Newsy

Paulla: Nie mam ciśnienia w kwestii Eurowizji. Nie sprawdzam się w konkursach

2017-02-06  |  07:05

Wokalistka zgłosiła się do preselekcji ze względu na prośby fanów. Nie będzie jednak zawiedziona w razie porażki, jej piosenka nie była bowiem tworzona z myślą o Eurowizji. Paulla uważa też, że nie sprawdza się w konkursowej rywalizacji – zbyt wiele kosztuje ją opanowanie związanego z tym stresu.

Do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizja 2017 Paulla zgłosiła swój najnowszy singiel „Chcę tam z tobą być”, którego premiera odbyła się w połowie stycznia. Jest to romantyczna ballada, do której słowa i muzykę napisał Michał Kacprzak. Wokalistka twierdzi, że decyzja o udziale w krajowych eliminacjach zapadła spontanicznie i jest odpowiedzią na prośby fanów, którzy chętnie widzieliby swoją idolkę na koncercie w Kijowie. 

Od dwóch lat zawsze przed Eurowizją piszą do mnie na Facebooku, do managementu, pytają na koncertach i Monika zapytała, czy zgłaszamy, to stwierdziłam: „No dobrze, no to zgłośmy” – mówi Paulla agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda twierdzi, że kawałek „Chcę tam z tobą być” nie jest piosenką festiwalową, nie był też w tym celu komponowany. Nie nagrywała go z myślą o udziale w konkursie Eurowizji, nie nastawia się więc na sukces w preselekcjach. Zapewnia, że nie będzie zawiedziona, jeśli nie uda jej się przejść do kolejnego etapu, zwłaszcza że konkursy nigdy nie były jej mocną stroną.

Nie sprawdzam się w konkursach, stres konkursowy, ta presja działają na mnie bardzo negatywnie. Muszę się naprawdę nagimnastykować, żeby go przezwyciężyć. Konkursy mi nie służą, nigdy mi nie służyły, nie lubię – mówi Paulla.

Gwiazda jest zdania, że w muzyce jest miejsce dla wielu zespołów i wokalistów, scena natomiast nie jest ringiem bokserskim. Wokalistka zauważa jednak, że konkurs Piosenki Eurowizji cieszy się dużą popularnością wśród polskiej publiczności. Powoli traci też dawną opinię festiwalu artystycznego kiczu, choć w niektórych kręgach wciąż jest ona żywa.

– Zauważyłam, że ten festiwal cały czas budzi takie żywe zainteresowanie wśród naszych słuchaczy, a nie wiedziałam, że tak jest i tutaj bardzo się zdziwiłam – mówi Paulla.

Lista wykonawców wybranych do koncertu preselekcyjnego zostanie ogłoszona 10 lutego. Sam koncert odbędzie się 18 lutego. Jak dotąd swoje kandydatury w eliminacjach zgłosili m.in. Iwona Węgrowska, Mateusz Maga i Kaja Paschalska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.