Newsy

Anna Jagodzińska: Nauczyłam się ufać własnemu instynktowi. To mój największy sukces

2015-10-05  |  06:50

Słuchanie siebie i pozytywne myślenie to sposób na sukces według Anny Jagodzińskiej. Modelka twierdzi, że w ciągu dwunastu lat kariery zawodowej nauczyła się ufać swojemu instynktowi. Dzięki temu wie, co jest dla niej dobre, i nie robi niczego wbrew sobie. Za swój największy zawodowy sukces uważa okładkę amerykańskiego „Vogue'a”.

Anna Jagodzińska to jedna z polskich modelek, które odniosły światowy sukces. Od kilku lat pracuje w Stanach Zjednoczonych. Chodziła w pokazach takich domów mody, jak Givenchy, Louis Vuitton, Max Mara. Na swoim koncie ma okładki prestiżowych magazynów mody, m.in. „Vogue'a” i "Harper's Bazaar". Jako pierwsza Polka trafiła też na okładkę amerykańskiego wydania magazynu „Vogue”.

– Największym moim sukcesem w życiu zawodowym jest jak najbardziej amerykańska okładka „Vogue’a”, trzy włoskie okładki ze Stevenem Meiselem. Tak, to jest dla mnie bardzo duży sukces – mówi Anna Jagodzińska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modelka twierdzi jednak, że w trakcie swojej kariery zawodowej odniosła jeszcze jeden, równie ważny sukces. Nauczyła się bowiem słuchać swojego instynktu i ufać mu.

– Wydaje mi się, że to jest bardzo duży sukces, żeby po prostu się zatrzymać i wsłuchać się w samą siebie, aby wybrać odpowiednią drogę – mówi Anna Jagodzińska. 

Zdaniem modelki słuchanie samego siebie jest niezmiernie ważne w jej zawodzie. Gdy zaczynała karierę w wieku 15 lat, czuła się rzucona na głęboką wodę. Z czasem jednak doszła do etapu, gdy nie robi nic wbrew samej sobie. Taką postawę trzeba jednak w sobie wypracować, a ona uczyła się tego każdego dnia.

– To jest droga, którą trzeba przejść. Wydaje mi się, że nie tylko kobieta pracująca w modelingu, ale każda kobieta zmaga się z różnymi rzeczami – mówi Anna Jagodzińska. 

Innym sposobem Anny Jagodzińskiej na sukces jest pozbycie się negatywnych myśli, przez które traci się zbyt wiele energii. Pozytywne nastawienie do życia modelki to także efekt codziennej pracy nad samą sobą.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.