Newsy

Nowa kolekcja torebek Sabriny Pilewicz Evviva L’Arte inspirowana jest architekturą Sycylii

2015-03-25  |  06:45

Nowa kolekcja torebek Sabriny Pilewicz nosi nazwę Evviva L’Arte, czyli niech żyje sztuka. Inspiracją do jej stworzenia była architektura i sztuka Sycylii oraz mentalność mieszkańców południa Włoch. Ambasadorką kolekcji została aktorka Dorota Czaja.

Kolekcja Evviva L’Arte to pięć modeli o nazwach pochodzących od sycylijskich miast: Palermo, Marinella, Siracusa, Mondello i Corleone. Inspiracji do ich stworzenia Sabrina Pilewicz jak zwykle szukała we Włoszech, które uważa za niedościgniony wzór w szyciu toreb. Tym razem wybrała się na Sycylię.

– Włochy bez Sycylii to nie Włochy. Sycylia to takie Włochy do potęgi. Jest bardziej wyrazista, bardziej pikantna nawet jest jej kuchnia. Zainspirowałam się architekturą, mentalnością i przede wszystkim tradycją, ponieważ nawet w trendach jest powrót do DNA skóry, samej skóry jako surowca, jako czegoś, co jest bardzo naturalne – mówi Sabrina Pilewicz w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Sycylijskie inspiracje widoczne są przede wszystkim w kolorystyce. Pilewicz zdecydowała się na barwy przywodzące na myśl głębię morza, ziemię w pobliżu wulkanów lub słoneczne plaże. Nie zabrakło też koloru sezonu, czyli marsali. Torebki odznaczają się klasyczną, pozbawioną tłoczenia linią, którą idealnie eksponuje gładka skóra. Projektantka zastosowała także wiele innowacyjnych rozwiązań, np. wymienny front lub paski, dzięki którym torebki mogą zmieniać kształt.

– Pierwszy raz pozwoliłam sobie użyć fiszbiny od gorsetu, jest to taki romans krawiectwa z kaletnictwem, coś zupełnie innego, nowatorskiego. Mamy odpinaną klapkę, regulację łańcuszków, mamy boki, które można wysunąć i wsunąć. Torby są lekkie, bo są usztywnianie fiszbinami. To coś nowego i mam nadzieję, że się spodoba mówi Sabrina Pilewicz.

Ambasadorką kolekcji Evviva L’Arte została Dorota Czaja. Aktorka nie ukrywa, że propozycja ta bardzo ją ucieszyła, od dawna jest bowiem miłośniczką talentu Sabriny Pilewicz. Torebki jej autorstwa nosi zarówno na co dzień, jak i do wieczorowych stylizacji. Zdaniem Doroty Czai torebki tworzone przez Pilewicz to coś więcej niż przedmioty użytkowe. Ceni także młodą projektantkę jako osobę.

– To, co ona tworzy, to nie są zwykłe torebki. Ona robi to wszystko z wielkim zaangażowaniem. Każda torebka ma historię. Obserwuję Sabrinę na Facebooku i te jej wszystkie podróże, ona z każdej podróży coś czerpie. Mam wrażenie, że te torebki są tematyczne. Dlatego to dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę być ambasadorką tej kolekcji – mówi Dorota Czaja.

Aktorce spodobał się także pomysł na sesję zdjęciową promującą nową kolekcję. Fotografiami chętnie dzieli się ze swoimi fanami na Facebooku. Nie wie jednak, jaki element jej wyglądu czy osobowości zainspirował Sabrinę Pilewicz.

– Nie zdradziła mi tego, po prostu był zamysł sesji, tego, jak mam wyglądać. Myślę, że na tych zdjęciach jestem taka trochę posągowa, trochę inna niż w rzeczywistości. Z reguły na zdjęciach ma włosy spięte w kucyk i jestem uśmiechnięta, a tu jestem trochę inna, po prostu był temat tej sesji i tego się trzymaliśmy mówi Dorota Czaja.

Ambasadorkami poprzednich kolekcji torebek Sabriny Pilewicz były m.in Rozalia Mancewicz z siostrami, Marcelina Zawadzka i Kamila Szczawińska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.