Newsy

Jarosław Milner: Empatię zasiała we mnie moja mama. Zawsze wpajała mi pozytywne wartości

2017-08-02  |  06:56

Nic tak nie sprawia radości, jak pomoc drugiemu człowiekowi mówi aktor. Twierdzi, że empatię i wyczucie na krzywdę innych przekazała mu jego matka. Jarosław Milner jest zdania, że w pomoc potrzebującym powinny angażować się wszystkie gwiazdy. Na tym bowiem polega ich misja.

Jarosław Milner chętnie przyznaje, że od wczesnego dzieciństwa matka wpajała mu wiele pozytywnych wartości. Uczyła go zasad kultury, umiejętności dzielenia się z innymi oraz zauważania ich potrzeb. Aktor jest przekonany, że tak właśnie powinni postępować rodzice, zwłaszcza że nauki, które odebrał od matki, uważa za fundamentalne. To właśnie jej wychowaniu zawdzięcza dzisiejszą wrażliwość w stosunku do osób, które miały mniej szczęścia w życiu niż on sam.

– Empatia została we mnie zasiana przez moją mamę, z biegiem lat zacząłem się angażować w akcje, aby móc pomagać innym. Sam wiem, co znaczy nie mieć tego, co mają rówieśnicy w wieku dorastania, gdy byłem dzieckiem nie miałem wszystkiego, to co wykrzesała we mnie moja mama, pozwoliło mi być szczęśliwym człowiekiem – mówi aktor agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Prezenter angażuje się w działania fundacji, prowadzi charytatywne imprezy, odwiedza również potrzebujące wsparcia rodziny w ich domach. Twierdzi, że nic nie sprawia mu takiej radości jak pomaganie, o czym wielokrotnie się już przekonał. Jego zdaniem ludzie powinni dawać innym cząstkę z siebie i dzielić się dobrocią. Z pewnością powinny to robić gwiazdy. Według Jarosława Milnera misja znanych osób polega na pomaganiu i dzieleniu się szczęściem.

– Bycie artystą to olbrzymi przywilej, ale i odpowiedzialność. To dzięki naszemu audytorium jesteśmy tym, kim jesteśmy, i możemy spełniać swoje marzenia. Dlatego jeśli my już spełniamy te marzenia, nieważne aktor, prezenter czy wokalista, powinien mieć w sobie na tyle empatii, aby móc się angażować w takie akcje mówi prezenter.

W przyszłym tygodniu Jarosław Milner będzie pełnił funkcję komentatora Plażowego Ultramaratonu Gwiazd, którego organizatorem jest fundacja Krzysztofa Drabika „Twój Rekord Pomaga”. To właśnie najsłynniejszy polski barman i założyciel fundacji zaproponował aktorowi, by został gospodarzem tegorocznej, drugiej już edycji maratonu.

– Powiedział, że potrzebuje osób pozytywnych, miłych, sympatycznych, ludzi, którzy potrafią spełniać swoje marzenia, ale przede wszystkim pomagać. Ludzi, którzy nie gwiazdorzą, którzy mają wielkie serce i potrafią tym sercem zarażać mówi Jarosław Milner.

Plażowy Ultramaraton Gwiazd rozpocznie się 8 sierpnia na plaży w Świnoujściu, a skończy 17 sierpnia w Gdańsku. W imprezie wezmą udział: Marek Włodarczyk, Natalia Zambrzycka, Anna YouYa Jujka i Andrzej Supron.

Czytaj także

Kalendarium

Media

Seriale

Bartłomiej Topa: Historie opowiedziane w „Pod powierzchnią” są bardzo ludzkie. Widz może w nich zobaczyć siebie

Sukces serialu „Pod powierzchnią” aktor tłumaczy jego autentycznością. Według niego ciekawi bohaterowie i wiarygodne, bardzo ludzkie historie ich życia sprawiają, że widz może się z nimi identyfikować. Aktor zdradza też, że nowy sezon będzie jeszcze bardziej emocjonalny, pojawi się też kilka wątków kryminalnych.

Konsument

Już 5 mld ludzi użytkuje telefony komórkowe. Trend digital wellbeing ma uczyć, jak się od nich nie uzależnić

3 godziny dziennie – tyle czasu blisko połowa użytkowników smartfonów i tabletów spędza na korzystaniu z ulubionego urządzenia, a co piąty poświęca na to 6 godzin w ciągu dnia – wynika z badania Selectivv Mobile House. Trend digital wellbeing ma na celu ograniczenie bezrefleksyjnego użytkowania urządzeń mobilnych i propagowanie zdrowej równowagi między życiem cyfrowym a realnym. Pierwszym krokiem w jego wdrażaniu jest minimalizacja powiadomień w smartfonie oraz wykasowanie aplikacji mediów społecznościowych z ekranu urządzenia.

Gwiazdy

Katarzyna Dziurska: Emilian szybko się wdrożył w show-biznes. Cieszę się, że ten mój świat go nie przeraził

Emilian Gankowski i Katarzyna Dziurska tłumaczą, że medialne pary nie mają łatwo. Bycie na świeczniku sprawia, że jest się bacznie obserwowanym, do tego dochodzą plotkarskie portale, które szukają sensacji i chętnie komentują miłosne perypetie znanych osób. Trenerka przyznaje, że najbardziej stresują ją wywiady, natomiast jej partner nie ukrywa, że był bardzo zazdrosny, kiedy brała udział w „Tańcu z gwiazdami” i spędzała na parkiecie wiele godzin z innym mężczyzną.