Newsy

Agnieszka Szulim: o dziwo byłam grzecznym i wstydliwym dzieckiem

2015-09-10  |  06:55

W dzieciństwie nie byłam hop do przodu, absolutnie mówi Agnieszka Szulim. Dziennikarka twierdzi, że była dzieckiem wstydliwym i bardzo grzeczny, niesprawiającym rodzicom problemów. Z nieśmiałości wyleczyła się dopiero podczas studiów dziennikarskich i pracy w telewizji. 

Agnieszka Szulim przyszła na świat 15 kwietnia 1978 roku. Była jedynym dzieckiem swoich rodziców i jak twierdzi, brak rodzeństwa wpłynął na jej osobowość. Jako dziecko była bardzo grzeczna, a jej największym problemem była nadmierna wstydliwość. Nie lubiła też rozstawać się na długo z rodzicami, dlatego rzadko jeździła na obozy lub kolonie.

– Jak jeździłam z rodzicami na wczasy, to zawsze myślałam, czy sobie znajdę koleżankę na tych wczasach. To było coś, co mi zaprzątało głowę, bo nie byłam hop do przodu, absolutnie – mówi Agnieszka Szulim agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziennikarka twierdzi, że była dzieckiem, którym nie trzeba się było zajmować miała bowiem swój własny świat i pasje. Uwielbiała zwłaszcza rysowanie i na tej zabawie spędzała większość czasu.

– Siedziałam na chodniku i rysowałam, ewentualnie na jakichś kartkach, nie było mnie cały dzień. Nie zawracałam głowy dorosłym. To się zmieniło w liceum, moi rodzice to bardzo odczuli. To był, myślę, najgorszy okres w ich życiu związany ze mną, ale później wróciłam do siebie, zeszłam na ziemię, ale już na studiach – mówi Agnieszka Szulim.

Szulim ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych oraz podyplomowe studia Formy Dziennikarskie w Akademii Telewizyjnej TVP. Zawodowo związana była z radiową Jedynką, stacją Eska Rock oraz telewizjami TVP i TVN. 

– To, że sobie wybrałam pracę w telewizji, jest w ogóle dosyć dziwne, ale to chyba tak trochę na przekór. Pozwoliło mi to przełamać tę moją nieśmiałość – mówi Agnieszka Szulim. 

Obecnie Agnieszka Szulim jest gospodynią programu show-biznesowego „Na językach” oraz talent show dla dzieci „Aplauz, aplauz!” na antenie TVN.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.