Newsy

Natalia Przybysz: Trzeba żyć pełnią życia i opowiadać swoje historie. Kobiety powinny jak najwięcej mówić

2018-04-25  |  06:18

Przestańmy myśleć o sobie, że jesteśmy małe, niewinne, słabsze – mówi wokalistka. Jej zdaniem kobiety powinny gruntownie zmienić sposób myślenia o własnej płci i wzajemnie inspirować się do działania. Gwiazda namawia także do korzystania z życia i nieodmawiania sobie przyjemności.

Rok 1918 był wyjątkowy dla historii polskiego feminizmu, kobiety uzyskały bowiem wówczas prawa wyborcze. Zdaniem Natalii Przybysz na przestrzeni minionych stu lat pojęcie feminizmu wielokrotnie ewoluowało i dziś obejmuje nieco inne kwestie niż w czasach walki o prawa wyborcze. Wciąż jest jednak pojęciem szerokim i pojemnym, niekoniecznie odnoszącym się wyłącznie do problemów związanych z kobietami.

– Ogólnie ujęłabym to tak: jest to pojęcie, które ma zadanie zwrócić się ku osobom dyskryminowanym, nie tylko kobietom, jest to otworzenie się na większą wrażliwość i większe człowieczeństwo – mówi wokalistka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda jest przekonana, że feminizm wciąż ma wiele do zrobienia. Poważnej zmianie ulec powinien przede wszystkim kobiecy sposób postrzegania własnej płci. Panie powinny przestać myśleć o sobie jako o istotach słabych, niewinnych i mało znaczących, a także zacząć się przejmować sobą zamiast ograniczać się do spełniania wyłącznie cudzych pragnień. Nie wyeliminuje to bólu z ich życia, sprawi jednak, że znajdzie się w nim więcej miejsca na przyjemności oraz radość.

–  Przygotowuję teraz piosenkę Andrzeja Zauchy „Po to, by czuć, rodzisz się”, tam jest tekst, który mi się bardzo podoba. Wydaje mi się, że przyjemność i ból się przenika, po prostu trzeba odczuwać, wyciągać wnioski, trzeba żyć pełnią i opowiadać swoje historie. Kobiety powinny jak najwięcej mówić – mówi Natalia Przybysz.

Wokalistka jest przekonana, że kobiety powinny się wzajemnie napędzać do działania i wprowadzania pozytywnych zmian w życiu. Sama czerpie wiele inspiracji od przedstawicielek swojej płci, zarówno członkiń rodziny, choćby mamy i babci, jak i innych artystek. Z tego względu pozytywnie ocenia rosnący poziom solidarności polskich kobiet.

– Wydaje mi się, że bardzo się rozwijamy, dostrzegamy wzajemnie swoją moc. To, co się dzieje czasami na ulicach w Warszawie i różnych miastach, myślę, że to jest nakręcające i że idziemy w dobrą stronę – mówi Natalia Przybysz.

Zdaniem gwiazdy kobiety powinny się wspierać nawzajem w dążeniu do przyjemnego życia. Jej samej radość sprawia obcowanie z naturą, słuchanie szumu wiatru lub wody, spędzanie czasu z rodziną, granie koncertów oraz gotowanie. Wokalistka była gościem spotkania zorganizowanego przez markę Ambra, podczas którego opowiadała o swoim pojmowaniu feminizmu przyjemności.

Czytaj także

Media

Aleksander Baron: To jest pierwsza edycja „The Voice of Poland”, gdzie panel trenerski złożony jest z artystów jednego pokolenia. To będzie czuć w programie

Baron i Tomson z zespołu Afromental nie ukrywają, że bardzo zżyli się z programem „The Voice of Poland” i cieszy ich każda kolejna edycja. Ich zdaniem muzyczny talent show Dwójki cały czas zyskuje na atrakcyjności, dlatego nie ma mowy o żadnej nudzie czy powtarzalności. Jako trenerzy za każdym razem mają szansę poznawać innych uczestników, a wielu spośród nich zachwyca niebanalną barwą głosu, charyzmą i bogatą osobowością. Muzycy zachwalają także dobór jurorów w tej jubileuszowej edycji i zapewniają, że nie ma między nimi żadnych niesnasek.

Gwiazdy

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna. Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

Jestem otwarta na to, co przyniesie życie – mówi aktorka. Cieszy się popularnością, jaką daje jej rola w lubianym przez widzów serialu, nie przywiązuje się jednak do roli gwiazdy. Twierdzi, że może pracować również przy mniej topowych, a nawet niszowych produkcjach.

 

Samorządy

Inteligentne systemy wideo poprawiają bezpieczeństwo w miastach. Potrafią przewidzieć zagrożenie jeszcze zanim do niego dojdzie

W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19 proc.) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z ubiegłorocznego badania CBOS. Przestępczość to problem zwłaszcza dużych miast, ale jak pokazuje raport opracowany dla Ministerstwa Cyfryzacji, rozwiązania z zakresu smart city mogą ograniczyć ją nawet o 40 proc., co potwierdzają dotychczasowe wdrożenia. Jednym z rozwiązań, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo na drogach, ulicach czy stadionach, są inteligentne systemy wideo.

Gwiazdy

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy. Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Aktorka tłumaczy, że liczba obowiązków zawodowych zobowiązuje ją do bycia w ciągłym ruchu, a to z kolei zapewnia jej utrzymanie szczupłej sylwetki. By mieć dobrą kondycję, nie idzie na łatwiznę, tylko na każdym kroku wybiera takie rozwiązania, które gwarantują jej codzienną porcję ćwiczeń. Dlatego też na przykład nie jeździ windą, a wchodzi na 5. piętro po schodach. Jest także jedną z tych mam, które nie obserwują z boku, jak bawi się jej dziecko, tylko bawią się razem z nim.