Mówi: | Omenaa Mensah |
Funkcja: | prezenterka telewizyjna |
Omenaa Mensah: moja córka chce być lekarzem i pomagać innym
Vanessa, nastoletnia córka Omeny Mensah, wspiera ją we wszystkich działaniach, także w prowadzeniu fundacji pomagającej dzieciom w Afryce. Prezenterka cieszy się, że córka zamierza iść w jej ślady i w przyszłości pomagać potrzebującym.
Omenaa Mensah należy do wyjątkowo zapracowanych polskich gwiazd. Jest prezenterką pogody w telewizjach TVN, TVN24 i TVN Meteo Active, gospodynią programu Domy Gwiazd na DOMO+, prowadzi firmę produkującą ekskluzywne meble AMMADORA oraz fundację Omenaa Foundation, której celem jest pomoc dzieciom w Afryce. Napisała również kilka książek, m.in. „Gorzka czekolada” oraz „Twoje 3i”. Jednocześnie sama wychowuje 13-letnią córkę Vanessę. Omenaa Mensah twierdzi, że córka nie tylko nie wypomina jej licznych obowiązków zawodowych, lecz także wspiera ją we wszystkim, co robi.
– Ona to rozumie i bardzo mnie wspiera. Zresztą lata ze mną czasami do Afryki, staram się jej pokazywać ten świat, jeśli tylko mogę. Od początku była zaangażowana w moją pracę, bo nie wyobrażam sobie siebie w show-biznesie bez niej – mówi Omenaa Mensah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Prezenterka twierdzi, że taki styl wychowania córki w pewnym sensie przejęła po swojej matce, która także pracowała zawodowo. Prezenterka uważa, że dzięki temu Vanessa ma większy szacunek do pracy i pieniędzy.
– Czy to jej wyjdzie na zdrowie jako dorosłej kobiecie, myślę, że tak, bo ja byłam podobnie wychowana, czyli zawsze widziałam mamę pracującą i też tak wychowuję moją córkę – mówi Omenaa Mensah.
Gwiazda cieszy się, że stała się dla swojej córki pozytywnym wzorem także w innej kwestii. Omenaa Mensah chętnie angażuje się w akcje charytatywne –wspiera m.in. Fundację TVN „Nie jesteś sam” oraz coroczną akcję Oliviera Janiaka Kalendarz Dżentelmeni. Jest też założycielką Omenaa Foundation, która pomaga najbiedniejszym dzieciom ulicy z Ghany. Już dziś Vanessa deklaruje, że w przyszłości chce pójść w ślady mamy i pomagać potrzebującym.
– Ona już ma plan, chce być lekarzem i pomagać innym, chce leczyć ludzi. Myślę, że to jest piękny pomysł – mówi Omenaa Mensah.
Vanessa to jedyne dziecko Omeny Mensah. Dziewczynka przyszła na świat, gdy jej mama miała 23 lata, studiowała w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Omenaa jest także absolwentką studiów doktoranckich na SGH.
Czytaj także
- 2025-02-04: Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
- 2024-07-15: Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa
- 2024-05-10: Rafał Zawierucha: Nie ma nic piękniejszego w życiu niż posiadanie dziecka. Uwielbiam wracać do domu do moich cudownych dziewczyn i spędzać z nimi czas
- 2024-02-06: Joanna Krupa: Dla mnie bardzo ważne jest, żeby moja córka znała język polski. Rodzice nieuczący dzieci swojego języka ojczystego popełniają duży błąd
- 2023-05-12: Iwona Węgrowska: Jestem już na innym etapie swojego życia. Ważniejsze są dla mnie inne wartości niż powierzchowność
- 2023-03-10: Kamila Kamińska: Bardzo lubię w scenariuszach doszukiwać się niuansów i budować wielowymiarowe postaci. Taką rolę zagrałam właśnie w „Polowaniu”
- 2022-11-04: Żaklina Ta Dinh: Nie stopowałam ani w ciąży, ani po ciąży. Jestem pracującą mamą, jest ciężko, ale da się
- 2022-10-27: Ernest Musiał: Jestem świeżo upieczonym tatą i mogę powiedzieć, że po narodzinach dziecka życie naprawdę zmienia się o 180 stopni
- 2022-08-19: Joanna Krupa: Wolę spędzić czas z córką, zamiast czytać komentarze na swój temat. Hejterzy widocznie nie mają nic lepszego do robienia w swoim życiu
- 2022-04-05: Daria Ładocha: Warsztaty makijażu w szkole są jakimś nieporozumieniem. Niepojęte jest zachęcanie 13-letnich dziewczynek, by zostały ambasadorkami marki kosmetycznej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.