Newsy

Nowa kolekcja torebek Sabriny Pilewicz Evviva L’Arte inspirowana jest architekturą Sycylii

2015-03-25  |  06:45

Nowa kolekcja torebek Sabriny Pilewicz nosi nazwę Evviva L’Arte, czyli niech żyje sztuka. Inspiracją do jej stworzenia była architektura i sztuka Sycylii oraz mentalność mieszkańców południa Włoch. Ambasadorką kolekcji została aktorka Dorota Czaja.

Kolekcja Evviva L’Arte to pięć modeli o nazwach pochodzących od sycylijskich miast: Palermo, Marinella, Siracusa, Mondello i Corleone. Inspiracji do ich stworzenia Sabrina Pilewicz jak zwykle szukała we Włoszech, które uważa za niedościgniony wzór w szyciu toreb. Tym razem wybrała się na Sycylię.

– Włochy bez Sycylii to nie Włochy. Sycylia to takie Włochy do potęgi. Jest bardziej wyrazista, bardziej pikantna nawet jest jej kuchnia. Zainspirowałam się architekturą, mentalnością i przede wszystkim tradycją, ponieważ nawet w trendach jest powrót do DNA skóry, samej skóry jako surowca, jako czegoś, co jest bardzo naturalne – mówi Sabrina Pilewicz w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Sycylijskie inspiracje widoczne są przede wszystkim w kolorystyce. Pilewicz zdecydowała się na barwy przywodzące na myśl głębię morza, ziemię w pobliżu wulkanów lub słoneczne plaże. Nie zabrakło też koloru sezonu, czyli marsali. Torebki odznaczają się klasyczną, pozbawioną tłoczenia linią, którą idealnie eksponuje gładka skóra. Projektantka zastosowała także wiele innowacyjnych rozwiązań, np. wymienny front lub paski, dzięki którym torebki mogą zmieniać kształt.

– Pierwszy raz pozwoliłam sobie użyć fiszbiny od gorsetu, jest to taki romans krawiectwa z kaletnictwem, coś zupełnie innego, nowatorskiego. Mamy odpinaną klapkę, regulację łańcuszków, mamy boki, które można wysunąć i wsunąć. Torby są lekkie, bo są usztywnianie fiszbinami. To coś nowego i mam nadzieję, że się spodoba mówi Sabrina Pilewicz.

Ambasadorką kolekcji Evviva L’Arte została Dorota Czaja. Aktorka nie ukrywa, że propozycja ta bardzo ją ucieszyła, od dawna jest bowiem miłośniczką talentu Sabriny Pilewicz. Torebki jej autorstwa nosi zarówno na co dzień, jak i do wieczorowych stylizacji. Zdaniem Doroty Czai torebki tworzone przez Pilewicz to coś więcej niż przedmioty użytkowe. Ceni także młodą projektantkę jako osobę.

– To, co ona tworzy, to nie są zwykłe torebki. Ona robi to wszystko z wielkim zaangażowaniem. Każda torebka ma historię. Obserwuję Sabrinę na Facebooku i te jej wszystkie podróże, ona z każdej podróży coś czerpie. Mam wrażenie, że te torebki są tematyczne. Dlatego to dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę być ambasadorką tej kolekcji – mówi Dorota Czaja.

Aktorce spodobał się także pomysł na sesję zdjęciową promującą nową kolekcję. Fotografiami chętnie dzieli się ze swoimi fanami na Facebooku. Nie wie jednak, jaki element jej wyglądu czy osobowości zainspirował Sabrinę Pilewicz.

– Nie zdradziła mi tego, po prostu był zamysł sesji, tego, jak mam wyglądać. Myślę, że na tych zdjęciach jestem taka trochę posągowa, trochę inna niż w rzeczywistości. Z reguły na zdjęciach ma włosy spięte w kucyk i jestem uśmiechnięta, a tu jestem trochę inna, po prostu był temat tej sesji i tego się trzymaliśmy mówi Dorota Czaja.

Ambasadorkami poprzednich kolekcji torebek Sabriny Pilewicz były m.in Rozalia Mancewicz z siostrami, Marcelina Zawadzka i Kamila Szczawińska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.