Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Newsy

Karolina Gorczyca: mam motto życiowe – ile dasz od siebie, tyle do ciebie wróci

2018-01-22  |  06:22

Aktorka jako osoba publiczna czuje się zobligowana do wspierania potrzebujących i dawania przykładu innym ludziom. Uważa, że raz dane dobro zawsze wraca do człowieka. Karolina Gorczyca twierdzi też, że wspieranie innych sprawia jej ogromną przyjemność. 

W grudniu aktorka wzięła udział w projekcie Pomagam dla Fundacji Drużyna Szpiku, w ramach którego wydany został album Business & Prestige Excellence. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany dzieciom z chorobami nowotworowymi. Od kilku lat aktorka pełni funkcję ambasadorki charytatywnego programu Biegajmy Razem PKO BP.

Mam motto życiowe: ile dasz od siebie, tyle do ciebie wróci. Jeżeli mogę pomóc, nic mnie to nie kosztuje, a jest dla mnie olbrzymią przyjemnością i sposobem spędzenia dobrze czasu, poznania niesamowitych ludzi, to pomagam – mówi Karolina Gorczyca agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka podkreśla również, że wspieranie potrzebujących nie zawsze wiąże się z przekazaniem datku finansowego na konkretny cel. Często działalność charytatywna wymaga po prostu jej obecności, np. na planie sesji zdjęciowej do kalendarza dobroczynnego lub podczas spotkania z chorym dzieckiem. Karolina Gorczyca jest zdania, że każdy rodzaj pomagania może być satysfakcjonujący, a osoby publiczne powinny stanowić przykład dla innych.

– Jesteśmy osobami, które społeczeństwo śledzi, patrzy na nasze gesty, często też bierze z takich osób przykład, więc świećmy przykładem, pomagajmy – mówi Karolina Gorczyca.

Od kliku lat aktorka wspiera również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, m.in. jako ambasadorka projektu Biżuteryjki dla WOŚP.

Czytaj także

Kalendarium

Media

Doda: dzięki Robertowi Janowskiemu spełniłam swoje dawne marzenie

Wokalistka gościła na planie nowego teleturnieju muzycznego Roberta Janowskiego. Gwiazda twierdzi, że było to zaskakująco ciekawe doświadczenie i okazja do spełnienia dawnego marzenia. Razem z Janowskim zaśpiewała bowiem piosenkę „Na strunach szyn” ze słynnego musicalu „Metro”

Seriale

Magdalena Modra-Krupska: Nasza córka zagra w serialu. Może pójdzie dalej w tym kierunku

Aktorka nie wyklucza, że jej córka pójdzie w ślady rodziców, ponieważ już teraz ma bardzo duży potencjał artystyczny. Wszystko jednak będzie zależało od niej samej, od jej wyborów i chęci rozwijania określonych pasji. Wraz z mężem nie zamierzają jej niczego narzucać czy też sugerować wyboru zawodu, ale zapewniają, że w każdej decyzji będą ją wspierać. Teraz 13-letnia Mia zdobywa doświadczenia na planie „Rodzinnego interesu”.

 

Transport

W Polsce przybywa wielbicieli zabytkowych aut. Mercedes w czołówce

Motoryzacyjne klasyki mogą być nie tylko hobby, lecz także bardzo zyskowną lokatą kapitału. Wzrost wartości rynkowej takiego pojazdu idzie w parze z mniejszą wrażliwością takiej inwestycji na wahania koniunktury, przez co jest ona relatywnie bezpieczna. Zakup zabytkowego auta o charakterze kolekcjonerskim to niemały wydatek, zaczynający się od 80–100 tys., ale mimo to w Polsce z roku na rok przybywa pasjonatów zabytkowych samochodów. Właściciele starych mercedesów spotkali się w ubiegły weekend na targach MotoClassic Wrocław.  

Seriale

Jasper Sołtysiewicz: Zanim zacząłem grać, myślałem, że aktorstwo to łatwa praca. Teraz nie mam ani jednego dnia dla siebie

Aktor ma dopiero 22 lata, a już jest wziętym aktorem serialowym. Z impetem wkroczył w branżę i mimo że stawia mu ona trudne wyzwania, to stara się dzielnie im sprostać. Nie ukrywa, że zanim trafił na plan, jego wyobrażenie o aktorstwie było zupełnie inne. Teraz już wie, że chcąc być dobrym w tym zawodzie, trzeba stale podnosić swoje kompetencje i nie można się poddawać po pierwszych niepowodzeniach. Na sukces trzeba zapracować, a on jest na dobrej drodze i dostaje coraz więcej propozycji.