Newsy

Rusza sezon koncertów i festiwali. Dwa największe już w czerwcu

2014-05-21  |  06:00
Na przełomie maja i czerwca w pełni rozkręci się sezon festiwalowy w Polsce. W tym czasie tradycyjnie odbędzie się gdyński Open’er Festival oraz warszawski Orange Warsaw Festival. Na Stadionie Narodowym pojawią się takie gwiazdy jak Florence & The Machine, Outkast, Queen of the Stone Age oraz Pixies. Łącznie w trakcie trzech dni zaprezentuje się 30 wykonawców.

– Szczególnie ciekawy jest pierwszy dzień z Kings Of Leon, Queens of the Stone Age i Pixies. To zapowiada się fantastycznie. Inne dni również wyglądają ciekawie, bo jest bardzo różnorodnie. Najgorzej, gdy festiwal serwuje słuchaczowi tylko jeden gatunek. Człowiek po takim czymś może być zmęczony – stwierdza Roman Rogowiecki w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Roman Rogowiecki zwraca także uwagę na mniejsze festiwale, takie jak Charlotta Moto Fest, który odbędzie się 30 maja w Słupsku. Na imprezie zagrają Europe, Molly Hatchet, J.D. Overdrive oraz Dżem.

Odbędzie się on w fantastycznym miejscu, czyli w Dolinie Charlotty, między Słupskiem a Ustką. Miejsce z bardzo ładnym amfiteatrem na 10 tys. widzów. Na wydarzeniu zagra zespół Europe, który moim zdaniem cały czas może zaskakiwać oraz Molly Hatchet. Oprócz tego ma odbyć się zjazd harleyowców, więc będzie się sporo działo i powinno być fajnie – mówi dziennikarz.

Rogowiecki przyznaje, że nawet jemu trudno jest trzymać rękę na pulsie. W Polsce bowiem organizuje się coraz więcej koncertów i festiwali.

Staram się chodzić i oglądać, żeby mieć o nich jakiekolwiek pojęcie, ale przyznaję, że organizuje się teraz tyle festiwali i koncertów, że po prostu nie ogarniam. Czasem jestem przerażony, że oglądam w klubie jakiś mały zespół i potem czytam, że oni już byli wcześniej w Polsce – dodaje Rogowiecki.

Orange Warsaw Festival i Open’er to dwa z wielu festiwali, które odbędą się w okresie wakacyjnym w Polsce. Oprócz nich największą popularnością cieszy się OFF Festival, Malta Festiwal, Tauron Festiwal Nowa Muzyka oraz Audioriver. Na przełomie lata i jesieni odbędą się również Sacrum Profanum, Selector Festival oraz FreeFormFestival.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.