Newsy

Małgorzata Ohme poprowadzi program w TLC: wnoszę oko psychologiczne, inaczej patrzę na świat

2014-06-25  |  07:00
Małgorzata Ohme poprowadzi autorski program „Okiem Ohme” w stacji TLC. Dla znanej psycholog to już drugi w ostatnim czasie projekt, którego jest gospodynią. Rok temu była prowadzącą „Życia od kuchni” w stacji TVP2. Gwiazda, porównywana często do Małgorzaty Rozenek, przyznaje, że to dla niej komplement, jednak robi zupełnie inne rzeczy, związane przede wszystkim ze swoim zawodem.

To porównanie to jest dla mnie nieustające źródło komplementu i dysonansu. Małgosia jest bardzo piękną kobietą, którą podziwiam na okładkach gazet i o której lubię czytać. Zagospodarowujemy jednak inne obszary tematyczne. W mediach, mam nadzieję, funkcjonuję jednak przede wszystkim jako psycholog, czasami dziecięcy, czasami bardziej rodzinny, czasami jako psycholog dla kobiet. Jestem wybierana nie dlatego, że jestem blondynką, czy że mam może ładną buzię, tylko dlatego że wnoszę właśnie takie oko psychologiczne, że inaczej patrzę na świat, że pewnie inaczej zadaję sobie pytania i też pewnie inaczej rozmawiam z bohaterami  – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Ohme.

Psycholożkę od 23 lipca o godz. 22 widzowie stacji TLC zobaczą w nowym autorskim programie „Okiem Ohme”. Będzie to cykl reportaży pokazujący rodziny w różnych życiowych sytuacjach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę kobiet.

To jest taka lupa, stąd pewnie tytuł „Okiem Ohme”, na polskie kobiety, gdzieś tam przesiana przez moje doświadczenie. To jest trochę taka obserwacja dziennikarska z myślą psychologiczną. Jestem zachwycona tym projektem, dlatego że bardzo lubię kobiety i w ogóle kobiecość jest dla mnie najciekawszym chyba zjawiskiem – może oprócz dzieci – które istnieje. W związku z tym przyglądanie się właśnie kobietom, które żyją podobnie jak ja, albo może inaczej, jest fascynujące. To jest historia też o mnie – wyjaśnia Małgorzata Ohme w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Obecnie trwają prace nad serią trzech odcinków, które są dokumentami o tym, jak żyją w Polsce kobiety, co jest dla nich ważne, czego się boją, z jakimi problemami się borykają, jak tworzą relacje. Pierwszy odcinek będzie dotyczył przygotowań i obchodzenia Pierwszej Komunii Świętej.

To będzie dokument o trzech rodzinach w Polsce. Staramy się pokazać różne rodziny. Są takie, które chcą zrobić Komunię Świętą na bogato, i są takie, które chcą zrobić na duchowo. Staramy się pokazać je i z perspektywy rodziców, dlaczego jest to dla nich takie ważne wydarzenie i czy nadal duchowe, i z perspektywy dzieci – czy w tym całym chaosie są jeszcze w stanie sobie przypomnieć w ogóle, po co jest ta uroczystość. Myślę, że są fajni bohaterowie, a jak są fajni bohaterowie, to jest ciekawy odcinek – opowiada Małgorzata Ohme.

Małgorzata Ohme jest psychologiem, prowadzi psychoterapię dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Jest także redaktor naczelną magazynu dla rodziców „Gaga”, a także wykładowcą w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Prywatnie ma dwoje dzieci. Oprócz programu „Życie od kuchni” (2013), prowadziła także program „Na pokuszenie” (2009) w stacji Religia.tv.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Problemy społeczne

Wzrost udziału kobiet we władzach spółek z WIG140 rozczarowująco niski. Co piąta firma ma zarząd i radę nadzorczą w męskim składzie

18,4 proc. – taki udział w radach nadzorczych i zarządach 140 spółek giełdowych miały kobiety na koniec 2024 roku. Z badania 30% Club Poland wynika, że odsetek ten wzrósł zaledwie o 0,4 proc. w porównaniu do sytuacji rok wcześniej. Spadki zanotowali dotychczasowi liderzy, czyli m.in. sektor finansowy i spółki z indeksu WIG20, za to solidny progres zrobiły średnie spółki z mWIG40. Autorzy badania podkreślają, że rozczarowujące rezultaty wskazują na potrzebę podjęcia różnorodnych działań, by wspierać różnorodność we władzach firm.

IT i technologie

Wykrywalność wrodzonych wad serca u płodów wciąż niewielka. Wsparciem dla kardiologii prenatalnej będzie sztuczna inteligencja

Wykrycie wad wrodzonych serca u płodu pozwala na szybkie wdrożenie leczenia i doprowadzenie do urodzenia dziecka, które będzie miało dużo lepsze rokowania. W Polsce znacząco poprawia się skuteczność diagnostyczna, a lekarzy coraz mocniej będzie w tym wspierać sztuczna inteligencja. Wciąż jednak przeprowadza się za mało badań prenatalnych, takich jak echokardiografia płodu.