Newsy

Wykonanie torby skórzanej na zamówienie kosztuje co najmniej kilkaset złotych. Jej cena zależy od jakości skóry i dodatków

2015-07-23  |  06:00

Torebki skórzane są dużo droższe niż te z tworzyw sztucznych czy skóropodobnych. W tym przypadku klient płaci nie tylko za fason, lecz także za najwyższą jakość materiału, precyzyjne wykonanie i oryginalne wykończenia, jak kaletnicze okucia czy szlifowany suwak. Wysoka cena jest jednak gwarancją, że torebka posłuży przez lata, a nie zniszczy się zaledwie po jednym sezonie.

Na stylową torebkę ze skóry wykonaną na zamówienie w prywatnej pracowni trzeba wydać co najmniej kilkaset złotych, a modele z najwyższej półki kosztują od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Skóra jest dosyć droga, a żeby torebka była dobrej jakości, to dosyć dużo materiału trzeba odrzucić, by wyciąć ją z najlepszego kawałka. Przy zakupie torby dobrze jest zwrócić uwagę na jakość skóry, żeby nie była zaplamiona, zagnieciona i żeby była mniej więcej równej grubości na całej powierzchni – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Nunu Radziwiłł, współwłaścicielka marki La Boba.

Producenci podkreślają, że kluczową rolę odgrywa jakość materiału, ale ważne jest także precyzyjne wykonanie.

Trzeba zwrócić uwagę na szwy, czy są jednolite, czy nie ma w nich przerw, bo wtedy torebka może się pruć. Poza tym ważna jest jakość zszycia paska, bo jeśli torba jest duża i np. noszona przez ramię, to ten pasek musi być odpowiedniej grubości i powinien też być wzmocniony w środku – tłumaczy Nunu Radziwiłł.

Do szycia powinny być używane specjalne nici, których grubość jest dostosowana do jakości materiału. Kiedy będą za cienkie, w trakcie używania torby mogą rwać się i na szwach będą widoczne nieestetyczne poszarpania.

Podszewka też musi być dobrej jakości. Dobre są podszewki nie za cienkie, dobrze, jeśli mają dosyć duży dodatek bawełny. Mogą też być sztuczne, ale wtedy muszą być specjalnej jakości, a to jest dosyć drogie – podkreśla Nunu Radziwiłł.

Na wysoką cenę toreb skórzanych mają też wpływ oryginalne, ale kosztowne dodatki.

Jeśli torebka ma suwak szlifowany, to jest on bardzo drogi. Ale warto ich używać, bo są bardzo dobrej jakości, są gładkie, a poza tym mogą być takim biżuteryjnym elementem w torebce. Okucia kaletnicze też są dosyć drogie, często sprowadzane są z Włoch, bo tam są dobrej jakości. To jest rzecz gustu, ale dobrze, żeby były ładne, żeby nie miały jakichś zadrapań – mówi Nunu Radziwiłł.

Panie wybierają torebkę, kierując się zarówno jej wyglądem, jak i przeznaczenia. Modele, które będą wykorzystywane codziennie, powinny być nie tylko stylowe, lecz przede wszystkim funkcjonalne.

Myślę, że dobrze jest sprawdzić, czy w środku jest jakaś kieszeń na dokumenty lub telefon. Być może jakaś kosmetyczka, w której można trzymać pieniądze i rzeczy bardziej wartościowe – dodaje Nunu Radziwiłł.

Taka torebka nie jest szyta taśmowo. Przy jej wykonaniu pracuje od kilku do kilkunastu osób.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Media

Kinga Sawczuk: Kiedyś nie potrafiłam marzyć i miałam kompleksy. W szkole czasami słyszałam, że mi się nie uda i że wstawiam głupie filmiki

Influencerka poprzez swoją działalność w social mediach stara się zmotywować ludzi do spełniania marzeń. Tłumaczy, że jeszcze parę lat temu nie wierzyła w siebie i brakowało jej odwagi. Postanowiła jednak stawić czoła wewnętrznym słabościom i lękom. Decyzja okazała się słuszna. Obecnie obserwuje ją na Instagramie ponad milion osób. Kinga Sawczuk chce wykorzystać popularność jak najlepiej. Niedawno premierę miała jej książka pod tytułem „Kompleksiara. Jak zaistnieć w necie i być sobą?”.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Media

Mariusz Pudzianowski: Zawsze miałem do siebie dystans. Podchodzę do programu „Anything Goes. Ale Jazda!” na luzie i dobrze się bawię

Zawodnik MMA bierze udział w nowym programie telewizyjnym emitowanym na TVP2  „Anything Goes. Ale Jazda!”. Tłumaczy, że jego formuła jest bardzo specyficzna i dlatego z pewnością nie każdy dobrze się w niej odnajdzie. Gwiazdy mają za zadanie rozbawić publiczność oraz widzów przed telewizorami. W konsekwencji muszą wykazać się kreatywnością, ale także sporym poczuciem humoru. Strongman zaznacza, że na planie produkcji czuje się bardzo komfortowo, ponieważ do życia podchodzi z dystansem i nie boi się nowych wyzwań.

Gwiazdy

Agata Załęcka: Preferuję minimalistyczny tryb życia. Oduczyłam się zbieractwa. Gromadzić należy jedynie wspomnienia

Aktorka stara się dbać o środowisko naturalne. Zaznacza, że ekologia w jej życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Agata Załęcka nie kupuje niepotrzebnych rzeczy, ponieważ nie lubi otaczać się nadmiarem produktów. Gdy otoczenie urządzone jest w minimalistycznym stylu, znacznie łatwiej jest się jej odnaleźć oraz skupić na poszczególnych zajęciach. Przyznaje, że coraz częściej rezygnuje również z mięsa. Jadłospis artystki przepełniają głównie warzywa i owoce, które pozwalają jednocześnie zadbać o sylwetkę oraz generować mniej plastiku.