Newsy

Zwycięzca programu „Project Runway” Jakub Bartnik otrzymał propozycję współpracy od stylisty Lady Gagi

2014-06-27  |  05:40

Wygrana Jakuba Bartnika w talent-show dla młodych projektantów oraz współpraca z Małgorzatą Rozenek sprawiły, że zyskał ogromną popularność. Dostaje coraz więcej propozycji współpracy, jak choćby od stylisty Lady Gagi. Telewizyjny sukces przełożył się również na zwiększoną sprzedaż ubrań jego projektu.

Coraz więcej gwiazd i stylistów jest chętnych do współpracy ze zwycięzcą programu „Project Runway”. Niedawno do Jakuba Bartnika napisał stylista Lady Gagi. Chłopak planuje też współpracę ze znaną blogerką i wokalistką Saszan.

Ostatnio napisał do mnie stylista Lady Gagi, ale nie wiem, czy coś z tego wyjdzie, bo to nie jest takie łatwe. Jest jeszcze dziewczyna, która nazywa się Saszan i która kupiła ode mnie bluzę. Chciałbym jej dać parę rzeczy. Ona jest ewenementem – ma chyba z 15 lat, ale już zdobyła miliony fanów, więc chcę razem z nią coś robić – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle projektant Jakub Bartnik, zwycięzca „Project Runway”.

Duże znaczenie dla Jakuba Bartnika miało stworzenie kilku kreacji dla Małgorzaty Rozenek, z którą nawiązał przy okazji przyjacielskie stosunki. Początkowo miał jednak problemy z tworzeniem dla niej, ponieważ nie miał doświadczenia w ubieraniu kobiet z dużym biustem, jednak doszedł w tym do wprawy.

Naprawdę zaprzyjaźniliśmy się z Gosią i fajnie nam się pracuje, więc oby tak dalej. Ostatnia sukienka dla niej wyszła znacznie lepiej. „Bitwa o dom” i finał „X Factora” spowodowały, że coraz więcej się wokół mnie dzieje, chociaż to też się trochę przypadkowo stało, jakoś tak spontanicznie, więc tym bardziej się cieszę – wyznaje projektant.

Młody projektant po sukcesie w programie odnotował zainteresowanie klientów zarówno strojami znanymi z anteny TVN, jak i wcześniejszymi kolekcjami. Nie może więc narzekać na brak zamówień i pracy.

Dużo się dzieje. Moja fusion line, czyli by Jacob, sprzedaje się dobrze. Mam też zamówienia na modele z moich starych kolekcji Jacob Birge Vision oraz na rzeczy, które zrobiłem w programie, w tym z finałowej kolekcji. Mam więc w tym momencie dużo na głowie, dlatego muszę się ostro zabrać do roboty – dodaje Jakub Bartnik.

Jakub Bartnik to zwycięzca pierwszej edycji programu „Project Runway” emitowanego na antenie TVN. Projektant od kilku lat prowadzi własną markę Jacob Birge Vision. Zajmuje się także między innymi tworzeniem wizualizacji artystycznych czy filmów modowych. Zawodu uczył się na duńskiej uczelni TEKO oraz na Uniwersytecie Edynburskim. Na swoim koncie ma już kilka nagród, pokazy mody i współpracę z wpływowymi stylistami.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.