Newsy

Kuba Molęda o powrocie do mediów: Nigdy nie przerwałem kariery muzycznej. Przez cały czas wydawałem płyty i grałem koncerty

2014-08-22  |  07:10
Mówi:Kuba Molęda
Funkcja:wokalista, uczestnik 2. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
 • MP4
 • Znany z występów w młodzieżowym zespole LO27 Kuba Molęda będzie jedną z gwiazd programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Po kilku latach przerwy będzie to dla wokalisty powrót na główne strony portali i czasopism. Muzyk jednak uważa, że nigdy nie wycofywał się z życia publicznego.

  Kuba Molęda największą popularność zdobył pod koniec lat 90. Przez ostatnie lata nie budził zainteresowania mediów. Muzyk jednak nie wie, co było powodem ciszy medialnej wokół niego, bo nawet na chwilę nie przerwał kariery muzycznej.

  Przez cały czas nagrywałem kolejne płyty, grałem też koncerty. Z mojej perspektywy niewiele się zmieniło. Nie wiem, co było przyczyną mojego wycofania się z mediów. To nie jest tak, że któregoś dnia powiedziałem, że kończę z życiem publicznym. 5 lat temu wydałem płytę z moim bratem „2xM”, była to jednak muzyka mniej komercyjna od tej wykonywanej w LO27 – wyjaśnia Molęda.

  Oprócz śpiewania w nieistniejącej już grupie LO27 Kuba Molęda zajmował się także aktorstwem oraz podkładaniem głosu do filmów animowanych. Można było go zobaczyć m.in. na deskach Teatru Muzycznego Roma.

  Wcieliłem się w rolę Alfreda w musicalu „Taniec Wampirów” Romana Polańskiego. Spektakle nie są jednak tak medialne jak projekty muzyczne. Od wielu lat pracuję także przy dubbingach, gdzie wcielam się w postacie z bajek. Oprócz tego nagrywam piosenki do bajek. Cały czas coś się dzieje w moim życiu, nie miałem nawet chwili wytchnienia – dodaje piosenkarz.

  Ostatnia płyta Kuby Molędy, „2xM”, ukazała się w 2007 roku. Najnowszym utworem nagranym przez piosenkarza jest singiel „Nie mów, że nie” z 2012 roku. Program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na antenie Polsatu gości od marca 2014 roku. Zwyciężczynią pierwszej edycji była Katarzyna Skrzynecka. Premierowe odcinki 2 edycji programu będzie można oglądać od 6 września w telewizji Polsat.

  Więcej na temat
  Media Maja Bohosiewicz jest gotowa stracić urodę dla roli Wszystkie newsy
  2014-08-21 | 07:10

  Maja Bohosiewicz jest gotowa stracić urodę dla roli

  – Mam nadzieję, że trafię jeszcze na męskie metamorfozy – mówi Maja Bohosiewicz, uczestniczka drugiej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Aktorka
  Media Magdalena Steczkowska o udziale w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: mam zdarte kolana i siniaki
  2014-08-19 | 07:00

  Magdalena Steczkowska o udziale w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: mam zdarte kolana i siniaki

  Magdalena Steczkowska, uczestniczka drugiej edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, po pierwszych nagraniach ma zdarte kolana i siniaki. Przyznaje, że trudno jej wcielić się
  Muzyka Marek Kaliszuk wystąpi w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
  2014-07-23 | 07:00

  Marek Kaliszuk wystąpi w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

  Marek Kaliszuk będzie uczestnikiem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Aktor znany z roli Bogusia w serialu „M jak Miłość” stanie w szranki

  Czytaj także

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Gwiazdy

  Aneta Glam-Kurp: Caroline Derpienski poniża normalnych ludzi. Nie trzeba mieć męża miliardera i drogiego auta, żeby być wartościową osobą

  Uczestniczka programu „Żony Miami” nie ukrywa, że jest już zmęczona osobą Caroline Derpienski, która od jakiegoś czasu stara się być jej wierną kopią. Jej zdaniem influencerka nieudolnie, aż do granic śmieszności ją naśladuje. Przeprowadziła się na Florydę, też chce mieć bogatego męża, luksusowe samochody i markowe ubrania. A gdy nie udaje się jej tego wszystkiego zdobyć, to tworzy fikcyjną rzeczywistość tylko po to, by zrobić karierę w mediach społecznościowych i wzbudzić w innych zazdrość. Aneta Glam-Kurp uważa, że influencerka straciła zdrowy rozsądek w pogoni za stylem życia, który zobaczyła w popularnym programie, i zapomniała, że dobra materialne nie są gwarancją szczęścia.

  Edukacja

  Rusza Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny. Pomoże nauczycielom w śledzeniu bieżącej wiedzy i praktyk edukacyjnych

  – System oceniania i kształcenia, oparty na transmisji wiedzy, a nie rozwijaniu umiejętności, oraz potrzeba ciągłego podnoszenia kompetencji nauczycieli to dziś wyzwania edukacji – wskazuje prof. Roman Leppert, pedagog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tymi wyzwaniami chce się zająć Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny – projekt edukacyjny, który zainicjował prof. Leppert, przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych i bezpośrednio związanych z edukacją. Ma on umożliwić nauczycielom, edukatorom i studentom podnoszenie kompetencji z zakresu pedagogiki i praktyk edukacyjnych. Przydatne treści znajdą tam również rodzice, którzy będą mogli m.in. wymieniać się doświadczeniami i inspiracjami. Partnerem inicjatywy jest Fundacja Orange.

  Media

  Filip Chajzer: Postanowiłem oderwać od siebie hasło show-biznes i postawić tylko na biznes

  Dziennikarz podkreśla, że praca w mediach i funkcjonowanie w show-biznesie łączą się z ogromną presją. Pogoń za newsami, ciągły pośpiech, bycie na świeczniku i lęk przed zmianami kadrowymi stają się pułapką, z której trudno się wyrwać. Filip Chajzer nie ukrywa, że był już zmęczony takim trybem życia. Niedawno rozstał się z TVN, ale nie czeka bezczynnie na telefon z propozycją od kierownictwa innych stacji. Postanowił bowiem działać na własny rachunek i ruszyć ze swoim biznesem. Już wkrótce w centrum Warszawy otworzy restaurację śniadaniową i wierzy, że zapewni mu to stabilizację.