Newsy

Elżbieta Romanowska: jestem nieperfekcyjna i jestem z tego dumna

2017-06-14  |  06:32

Współczesny świat stawia przed kobietami zbyt duże wymagania – twierdzi aktorka. Tymczasem jej zdaniem bycie ideałem jest nudne. Do perfekcji warto dążyć, należy jednak zachować umiar i zdrowy rozsądek. Gwiazda bez oporów przyznaje się do własnych niedoskonałości i popełnionych błędów.

Zdaniem Elżbiety Romanowskiej od współczesnych kobiet oczekuje się sukcesów w każdej dziedzinie życia. Mają być idealnymi matkami, żonami, i gospodyniami domowymi, które bez trudu godzą opiekę na dziećmi z codziennymi obowiązkami domowymi i zawodowymi. Kobiety nie powinny jednocześnie zapominać o regularnym dbaniu o siebie, by zachować szczupłą sylwetkę i piękną, młodą cerę.

– Świat oczekuje, że będziemy mieć zadbane paznokcie, piękne włosy, cerę, uśmiech. Będziemy zdrowo się odżywiać, żeby nasza figura była nieskazitelna, więc jeszcze musimy ćwiczyć, a doba ma tylko 24 godziny – mówi gwiazda agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka uważa, że wiele kobiet próbuje osiągnąć lansowaną przez media doskonałość. W pogoni za perfekcyjnością zapominają jednak o własnych potrzebach i oczekiwaniach. Gwiazda podkreśla, że sama nie spełnia społecznych oczekiwań wobec kobiet. Jest nieperfekcyjna, a w dodatku uważa, że jest to powód do dumy. 

– Uważam, że jak coś jest perfekcyjne, jest nudne. Oczywiście nie ma nic złego, jeśli ktoś do tej perfekcji dąży, tylko też z doświadczenia wiem, że to potrafi nas zgubić – mówi Elżbieta Romanowska.

Zdaniem gwiazdy najważniejsze jest danie samej sobie zgody na bycie kobietą nieperfekcyjną i przyznanie sobie prawa do błędów i porażek. Aktorka podkreśla, że czasem warto po prostu zrezygnować z części obowiązków lub scedować je na inną osobę poprosić o pomoc przyjaciół lub zatrudnić gosposię bądź sprzątaczkę. W wolnym czasie, który w ten sposób się uzyska, warto spożytkować na sprawienie sobie samej przyjemności.

– Naprawdę nie ma w tym nic złego. Samo proszenie o pomoc bliskich czy przyjaciół też nie jest złe. A to, że czasami nie będziemy mieć do końca ogarniętego domu, ale za to pójdziemy na spacer albo spotkamy się z przyjaciółmi.... Bardzo gorąco to wam polecam mówi Elżbieta Romanowska.

W końcu kwietnia do księgarń trafiła pierwsza książka autorstwa Elżbiety Romanowskiej, zatytułowana „Kobieta nieperfekcyjna”. Aktorka opowiada w niej, jak stała się szczęśliwa, dzięki zaakceptowaniu własnej niedoskonałości. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Czerwone i Czarne.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.