Newsy

Anna Wendzikowska: Przyjaźnię się z Kasią Sowińską od wielu lat. Bardzo mi pomogła

2015-04-20  |  06:50

Kasię Sowińską poznałam ponad 10 lat temu – mówi Anna Wendzikowska. Wspomina, że Sowińska bardzo pomogła jej zaaklimatyzować się w Londynie, gdzie przyjechała na studia. Mimo odległości gwiazdy bardzo się przyjaźnią. Ostatnio spotkały się tydzień temu, gdy Wendzikowska odwiedziła Los Angeles, by przeprowadzić wywiad z Blake Lively.

Anna Wendzikowska pod koniec stycznia urodziła córkę Kornelię. Szybko jednak wróciła do pracy w programie „Dzień Dobry TVN”. W ubiegłym tygodniu, w ramach obowiązków zawodowych, była w Los Angeles na premierze filmu „Wiek Adaline”. Wendzikowska przeprowadziła wówczas wywiad z Blake Lively, odtwórczynią tytułowej roli.

– Pierwszy raz z nią rozmawiałam. Fajne jest to, że ona chyba trzy czy dwa tygodnie przede mną urodziła swoją córkę, to taki temat bardzo wspólny, bardzo bliski nam obu – mówi Anna Wendzikowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Pobyt w Los Angeles dziennikarka wykorzystała na spotkanie z przyjaciółką Kasią Sowińską. Zdjęciami ze spotkania pochwaliła się na Instagramie. Gwiazda TVN twierdzi, że z Kasią znają się od ponad dziesięciu lat. Mimo dzielących ich odległości przyjaźnią się i wzajemnie wspierają. Sowińska bardzo pomogła Wendzikowskiej, gdy ta w 2005 roku przyjechała na studia do Londynu.

– Skontaktowała mnie z mnóstwem swoich przyjaciół, którzy mi bardzo pomogli w wielu sprawach, chociażby w znalezieniu mieszkania. Ta nasza przyjaźń trwa już dosyć długo. Nie zawsze jesteśmy tak samo blisko, bo często się zdarza tak, że mieszkamy w zupełnie innych miejscach. Ale jak byśmy się nawet nie widziały kilka miesięcy, to jak się spotykamy, to wracamy do tego samego punktu, w którym skończyłyśmy – mówi Anna Wendzikowska.

Kasia Sowińska od ponad 5 lat mieszka w Los Angeles, gdzie rozwija karierę muzyczną. Jej największym sukcesem była trasa koncertowa z Luisem Miguelem. Anna Wendzikowska dla programu „Dzień Dobry TVN” przeprowadza wywiady z gwiazdami Hollywood. Rozmawiała już m.in. z Georgem Clooneyem, Sigourney Weaver, Russellem Crowe, Rachel Weisz i Gwyneth Paltrow. Dziennikarka twierdzi, że obie z Sowińską są obywatelkami świata i rozumieją mentalność Amerykanów i Europejczyków.

– Obie jesteśmy obywatelkami świata. Czuję się bardzo mocno związana z Polską i czuję się Polką, ale jest mi bardzo łatwo zrozumieć też mentalność innych Europejczyków i Amerykanów. Na tyle dużo czasu spędziłam za granicą i na tyle mam otwartą głowę oraz tolerancyjne i pełne akceptacji podejście do ludzi, których poznaję, do nowych kultur, że dobrze się dogaduję z ludźmi i dobrze czuję się za granicą. Nie mam też bariery językowej, co zawsze oczywiście pomaga, bo komunikacja jest podstawą współistnienia i współdziałania – mówi Anna Wendzikowska.

Dziennikarka podkreśla jednak, że przede wszystkim jest Polką i czuje się ze swoim krajem rodzinnym mocno związana.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.