Newsy

Rusza sezon koncertów i festiwali. Dwa największe już w czerwcu

2014-05-21  |  06:00
Na przełomie maja i czerwca w pełni rozkręci się sezon festiwalowy w Polsce. W tym czasie tradycyjnie odbędzie się gdyński Open’er Festival oraz warszawski Orange Warsaw Festival. Na Stadionie Narodowym pojawią się takie gwiazdy jak Florence & The Machine, Outkast, Queen of the Stone Age oraz Pixies. Łącznie w trakcie trzech dni zaprezentuje się 30 wykonawców.

– Szczególnie ciekawy jest pierwszy dzień z Kings Of Leon, Queens of the Stone Age i Pixies. To zapowiada się fantastycznie. Inne dni również wyglądają ciekawie, bo jest bardzo różnorodnie. Najgorzej, gdy festiwal serwuje słuchaczowi tylko jeden gatunek. Człowiek po takim czymś może być zmęczony – stwierdza Roman Rogowiecki w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Roman Rogowiecki zwraca także uwagę na mniejsze festiwale, takie jak Charlotta Moto Fest, który odbędzie się 30 maja w Słupsku. Na imprezie zagrają Europe, Molly Hatchet, J.D. Overdrive oraz Dżem.

Odbędzie się on w fantastycznym miejscu, czyli w Dolinie Charlotty, między Słupskiem a Ustką. Miejsce z bardzo ładnym amfiteatrem na 10 tys. widzów. Na wydarzeniu zagra zespół Europe, który moim zdaniem cały czas może zaskakiwać oraz Molly Hatchet. Oprócz tego ma odbyć się zjazd harleyowców, więc będzie się sporo działo i powinno być fajnie – mówi dziennikarz.

Rogowiecki przyznaje, że nawet jemu trudno jest trzymać rękę na pulsie. W Polsce bowiem organizuje się coraz więcej koncertów i festiwali.

Staram się chodzić i oglądać, żeby mieć o nich jakiekolwiek pojęcie, ale przyznaję, że organizuje się teraz tyle festiwali i koncertów, że po prostu nie ogarniam. Czasem jestem przerażony, że oglądam w klubie jakiś mały zespół i potem czytam, że oni już byli wcześniej w Polsce – dodaje Rogowiecki.

Orange Warsaw Festival i Open’er to dwa z wielu festiwali, które odbędą się w okresie wakacyjnym w Polsce. Oprócz nich największą popularnością cieszy się OFF Festival, Malta Festiwal, Tauron Festiwal Nowa Muzyka oraz Audioriver. Na przełomie lata i jesieni odbędą się również Sacrum Profanum, Selector Festival oraz FreeFormFestival.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.