Newsy

Jarosław Milner: Empatię zasiała we mnie moja mama. Zawsze wpajała mi pozytywne wartości

2017-08-02  |  06:56

Nic tak nie sprawia radości, jak pomoc drugiemu człowiekowi mówi aktor. Twierdzi, że empatię i wyczucie na krzywdę innych przekazała mu jego matka. Jarosław Milner jest zdania, że w pomoc potrzebującym powinny angażować się wszystkie gwiazdy. Na tym bowiem polega ich misja.

Jarosław Milner chętnie przyznaje, że od wczesnego dzieciństwa matka wpajała mu wiele pozytywnych wartości. Uczyła go zasad kultury, umiejętności dzielenia się z innymi oraz zauważania ich potrzeb. Aktor jest przekonany, że tak właśnie powinni postępować rodzice, zwłaszcza że nauki, które odebrał od matki, uważa za fundamentalne. To właśnie jej wychowaniu zawdzięcza dzisiejszą wrażliwość w stosunku do osób, które miały mniej szczęścia w życiu niż on sam.

– Empatia została we mnie zasiana przez moją mamę, z biegiem lat zacząłem się angażować w akcje, aby móc pomagać innym. Sam wiem, co znaczy nie mieć tego, co mają rówieśnicy w wieku dorastania, gdy byłem dzieckiem nie miałem wszystkiego, to co wykrzesała we mnie moja mama, pozwoliło mi być szczęśliwym człowiekiem – mówi aktor agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenter angażuje się w działania fundacji, prowadzi charytatywne imprezy, odwiedza również potrzebujące wsparcia rodziny w ich domach. Twierdzi, że nic nie sprawia mu takiej radości jak pomaganie, o czym wielokrotnie się już przekonał. Jego zdaniem ludzie powinni dawać innym cząstkę z siebie i dzielić się dobrocią. Z pewnością powinny to robić gwiazdy. Według Jarosława Milnera misja znanych osób polega na pomaganiu i dzieleniu się szczęściem.

– Bycie artystą to olbrzymi przywilej, ale i odpowiedzialność. To dzięki naszemu audytorium jesteśmy tym, kim jesteśmy, i możemy spełniać swoje marzenia. Dlatego jeśli my już spełniamy te marzenia, nieważne aktor, prezenter czy wokalista, powinien mieć w sobie na tyle empatii, aby móc się angażować w takie akcje mówi prezenter.

W przyszłym tygodniu Jarosław Milner będzie pełnił funkcję komentatora Plażowego Ultramaratonu Gwiazd, którego organizatorem jest fundacja Krzysztofa Drabika „Twój Rekord Pomaga”. To właśnie najsłynniejszy polski barman i założyciel fundacji zaproponował aktorowi, by został gospodarzem tegorocznej, drugiej już edycji maratonu.

– Powiedział, że potrzebuje osób pozytywnych, miłych, sympatycznych, ludzi, którzy potrafią spełniać swoje marzenia, ale przede wszystkim pomagać. Ludzi, którzy nie gwiazdorzą, którzy mają wielkie serce i potrafią tym sercem zarażać mówi Jarosław Milner.

Plażowy Ultramaraton Gwiazd rozpocznie się 8 sierpnia na plaży w Świnoujściu, a skończy 17 sierpnia w Gdańsku. W imprezie wezmą udział: Marek Włodarczyk, Natalia Zambrzycka, Anna YouYa Jujka i Andrzej Supron.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.