomo przecież, że zawód artysty jest zawodem chwiejnym. Każdy ma swoje 5-10-15 minut, a potem może bardzo długo nie mieć nic, potem znowu może mieć 5 minut. Oczywiście są też tacy, którzy całe życie utrzymują się na jakimś tam poziomie, ale to są wyjątki potwierdzające regułę, że aktorstwo to trochę loteria i ruletka. W związku z tym trzeba jednak mieć jakieś silne filary, dlatego prowadzę Milowicz Development i mam nadzieję, że zabezpieczy mnie to na przyszłość – mówi Michał Milowicz.

Artysta zapowiada także, że po długiej przerwie wraca do komponowania. W 2015 roku planuje wydać nową płytę, skierowaną głównie do kobiet. Milowicz pracuje także nad nowym projektem kabaretowym, nie chce jednak na razie zdradzać szczegółów. Przyznaje, że może poświęcić się pracy artystycznej dzięki pomocy wspólnika w Milowicz Development, który odciąża go w wielu sprawach.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edyta Herbuś: Teraz mam taki moment obfitości, że mogę wybierać role, które są dla mnie najciekawsze. Ale na pewno muszę sobie zafundować reset, żeby utrzymać równowagę w życiu

Tancerka lubi wypoczywać aktywnie. Po intensywnym okresie w pracy najpierw daje sobie jednak chwilę na złapanie oddechu i szybką regenerację, a dopiero później rusza na podbój danej okolicy. Edyta Herbuś zaznacza, że często decyduje się na pasjonujące wyprawy, dzięki którym może zwiedzać i poznawać urokliwe zakątki świata. Ale zdarza się również tak, że wybiera beztroskie wakacje na plaży pod palmami. Tegoroczny urlop będzie jednak krótki.

Media

Wojciech „Łozo” Łozowski: Wziąłem już udział w większości fajnych dużych formatów telewizyjnych. Dostaję też wiele paździerzowych propozycji i je staram się odrzucać

Wokalista miał już okazję uczestniczyć w takich produkcjach jak: „Taniec z gwiazdami”, „Must Be The Music. Tylko muzyka”, „Azja Express”, „Lego Masters” i „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz”. Jak podkreśla, bardzo ceni oryginalne projekty telewizyjne, bo dzięki nim może przeżyć wyjątkowe przygody i nauczyć się czegoś nowego. Dlatego też nie wyklucza, że gdy padnie kolejna ciekawa propozycja, znów weźmie udział w podobnym projekcie.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.