Newsy

Rafał Grabias: Sukienka Polki podczas Miss Supranational to totalny niewypał. Projekt był jeszcze znośny, natomiast realizacja to była po prostu zdechła kura

2021-09-01  |  05:56

Sukienka, w której Natalia Balicka wystąpiła podczas finałowej gali Miss Supranational, wzbudziła ogromne kontrowersje. W założeniu miało być patriotycznie, ale teoria rozminęła się z praktyką i efekt był groteskowy, a wręcz karykaturalny. Projekt Eli Piorun stał się obiektem drwin i tematem wielu memów. Rafał Grabias bardzo współczuje modelce, która musiała zaprezentować się w takiej kreacji. Nie może też pojąć, dlaczego nikt nie zapanował nad odpowiednią realizacją tego projektu.

Podczas finału 12. edycji Miss Supranational, który odbył się w Nowym Sączu, zaprezentowało się 58 najpiękniejszych kobiet z całego świata. Polka zwróciła na siebie uwagę nie tylko ze względu na urodę, ale także nietuzinkową kreację. Natalia Balicka pojawiła się bowiem na scenie w czerwonej sukni przepasanej białym orłem w koronie. Projekt Eli Piorun, która odpowiada za stylizacje żony prezydenta RP Agaty Dudy, wywołał sporo kontrowersji. Mocno zdegustowany i zniesmaczony jest nim chociażby uczestnik programu „Królowe życia”.

– Według mnie jest to totalnym niewypałem, szkoda mi po prostu tej dziewczyny, która prawdopodobnie była już zmuszona założyć tę sukienkę – mówi Rafał Grabias.

Influencer, który przez wiele lat był partnerem projektanta futer Gabriela Seweryna, zna się na modzie i wie, jak wygląda każdy etap przygotowywania nowej kolekcji i projektowania poszczególnych części garderoby. W tym przypadku jednak trudno mu zrozumieć, jaką wizję artystyczną miała Ela Piorun i czym się kierowała, stawiając właśnie na taki fason.

– Przyznam szczerze, że nie wiem, co projektantka, autorka miała na myśli, bo zgłębiłem troszeczkę ten problem, bo to jest jednak niebywały problem, gdy reprezentuje się Polskę na scenie międzynarodowej, ponieważ projekt a realizacja to dwie inne rzeczy. Projekt był, powiedzmy sobie, jeszcze znośny, natomiast realizacja to była po prostu zdechła kura – mówi Rafał Grabias.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

roche_banner

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.