Newsy

Odeta Moro: jestem absolutnie wkręcona w nowy program. Dobrze, że ktoś mi zaufał i dostałam cały weekend

2017-01-16  |  06:45

Dziennikarka została gospodynią nowej weekendowej audycji na antenie Radia Złote Przeboje. Twierdzi, że jest zachwycona obecnymi obowiązkami i ma nadzieję, że jej program stanie się inspiracją dla słuchaczy do podejmowania nowych wyzwań i aktywności. Zaznacza też, że ma teraz nieco więcej pracy i musi przyzwyczaić organizm do nowego systemu pracy, do tej pory bowiem jej dzień zaczynał się już o piątej rano.

Odeta Moro od września 2015 roku współprowadziła, wraz z Piotrem Jaworskim i Jarosławem Budnikiem, poranny program radia Złote Przeboje. Na początku 2017 roku zamieniła jednak poranki na weekendy i została gospodynią sobotnio-niedzielnej audycji „Morowy weekend”. Nowy program zadebiutował na antenie 7 stycznia.

Pierwsze wrażenie jest takie, że mam więcej pracy, a miało być łatwiej. Mam mnóstwo ciekawych gości, ale ich wszystkich muszę wydzwonić, spotkać, umówić – mówi Odeta Moro agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W „Morowym weekendzie” dziennikarka porusza tematy z zakresu zdrowia, pielęgnacji urody, kulinariów i show-biznesu. Twierdzi, że jej celem jest zachęcenie słuchaczy do próbowania nowych rzeczy w swoim życiu. Dlatego do studia zaprasza gości, którzy mogą być inspiracją zarówno dla niej, jak i dla jej słuchaczy, np. Mariusz Czerkawski i Mateusz Gessler. Zapewnia, że jest to duża odpowiedzialność, ale też ogromna satysfakcja.

– Mam nadzieję, że każdy, kto będzie słuchaczem soboty i niedzieli Radia Złote Przeboje, będzie miał taki wielki relaks, jakąś inspirację do tego, żeby się razem z programem zmieniać, żeby czerpać z życia to, co jest najciekawsze i najfajniejsze, bo to w weekend możemy doświadczać zupełnie nowych rzeczy – mówi Odeta Moro.

Gwiazda twierdzi, że nie żałuje weekendów spędzanych w pracy. Twierdzi, że nie ma w zwyczaju narzekać i stara się zawsze dostosować do wymogów życia. Do tej pory wstawała do pracy o piątej rano, co było dość uciążliwe, wprowadzało jednak w jej życiu pewien stały rytm. Teraz pracuje nad dostosowaniem swojego organizmu do nowego systemu.

Przyzwyczajam się do tego, bo dopiero od nowego roku jestem w innym systemie. Nie ukrywam, że chociaż później wstaję, to wcześniej jestem zmęczona, ale to chyba jest czyste lenistwo – mówi Odeta Moro. 

Audycji „Morowy weekend” można słuchać w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 12:00 do 16:00. Jego autorka ma także kilka innych planów zawodowych na 2017 rok, nie chce ich jednak przedwcześnie zdradzać. Jest natomiast przekonana, że rozpoczynający się rok będzie dla niej wyjątkowo udany.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.