Newsy

Maja Sablewska: uwielbiam Krystynę Jandę i marzę, by poznać ją osobiście

2014-11-14  |  06:50

Uwielbiam kobiety z pasją – mówi Maja Sablewska. Za taką kobietę znana stylistka uważa Krystynę Jandę. Przyznaje, że wybitna polska aktorka jest dla niej ogromną inspiracją. Sablewska ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie mogła poznać swoją idolkę osobiście.

Na swoim profilu na Facebooku Maja Sablewska zachęca fanów do przeczytania wywiadu, jakiego Krystyna Janda udzieliła miesięcznikowi Pani. Stylistce bardzo spodobała się już okładka listopadowego numeru pisma, która pokazuje, jak duży dystans do siebie ma jedna z najlepszych polskich aktorek. Do okładkowego zdjęcia Janda pozowała bowiem w grubym swetrze i dużej czarnej czapce z okazałym napisem JANDA na przedzie. Maja Sablewska określiła tę fotografię jako fenomenalną.

Uwielbiam kobiety z pasją, zacięte, szczere i prawdziwe. Krystyna Janda taka jest, kocham ją i uwielbiam. Naprawdę, to, co ona zrobiła dla polskiej kultury, jest godne naprawdę chyba wszystkich nagród, jakie tylko są – mówi Maja Sablewska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W wywiadzie Krystyna Janda szczerze opowiada o zawodowym spełnieniu, kierowaniu teatrem i fundacją, pracy z młodymi aktorami i planach na przyszłość. Maja Sablewska, zachęcając swoich fanów do przeczytania wywiadu, stwierdziła, że dla niej jest on niezwykle inspirujący. To zresztą nie pierwszy raz, gdy Krystyna Janda stała się inspiracją dla stylistki. Sablewska żałuje jedynie, że nigdy nie miała okazji poznać swojej idolki osobiście.

Bardzo żałuję, że nie miałam okazji poznać jej osobiście, mam jednak nadzieję, że kiedyś nadarzy się taka okazja. To cudowna kobieta. Dużo jej zawdzięczam, ale ona nawet o tym nie wie. Taki wywiad daje mi tyle inspiracji, że jestem w stanie przenosić góry – mówi Maja Sablewska.

Stylistka przyznaje też, że bardzo ceni miesięcznik Pani. Jest to jedyny tego typu periodyk, który co miesiąc czyta od deski do deski. Jak twierdzi, lubi, gdy gazeta przynosi coś pożytecznego.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.