Newsy

Dorota Wellman chciałaby przeprowadzić wywiad z Jarosławem Kaczyńskim

2015-09-21  |  06:55

Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim to jedno z zawodowych marzeń Doroty Wellman. Dziennikarka chciałaby poznać wnętrze prezesa Prawa i Sprawiedliwości, liczy też, że udałoby się jej skłonić go do większej otwartości. Twierdzi, że zadałaby pytania, które siedzą w głowach wielu Polaków.

W ciągu ponaddwudziestoletniej kariery zawodowej Dorota Wellman przeprowadzała wywiady z politykami, gwiazdami kina i sceny muzycznej, celebrytami oraz zwykłymi Polakami. Wciąż jednak ma jedno marzenie w tym zakresie, a jest nim rozmowa z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Dziennikarka nie ukrywa, że wywiad ten byłby dla niej dużym zawodowym wyzwaniem.

– Nie mówi wielu rzeczy, a chciałabym je usłyszeć. Może to by była taka rozmowa, w której byśmy poznali wnętrze pana prezesa, bardzo bym chciała. To jest człowiek, który się nie otwiera, więc gdyby nam się udało, to by był duży sukces – mówi Dorota Wellman agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wellman zapewnia, że nie ma rozmówcy, którego by się obawiała. Nie boi się zwłaszcza polityków, w tym prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarka twierdzi, że Jarosławowi Kaczyńskiemu zadałaby pytania, które siedzą w głowach wielu Polaków. Nie chce jednak zdradzać szczegółów.

– A jak się prezes przygotuje? A jak się zdecyduje jutro i poda mi rękę i przyjdzie? Nie mogę tego spalić – mówi Dorota Wellman. 

Dorota Wellman w duecie z Marcinem Prokopem prowadzi codzienne wydanie magazynu „Dzień Dobry TVN”, które emitowane jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-10.55, oraz program „Miasto kobiet” na antenie TVN Style.

 

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.