Newsy

Agnieszka Kaczorowska jedzie na warsztaty aktorskie do Nowego Jorku

2014-07-01  |  07:10
Agnieszka Kaczorowska będzie się uczyć aktorstwa w Nowym Jorku. Tancerka z tym zawodem wiąże swoją przyszłość. Rok temu nie udało jej się zdać egzaminu do szkoły teatralnej, ale jak zapewnia, w tej kwestii nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jej miłość do aktorstwa zaczęła się na planie serialu „Klan”, w którym już od 15 lat wciela się w postać Bożenki Lubicz. 

Zamierzam się rozwijać aktorsko. W zeszłym roku rzeczywiście zdawałam do szkoły. Plan był taki, że w tym roku będę zdawała po raz drugi, ale tak się ten rok potoczył, że po prostu nie zdążyłam się przygotować i też nie miałam takiego parcia. Głos wewnętrzny mi mówi, że trzeba z tym poczekać – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Kaczorowska, tancerka.

Agnieszka Kaczorowska przyznaje, że cały czas rozwija się i wykorzystuje każdą sytuację, by szlifować swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje.

Myślę o kursie aktorskim w Stanach Zjednoczonych i oczywiście o wszelkich warsztatach tutaj na miejscu. Rozmawiałam już z aktorem i reżyserem z HB Studio w Nowym Jorku. To nie jest Strasberg, do którego wszyscy jeżdżą, to chyba jest już troszeczkę przereklamowane. A mi zależy na zdobyciu umiejętności, a nie na tym, żeby mieć renomę, że skończyłam kurs w Strasbergu – tłumaczy Agnieszka Kaczorowska.

Kaczorowska od dziecka trenuje taniec towarzyski i to na tej płaszczyźnie odniosła największe sukcesy. Teraz marzy o tym, by grać w teatrze. Jej zdaniem na scenie – podobnie jak na parkiecie – najważniejsze jest, by pokazywać prawdziwe emocje.

W tańcu postępuję w ten sam sposób, czyli nie bazuję tylko na technice, dla mnie najważniejsze są emocje. Wolę, żeby tancerz czasem zrobił coś troszkę źle, ale żeby to było z głębi jego serca, bo to wtedy rusza ludzi dookoła. I tak samo jest z aktorstwem. Trzeba stać się postacią, a nie ją grać – dodaje Agnieszka Kaczorowska.

Kaczorowska miała już okazję połączyć swoje dwie wielkie pasje, m.in. tworząc choreografię tanga do sztuki Ósmy cud świata w warszawskim Teatrze Palladium. 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.