Mówi: | Beata Marek |
Funkcja: | brafitterka marki Dalia |
Do białej koszuli najlepiej sprawdza się bielizna w kolorze beżowym, a nie białym
W przypadku strojów biznesowych, gdzie najczęściej wybiera się białe koszule, należy wybrać biustonosz, który nie będzie przebijać się swoim kolorem przez materiał koszuli. Najbardziej polecana jest bielizna beżowa, która jest najbardziej dyskretna.
– Kobiety biznesu powinny zwracać uwagę na bieliznę, jaką zakładają pod strój. Najlepiej, żeby była to bielizna gładka, która nie odznacza się pod białą odzieżą. Należy również zwrócić uwagę na miski, żeby były idealnie dobrane oraz żeby obwód był idealnie dopasowany – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Marek, brafitterka firmy Dalia.
Ważne jest również, aby dobrać odpowiedni rodzaj biustonosza do ubrania. Przy bluzkach z odkrytymi plecami najodpowiedniejszy będzie biustonosz, który obniży stan całego obwodu poniżej linii łopatek. Takie biustonosze nie są jednak polecane dla kobiet z dużym biustem, ponieważ model ten nie utrzyma ciężaru piersi. Do bluzek z odkrytymi ramionami najlepszym wyborem będzie bardotka.
– Specyfika bardotki polega na tym, że do obwodu wszyta jest guma silikonowa, która utrzymuje biust bez udziału ramiączek. Właśnie za sprawą gumy silikonowej obwód utrzymany jest w jednej linii, nie przesuwa nam się ani do góry, ani na dół – tłumaczy Beata Marek.
Podstawą w doborze bielizny jest poznanie swoich wymiarów. Dobrze dobrany biustonosz spełnia nie tylko walory estetyczne, lecz także zdrowotne. Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety przy zakupie biustonosza jest źle dobrany obwód.
– Musimy pamiętać o tym, że 80% ciężaru biustu spoczywa właśnie na obwodzie i to on powinien być dobrze dopasowany. Nie może być zbyt luźny, bo wtedy kark nam ucieka do góry. Nie może być też za ciasny, ponieważ wtedy wychodzą tłuszczyki mniejsze lub większe – radzi brafitterka.
Drugi błąd popełniany przez kobiety to źle dobrana miseczka. Pierś powinna znaleźć się w niej w całości. Prawidłowe włożenie piersi do biustonosza wymaga pochylenia się, a następnie wyciągnięcia piersi spod pachy do środka miseczki. Poprzez odpowiednią regulację ramiączek miseczka będzie lepiej przylegać do piersi.
Czytaj także
- 2019-10-30: Comiesięczne samobadanie piersi jest najlepszym sposobem na wczesne wykrycie nowotworu. Nawyk ten należy wyrabiać już u nastolatek
- 2018-09-24: Polski rynek brafittingu dynamicznie się rozwija. Rośnie świadomość kobiet na temat dopasowania biustonosza
- 2018-09-28: Źle dobrane okulary mogą powodować bóle oka i upośledzenie widzenia. Przy ich wyborze warto się zdać na pomoc lekarza
- 2014-04-04: Bielizna wymodeluje sylwetkę. Wbrew stereotypom bielizna wyszczuplająca może być modna i delikatna
- 2014-03-13: Źle dobrany biustonosz w czasie ciąży może spowodować zniekształcenie piersi
- 2014-01-28: O wyborze perfum decyduje nawet sposób odżywiania czy pora roku
- 2013-10-31: Polki nieodpowiedzialnie używają kosmetyków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.