Newsy

Rafał Grabias: Sukienka Polki podczas Miss Supranational to totalny niewypał. Projekt był jeszcze znośny, natomiast realizacja to była po prostu zdechła kura

2021-09-01  |  05:56

Sukienka, w której Natalia Balicka wystąpiła podczas finałowej gali Miss Supranational, wzbudziła ogromne kontrowersje. W założeniu miało być patriotycznie, ale teoria rozminęła się z praktyką i efekt był groteskowy, a wręcz karykaturalny. Projekt Eli Piorun stał się obiektem drwin i tematem wielu memów. Rafał Grabias bardzo współczuje modelce, która musiała zaprezentować się w takiej kreacji. Nie może też pojąć, dlaczego nikt nie zapanował nad odpowiednią realizacją tego projektu.

Podczas finału 12. edycji Miss Supranational, który odbył się w Nowym Sączu, zaprezentowało się 58 najpiękniejszych kobiet z całego świata. Polka zwróciła na siebie uwagę nie tylko ze względu na urodę, ale także nietuzinkową kreację. Natalia Balicka pojawiła się bowiem na scenie w czerwonej sukni przepasanej białym orłem w koronie. Projekt Eli Piorun, która odpowiada za stylizacje żony prezydenta RP Agaty Dudy, wywołał sporo kontrowersji. Mocno zdegustowany i zniesmaczony jest nim chociażby uczestnik programu „Królowe życia”.

– Według mnie jest to totalnym niewypałem, szkoda mi po prostu tej dziewczyny, która prawdopodobnie była już zmuszona założyć tę sukienkę – mówi Rafał Grabias.

Influencer, który przez wiele lat był partnerem projektanta futer Gabriela Seweryna, zna się na modzie i wie, jak wygląda każdy etap przygotowywania nowej kolekcji i projektowania poszczególnych części garderoby. W tym przypadku jednak trudno mu zrozumieć, jaką wizję artystyczną miała Ela Piorun i czym się kierowała, stawiając właśnie na taki fason.

– Przyznam szczerze, że nie wiem, co projektantka, autorka miała na myśli, bo zgłębiłem troszeczkę ten problem, bo to jest jednak niebywały problem, gdy reprezentuje się Polskę na scenie międzynarodowej, ponieważ projekt a realizacja to dwie inne rzeczy. Projekt był, powiedzmy sobie, jeszcze znośny, natomiast realizacja to była po prostu zdechła kura – mówi Rafał Grabias.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Doda: Nie umiałabym być żoną bogatego męża, która tylko leży i pachnie. Jako artystka muszę się spełniać i mieć nowe cele, żebym czuła się potrzebna

Wokalistka przekonuje, że wciąż szuka dla siebie nowych wyzwań zawodowych. Jest osobą niezwykle ambitną i jeśli wyznaczy sobie jakiś cel, który jest dla niej ważny, to nic nie jest w stanie powstrzymać jej przed realizacją swoich planów. Nie boi się ryzyka, lubi wchodzić na nieznane ścieżki i wierzy, że ma w sobie wyjątkową siłę, z której mogą czerpać również inni.

Seriale

Małgorzata Socha: Dzięki „BrzydUli” moja kariera ruszyła z miejsca. Na pewno to była dla mnie trampolina, bo zostałam zauważona

Aktorka przyznaje, że z dużym sentymentem powróciła na plan „BrzydUli”, bo ten serial przyniósł jej dużą popularność i okazał się dla niej przepustką do sławy. Małgorzata Socha przekonuje więc, że z prawdziwą przyjemnością ponownie wcieliła się w uwielbianą przez widzów, szaloną Violettę Kubasińską. Nowe odcinki cieszą się wśród fanów dużą popularnością, dlatego też, jej zdaniem, producenci powinni wykorzystać ten potencjał i nie mówić jeszcze ostatniego słowa.

Regionalne - Śląskie

Od 2022 roku Krajowa Sieć Kardiologiczna ma objąć kolejne regiony. To szansa na przyspieszenie diagnostyki i leczenia chorób serca

Choroby układu krążenia, a wśród nich choroby serca, są najczęstszą przyczyną zgonów Polaków – odpowiadają za 40 proc. z nich. Te statystyki są znacznie gorsze niż w bogatszych krajach UE – wskazuje raport Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB. Choroby te są też najczęstszym powodem hospitalizacji, a pacjenci, którzy się z nimi zmagają, są w większym stopniu narażeni na wielochorobowość. Do kardiologów w tym roku trafia więcej pacjentów z chorobami serca, na co wpływ miały dotychczasowe fale pandemii. Lekarze upatrują szansy na poprawę sytuacji chorych w nowym programie Krajowej Sieci Kardiologicznej, której pilotaż ruszył we wrześniu na Mazowszu.