Newsy

W przyszłym roku premierę będą miały trzy filmy z udziałem Agnieszki Grochowskiej. Polka zagrała u boku aktorów z Hollywood, Japonii i Szwecji

2014-12-31  |  06:45

Agnieszka Grochowska przyznaje, że w swoim zawodzie nie może narzekać na nudę. Zawodowy grafik ma wypełniony po brzegi, a telefony z propozycjami nowych ról nie milkną. Aktorka wybiera jednak tylko te, które są dla niej wyzwaniem i dają jej możliwość pokazania pełnej palety swoich umiejętności. Polka często znajduje się w obsadzie międzynarodowych produkcji.

 – Jesienią nakręciliśmy z Darkiem Gajewskim film „Strange Heaven”, który opowiada o parze Polaków w Szwecji. Gram z Bartkiem Topą, a naszą córkę gra wspaniała aktorka Basia Kubiak, która ma 10 lat. W pozostałe role wcielili się bardzo dobrzy szwedzcy aktorzy. Myślę, że to może być ciekawy film mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Grochowska, aktorka.

Zdjęcia do filmu „Obce niebo” z udziałem Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy kręcone były m.in. w gminie Rewal. Akcja filmu rozgrywa się bowiem na północy Szwecji i to właśnie w zachodniopomorskiej miejscowości twórcy znaleźli charakterystyczny dla tego regionu budynek, który pasował do ich wizji. Produkcja będzie miała swoją premierę w przyszłym roku.

Skończyłam też zdjęcia do japońskiego filmu „Persona non grata”, który był kręcony w Polsce. Jest o Sugiharze. Gram w nim z japońskim aktorem. To było bardzo ciekawe – mówi  Agnieszka Grochowska

W filmie zagrają także inni znani polscy aktorzy: Zbigniew Zamachowski, Borys Szyc i Maciej Zakościelny. Grochowska żałuje z kolei, że na razie na półkę odłożony jest film „American Dream”, którego producentem jest Janusz Kamiński.

Zdjęcia były robione dosyć dawno, ale z racji tego, że Janusz jest bardzo zajętą osobą, teraz jeszcze ciągle jest na zdjęciach do nowego filmu Stevena Spielberga, w związku z tym nie ma czasu na to, by ten film dokończyć, by go zmontować. Gram tam Rosjankę, która wyjeżdża do Stanów z marzeniem o lepszym życiu. Musi je jednak skonfrontować z rzeczywistością i niespodziewanie dla samej siebie musi też przekroczyć wszystkie swoje granice. To jest taka dosyć mocna historia – opowiada Agnieszka Grochowska.

W przyszłym roku premierę będzie też miał kolejny film z udziałem Agnieszki Grochowskiej – „Child 44” . W hollywoodzkiej produkcji aktorka pojawi się między innymi u boku Toma Hardy’ego, Gary’ego Oldmana i Vincenta Cassel. Akcja filmu toczy się w Związku Radzieckim za rządów Józefa Stalina. Okryty niesławą oficer służb bezpieczeństwa rozpoczyna śledztwo w sprawie serii tajemniczych morderstw dzieci.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Farmacja

Bezpieczeństwo w polskich szpitalach pozostawia wiele do życzenia. Dotyczy to zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego

W Polsce nie ma pełnych danych dotyczących liczby błędów medycznych i zdarzeń niepożądanych w szpitalach i placówkach ochrony zdrowia. Wynika to m.in. z faktu, że ponad 70 proc. z nich nie prowadzi elektronicznego rejestru takich zdarzeń. W wielu placówkach brakuje także bezpiecznego sprzętu i procedur dotyczących np. przygotowywania leków cytotoksycznych przez personel medyczny. Dlatego Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali podkreśla konieczność wdrożenia kryteriów niezbędnych dla poprawy bezpieczeństwa w placówkach medycznych, które powinny zostać uwzględnione we wskaźnikach jakości w opiece zdrowotnej.

Żywienie

Joanna Liszowska: W tłusty czwartek zawsze ten jeden pączek na szczęście jest wskazany. Ale nie trzeba się objadać, żeby potem nie mieć wyrzutów sumienia i brzuch nie bolał

Gwiazdy przyznają, że w tłusty czwartek pokusie skosztowania pączka czy faworka trudno się oprzeć. Joanna Liszowska na razie jednak nie potrafi powiedzieć, czy skończy się tylko na jednej sztuce. Z kolei Maja Sablewska ze względu na nietolerancję glutenu musi zachować umiar. Anna Jurksztowicz natomiast jest w teamie faworki i z doświadczenia wie, że uzależniają od pierwszego kęsa, aż nie można przestać ich jeść.