Mówi: | Iwona Żołądek |
Funkcja: | kosmetolog |
Firma: | day spa Anlaya |
Masaż pałeczkami bambusowymi może zrelaksować i wymodelować ciało
Zabieg z użyciem bambusowych pałeczek opracował Gil Amsallem, jeden z najwybitniejszych instruktorów masażu w Europie i znawca orientalnych technik masażu. Inspiracją była dla niego panda ocierająca się o pędy bambusa. Zabieg ma działanie relaksujące, drenujące i liftingujące. Usuwa toksyny z organizmu, zmniejsza napięcie w mięśniach, poprawia krążenie i elastyczność mięśni. Jest też sprzymierzeńcem w walce z cellulitem.
– Jest rewelacyjny, kiedy prowadzimy stojący lub siedzący tryb życia, kiedy nasze mięśnie, szczególnie te mięśnie wokół karku, są mocno napięte, ponieważ wtedy bardzo fajnie możemy je rozluźnić. Jest czymś innym, więc warto go chociaż raz w życiu spróbować, bo nie każdy preferuje masaże klasyczne – wyjaśnia kosmetolog Iwona Żołądek w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Zabieg pałeczkami bambusowymi zawsze poprzedzony jest krótkim masażem manualnym. Wprowadza on pacjenta w stan relaksu i przyzwyczaja do dotyku masażysty. Używane w trakcie masażu pałeczki są wcześniej smarowane olejkami eterycznymi oraz podgrzane do właściwej temperatury.
– To wszystko musi przebiegać w bardzo powoli i delikatnie, aby pacjent mógł się zrelaksować i aby czuł się dobrze. Kiedy kończymy masować pałeczkami bambusowymi, często je zostawiam w okolicy lędźwiowej, żeby jeszcze klient cały czas czuł, że one są. Natomiast wtedy delikatnie zaczynam masować jeszcze raz ciało na koniec dłońmi – dodaje Iwona Żołądek.
Do masażu używa się pałeczek różnej średnicy. Masażysta zaczyna od najszerszej i masuje nią duże partie ciała, na przykład plecy. Następnie przechodzi do pałeczek o coraz mniejszej średnicy. Najmniejszych pałeczek używa się pod koniec zabiegu, aby wyciszyć pobudzone wcześniej ciało.
– Pałeczki bambusowe mają długość około 40-50 centymetrów. Podczas zabiegu skupiam się na tym, aby trzymać je za dwa krańce, i pracuję nadgarstkami. Nie można tego masażu wykonywać na sztywno, nasze nadgarstki muszą cały czas pracować, żebyśmy mogli coraz głębiej dotrzeć do ciała pacjenta i żebyśmy rozluźnili jego napięte mięśnie – wyjaśnia kosmetolog.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są stany podgorączkowe, zmiany skórne, zmiany ropne, miażdżyca, żylaki, choroby serca i ciąża.
Czytaj także
- 2017-08-31: Joanna Moro: pracuję, mam dzieci, podróżuję, więc nie mogłabym chodzić z siniakami i bandażami po operacji plastycznej
- 2016-08-30: Magdalena Antosiewicz (blogerka modowa): kiedyś chodziło się do kosmetyczki, teraz chodzi się do lekarzy medycyny estetycznej
- 2016-06-22: Endermologia jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz obrzękami
- 2015-03-16: Zintegrowane techniki masażu uwalniają od napięcia i bólu pleców
- 2015-01-02: Niedrożność przewodów nosowo-łzowych może doprowadzić do zaburzenia ostrości widzenia u dzieci
- 2014-09-22: Refleksologia stóp pozwala uwolnić organizm od stresu i usprawnia pracę narządów wewnętrznych
- 2014-09-03: Masaż ziołowymi stemplami działa relaksacyjnie i poprawia kondycję skóry
- 2014-07-24: Każdy rodzic powinien przejść fachowy kurs pierwszej pomocy dziecku
- 2014-05-06: Co dziesiąty mężczyzna chodzi od SPA. Najczęściej wybiera masaże, peelingi i zabiegi relaksacyjne
- 2014-04-30: Masaż endermologiczny pomaga walczyć z opuchlizną nóg
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.