Newsy

Magdalena Boczarska: Do roli Saszy Załuskiej przygotowywałam się blisko trzy miesiące. Spotkałam się z byłą tajną agentką, profilerem i policyjnym psychologiem

2021-04-06  |  06:16

Aktorka przyznaje, że rola profilerki kryminalnej Saszy Załuskiej jest zupełnie inna od tych, które grała do tej pory, dlatego też, by ją wykreować, musiała użyć zupełnie innych narzędzi aktorskich. Jej bohaterka to osoba z pozoru introwertyczna, a w rzeczywistości ma w sobie ogromną siłę i potrafi rozdawać karty według własnego uznania. Walczy też z demonami przeszłości i skrywa niejedną tajemnicę. Aktorka wspomina, że zanim rozpoczęły się zdjęcia do filmu, musiała odbyć serię spotkań z byłą agentką służb specjalnych, z psychologiem policyjnym i profilerem. Dużą satysfakcję sprawiły jej także zajęcia na strzelnicy.

Emisja serialu „Żywioły Saszy”, zrealizowanego na podstawie powieści Katarzyny Bondy, ruszyła w kwietniu na antenie stacji TVN. W rolę tytułowej bohaterki tej produkcji wciela się Magdalena Boczarska. Aktorka przyznaje, że Sasza Załuska to postać naznaczona tajemnicą i trudna do jednoznacznego zdefiniowania.

– Sasza jest rolą, która naprawdę nieźle zalazła mi za skórę, bo emocje są moją strefą komfortu, aktorsko, jeżeli mam się popłakać, wzruszyć, zezłościć, to doskonale wiem, jakie drzwi w sobie otworzyć i który przycisk nacisnąć. Nie oznacza to jednak, że przychodzi mi to łatwo. Jeżeli chodzi o Saszę, to wiedziałam, że muszę użyć zupełnie innych środków, żeby tę postać zbudować. Sasza z pozoru jest introwertyczna, ale ten pozór trzeba było stworzyć – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Magdalena Boczarska.

Sasza Załuska po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii wraca do Polski i niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Zostaje przydzielona do grupy policjantów w Łodzi, gdzie będzie próbowała ingerować w lokalne śledztwo dotyczące serii podpaleń miejskich kamienic. Jej pojawienie się w szeregach łódzkich policjantów wzbudzi spore niezadowolenie. Kobieta chroni swoją prywatność, jest wycofana, skupia się głównie na pracy i na wychowywaniu córki, o której istnieniu wiedzą nieliczni. Jej niełatwa przeszłość nie daje jednak o sobie zapomnieć. Sprawy zawodowe też nie będą szły po jej myśli. Śledztwo okaże się wyjątkowo skomplikowane i dużo trudniejsze, niż myślała na początku, bo na drodze do rozwiązania sprawy stoi nie tylko brak jasnych dowodów i tropów, ale też wątpliwości przełożonych i współpracowników co do jej umiejętności.

– Śmieję się, że pierwszy raz zagrałam w produkcji, w której jest tak dużo ognia, wybuchów, dużo akcji, a ta akcja mnie zupełnie omija, ponieważ tak naprawdę mam rozwikłać te zagadki, a nie w nich uczestniczyć. Jedyne środki, jakie pozostawił mi reżyser i koncepcja tworzenia tego serialu, to były oczy, które obserwują, a to rzeczywiście niewiele, żeby stworzyć postać, która z pozoru jest tajemnicza i introwertyczna, a tak naprawdę jest zupełnie kimś innym, niż się wydaje, jest silna, potrafi rozdawać karty i to robi – mówi Magdalena Boczarska.

Aktorka czuła na sobie dużą odpowiedzialność, dlatego zrobiła wszystko, by nie zawieść oczekiwań producentów, reżyserów, a także autorki opowieści, Katarzyny Bondy, która pokładała w niej duże nadzieje. Aby solidnie przygotować się do tej roli, odbyła serię spotkań z różnymi specjalistami.

– Miałam spotkanie z kobietą, która pracowała w służbach specjalnych, jest byłą agentką, byłym szpiegiem. Miałam też spotkania z psychologiem policyjnym i z prawdziwym profilerem, więc przygotowania od strony psychicznej i psychologicznej były bardzo intensywne. A jeżeli chodzi o czysto fizyczną stronę, to był kontakt z bronią i zajęcia na strzelnicy, które sprawiły mi naprawdę dużą frajdę – mówi.

Przygotowania do roli trwały blisko trzy miesiące. Pracę na planie częściowo pokrzyżowała również pandemia. Zdjęcia miały się rozpocząć w połowie kwietnia ubiegłego roku, a z powodu sytuacji epidemiologicznej zostały przesunięte dopiero na połowę sierpnia.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Finanse

Praca natychmiastowa zyskuje na popularności. Pracodawcy mogą znaleźć kadry w ciągu kilku godzin przez aplikację

Niemal 90 proc. firm odczuwa brak pracowników na szeregowych stanowiskach. Rozwiązaniem, które w takich okolicznościach coraz częściej ratuje firmy, jest praca natychmiastowa. Za pomocą specjalnej platformy firmy mogą w ciągu kilku dni, a nawet godzin znaleźć pracownika, który wykona dla nich określoną stawkę. Również dla osób szukających możliwości dorobienia jest to wygodna opcja, które nie wymaga długofalowych kontraktów. IV kwartał to tradycyjnie okres wzmożonego zapotrzebowania na prace dorywcze – na listopadowe i grudniowe tygodnie przypada bowiem szczyt aktywności w handlu tradycyjnym, e-commerce, logistyce i magazynach.