Newsy

Bogna Sworowska: Słabi mężczyźni boją się pięknych kobiet. Ci silni nie mają takiego problemu

2017-04-21  |  06:51

Bardziej niż uroda liczy się chemia między partnerami – uważa modelka. Jej zdaniem tylko słabi mężczyźni obawiają się atrakcyjnych kobiet, bojąc się ich wysokich wymagań. Przyznaje, że zawsze mogła wybierać wśród mężczyzn, bardziej niż zewnętrzne piękno liczyła się dla niej osobowość.

Bogna Sworowska to jedna z najpiękniejszych polskich modelek. Była drugą wicemiss w konkursie Miss Polonia, a także pierwszą Polką, która trafiła na okładkę amerykańskiej edycji magazynu „Playboy”. Gwiazda przyznaje, że wyjątkowa uroda może pomóc w życiu, równie dobrze może je jednak poważnie skomplikować. Podkreśla też, że piękno zewnętrzne przemija, dlatego więcej uwagi należy przykładać do piękna duchowego.

Moja babcia mówiła, że urodę widać z wiekiem, gdy się starzejemy, bo wtedy to piękno wewnętrzne, jeżeli nie było tego piękna, to ta brzydota wyjdzie na starsze lata – mówi Bogna Sworowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modelka uważa, że należy żyć tak, by nie rozwijać w sobie owej duchowej brzydoty. Warto często się uśmiechać, zachowywać pogodę ducha i radość życia, być dobrym dla innych ludzi. Wtedy nawet na starość możliwe jest zachowanie prawdziwej urody. Gwiazda nie do końca zgadza się z opinią, że wyjątkowe piękno przeszkadza w kontaktach z mężczyznami. Jej zdaniem tylko słabi panowie obawiają się urodziwych kobiet.

Ci silni nie, więc automatycznie mamy pewną selekcję. Że tych, których bym chciała, czyli tych silnych, ten, co się boi, to trudno – mówi Bogna Sworowska.

Gwiazda uważa, że lęk mężczyzn może wynikać z obawy przed odrzuceniem ze względu na wysokie wymagania pięknych kobiet. Zapewnia jednak, że jest to rozumowanie pozbawione podstaw. Modelka nie ukrywa, że dzięki swojej urodzie miała dużą swobodę w wyborze życiowych partnerów, bardziej niż zewnętrzne piękno liczyły się dla niej inne czynniki.

Poza tym wszystkim, co jest nazwane urodą, jest jeszcze chemia, jest to coś, co się nazywa takim fajnym czasem przebywania z drugą osobą – mówi Bogna Sworowska.

Modelka zwraca uwagę na to, że przystojny mężczyzna może się odznaczać przykrym charakterem, niemożliwym do zaakceptowania w codziennym życiu. Przezwyciężenie tego rodzaju problemu jest według gwiazdy najtrudniejsze we wspólnym życiu.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.