Wszystkie newsy

2013-11-05 | 06:30
Zdrowie
Przyszłością leczenia nowotworów jest medycyna molekularna Wszystkie newsy

Przyszłością leczenia nowotworów jest medycyna molekularna

Medycyna molekularna polega na stosowaniu inteligentnego leku, który uderza bezpośrednio w komórkę nowotworową. Atakuje on chore miejsce i skupia się wyłącznie na danym schorzeniu. Onkolodzy i radiolodzy podkreślają, że medycyna molekularna to wielka szansa dla chorych na raka, bo pozwala na skuteczne leczenie.
więcej
2013-10-29 | 06:30
Zdrowie
Pacjenci moga być leczeni na odległość. Dzięki telemedycynie.

Pacjenci moga być leczeni na odległość. Dzięki telemedycynie.

Telemedycyna to szansa dla polskich pacjentów i lekarzy. Umożliwia diagnozowanie, monitorowanie i obserwację chorego na odległość. To niezwykle pomocne rozwiązanie w sytuacji, kiedy pacjent ma utrudniony dostęp do przychodni. Technologia ta dynamicznie rozwija się w Europie Zachodniej i według ekspertów będzie popularna również w Polsce.
więcej
2013-10-28 | 08:00
Podróże
Tradycyjne przewodniki po miastach wypierane przez przewodniki multimedialne

Tradycyjne przewodniki po miastach wypierane przez przewodniki multimedialne

Turyści nie muszą korzystać już tylko z tradycyjnych przewodników. Od jakiegoś czasu na rynku są już przewodniki multimedialne, a ostatnio powstaje coraz więcej turystycznych aplikacji na telefon komórkowy, Nie tylko ułatwiają zwiedzanie, ale także proponują nowe szlaki turystyczne.
więcej
2013-10-22 | 06:40
Zdrowie
Kolejki u lekarzy może pomóc rozładować telemedycyna

Kolejki u lekarzy może pomóc rozładować telemedycyna

W Polsce duże szanse na rozwój ma telemedycyna. Umożliwia ona lekarzowi diagnozowanie, monitorowanie i obserwację pacjenta na odległość. Metoda ta sprawdza się zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy mają utrudniony dostęp do lekarza lub w leczeniu osób z chorobami przewlekłymi.
więcej
2013-10-18 | 06:00
Nowe technologie
Wkrótce trzecia część Wiedźmina . Sklepy rozpoczęły przyjmowanie przedpremierowych zamówień na grę

Wkrótce trzecia część "Wiedźmina". Sklepy rozpoczęły przyjmowanie przedpremierowych zamówień na grę

Polska seria gry „Wiedźmin” podbiła serca fanów gier wideo. Zarówno pierwsza jak i druga część odniosły spory sukces na rynku, a kluczem do niego była świetna produkcja gry. Jej twórcy mają nadzieję, że trzecia odsłona będzie jeszcze lepsza.
więcej
2013-10-17 | 07:00
Sztuka
Wystawa Wszechświat i cząstki w Centrum Nauki Kopernik

Wystawa "Wszechświat i cząstki" w Centrum Nauki Kopernik

Jak działa Zderzacz Hadronów, czym jest „boska cząstka”, na czy polega słynne odkrycie Francoisa Englerta i Petera Higgsa, za które otrzymali w tym roku nagrodę Nobla. Odpowiedzi na te i inne pytania z zakresu fizyki, można szukać w Centrum Nauki Kopernik na czasowej wystawie "Wszechświat i cząstki".
więcej
2013-10-07 | 05:45
Dom i ogród
Inteligentne domy nie tylko w ekskluzywnych rezydencjach

Inteligentne domy nie tylko w ekskluzywnych rezydencjach

Urządzenia, które potrafią automatycznie ustawić temperaturę, zasłonić rolety, a nawet zamówić jedzenie do lodówki, są coraz bardziej popularne już nie tylko wśród właścicieli ekskluzywnych domów. – Taka automatyka domowa wkracza do wszystkich mieszkań – mówi Arkadiusz Walus z portalu dominteligentny.pl
więcej