Newsy

Omenaa Mensah: wakacyjne miłości nigdy nie kończą się dobrze

2017-07-06  |  06:55

Gwiazda TVN ma za sobą letnią fascynację z młodości, ale dzisiaj nie jest zwolenniczką wakacyjnych romansów. Jej zdaniem tego typu przelotne relacje rzadko znajdują szczęśliwy finał.

Zdaniem wielu psychologów wakacje to czas, w którym ludzie często dają sobie większą wolność zarówno w kwestiach finansowych, jak i obyczajowych. Z urlopów przywożą wówczas nie tylko wspomnienia odwiedzanych miejsc, lecz także letnich romansów. Omenaa Mensah również ma za sobą wakacyjną fascynację z dawnych czasów, nie określa jej jednak mianem miłości, lecz tylko znajomości.

– Nie nazywałabym tego miłością, bardziej znajomością. W sferze romantycznej, w sferze marzeń i niespełnionej miłości – w tym kierunku mogłabym podróżować, bo wakacyjne miłości nigdy nie kończą się dobrze – mówi dziennikarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziennikarka należy do gwiazd, które chronią swoje prywatność przed opinią publiczną. Nie zdradza więc, czy obecnie w jej życiu jest miejsce na miłość. Twierdzi, że promienny wygląd i pozytywne nastawienie do świata zawdzięcza satysfakcji ze swoich życiowych osiągnięć. Uważa się bowiem za kobietę spełnioną. W Ghanie rozpoczęła budowę szkoły dla dzieci ulicy.

– Staram się być uśmiechnięta i zadowolona. Jest tyle tragedii dookoła, że jeśli się na to popatrzy, to wstyd jest narzekać – mówi Omenaa Mensah.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.