Newsy

Natalia Przybysz: Trzeba żyć pełnią życia i opowiadać swoje historie. Kobiety powinny jak najwięcej mówić

2018-04-25  |  06:18

Przestańmy myśleć o sobie, że jesteśmy małe, niewinne, słabsze – mówi wokalistka. Jej zdaniem kobiety powinny gruntownie zmienić sposób myślenia o własnej płci i wzajemnie inspirować się do działania. Gwiazda namawia także do korzystania z życia i nieodmawiania sobie przyjemności.

Rok 1918 był wyjątkowy dla historii polskiego feminizmu, kobiety uzyskały bowiem wówczas prawa wyborcze. Zdaniem Natalii Przybysz na przestrzeni minionych stu lat pojęcie feminizmu wielokrotnie ewoluowało i dziś obejmuje nieco inne kwestie niż w czasach walki o prawa wyborcze. Wciąż jest jednak pojęciem szerokim i pojemnym, niekoniecznie odnoszącym się wyłącznie do problemów związanych z kobietami.

– Ogólnie ujęłabym to tak: jest to pojęcie, które ma zadanie zwrócić się ku osobom dyskryminowanym, nie tylko kobietom, jest to otworzenie się na większą wrażliwość i większe człowieczeństwo – mówi wokalistka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda jest przekonana, że feminizm wciąż ma wiele do zrobienia. Poważnej zmianie ulec powinien przede wszystkim kobiecy sposób postrzegania własnej płci. Panie powinny przestać myśleć o sobie jako o istotach słabych, niewinnych i mało znaczących, a także zacząć się przejmować sobą zamiast ograniczać się do spełniania wyłącznie cudzych pragnień. Nie wyeliminuje to bólu z ich życia, sprawi jednak, że znajdzie się w nim więcej miejsca na przyjemności oraz radość.

–  Przygotowuję teraz piosenkę Andrzeja Zauchy „Po to, by czuć, rodzisz się”, tam jest tekst, który mi się bardzo podoba. Wydaje mi się, że przyjemność i ból się przenika, po prostu trzeba odczuwać, wyciągać wnioski, trzeba żyć pełnią i opowiadać swoje historie. Kobiety powinny jak najwięcej mówić – mówi Natalia Przybysz.

Wokalistka jest przekonana, że kobiety powinny się wzajemnie napędzać do działania i wprowadzania pozytywnych zmian w życiu. Sama czerpie wiele inspiracji od przedstawicielek swojej płci, zarówno członkiń rodziny, choćby mamy i babci, jak i innych artystek. Z tego względu pozytywnie ocenia rosnący poziom solidarności polskich kobiet.

– Wydaje mi się, że bardzo się rozwijamy, dostrzegamy wzajemnie swoją moc. To, co się dzieje czasami na ulicach w Warszawie i różnych miastach, myślę, że to jest nakręcające i że idziemy w dobrą stronę – mówi Natalia Przybysz.

Zdaniem gwiazdy kobiety powinny się wspierać nawzajem w dążeniu do przyjemnego życia. Jej samej radość sprawia obcowanie z naturą, słuchanie szumu wiatru lub wody, spędzanie czasu z rodziną, granie koncertów oraz gotowanie. Wokalistka była gościem spotkania zorganizowanego przez markę Ambra, podczas którego opowiadała o swoim pojmowaniu feminizmu przyjemności.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Psychologia

Ewa Szabatin: Gdy zmienimy swoje nawyki żywieniowe, dorzucimy do tego sport i medytację, to przetrwamy najgorszy kryzys. Nie dopadnie nas żadna choroba ani depresja

Tancerka tłumaczy, że balans emocjonalny można osiągnąć przede wszystkim dzięki zmianie stylu życia i nawyków żywieniowych. Dobre jedzenie dostosowane do potrzeb organizmu, codzienna dawka sportu oraz ćwiczenia oddechowe pozwalają odzyskać wewnętrzną równowagę, pozbyć się niepotrzebnych lęków i stresu. Zdaniem Ewy Szabatin to najlepsze antidotum na obecną sytuację, kiedy zamknięci w domach zmagamy się z pandemią koronawirusa.

 
 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Sprzedaż zabawek przeniosła się do internetu. Tradycyjne sklepy coraz częściej korzystają z nowych form sprzedaży w sieci

Eksperci mówią już o trwałej zmianie nawyków konsumenckich. Mimo otwarcia sklepów i galerii handlowych sprzedaż przez internet wciąż notuje dynamiczne wzrosty. Jedną z kategorii, w których konsumenci chętniej kupują online, są artykuły dla dzieci, również zabawki. – Ten rok przyniósł branży transformację cyfrową – mówi Bartosz Ulman z Orbico. Do sieci przeniosła się nie tylko sprzedaż, lecz również reklama i prezentacja zabawek.

Gwiazdy

Alicja Węgorzewska-Whiskerd: Jestem niechętna szczepionce przeciw SARS-CoV-2. Po prostu nie wiem, jak ona wpłynie na stan mojego zdrowia

Szczepionki na koronawirusa jeszcze nie ma, ale dyskusja na temat tego, czy szczepienia będą obowiązkowe, rozpala emocje. Alicja Węgorzewska-Whiskerd dość sceptycznie podchodzi do pomysłu obowiązkowego szczepienia przeciw SARS-CoV-2. Artystka obawia się, że  mogłoby ono negatywnie wpłynąć na stan jej zdrowia i pogłębić obecne problemy.